Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15-06-2010, 18:27   #1
Beşiktaşım Hayat Sensin.!
 
BЦЯΛƧı IПöПü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Schuster Imzayı Attı !

Click the image to open in full size.
Beşiktaş`ın yeni teknik patronu Alman Bern Schuster`i taşıyan uçak İstanbul Atatürk Havalimanına indi.

100`ü aşkın taraftarın karşıladığı Schuster şuanda pasaport kontrolünde...

Bernd Schuster İstanbul`da büyük bir coşku ile karşılandı.

Uzun süre pasaport kontrolünde kalan Alman Bernd Schuster`i dışarıda coşkulu taraftar topluluğu ve çok sayıda medya mensubu bekliyordu.

Schuster kapıda görüldüğü an taraftarlar ve medya mensubları çevresini sardı.

Schuster çok kısa bir açıklamada bulunarak; ` Ben bir çok takımda çalıştım fakat böyle bir atmosfer görmedim` dedi.

Yaklaşık 100 kadar taraftar, çiçekler ile karşıladığı Bern Schuster`i omuzlarına alıp arabasına kadar tezahüratlar eşliğinde taşıdı.

Alman Hoca bu akşam Serdal Adalı ve Yıldırım Demirören`inde katılacağı bir yemeğe katılacak.Bu yemekte transfer konusunun masaya yatıralacağı öğrenildi.

-HABER1903-

Teknik Direktörümüz Bernhard Schuster, Başkanımız Yıldırım Demirören'in de katıldığı törenle sözleşmeyi imzaladı. BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan imza törenine çok sayıda basın mensubu katıldı.
Başkanımız Yıldırım Demirören, Futbol Komitesi Başkanı ve Asbaşkanımız Serdal Adalı ve Basın Sözcüsü, İletişimden Sorumlu Üye, Futbol Komitesi Üyemiz Prof. Dr. Mete Düren imza töreninde yer aldı.
Başkanımız Yıldırım Demirören, imza töreninin başında şu açıklamayı yaptı:
“Ben öncelikle tekrar Sayın Mustafa Denizli'ye teşekkür etmek istiyorum. Bize iki şampiyonluk yaşattı. Bu sene de başarılı bir şekilde devam ettirdi ve çok güzel bir takım bırakarak sağlığı nedeniyle ayrıldı. Tabii yeni hocamızın işi kolay değil. Başarılı bir hocanın arkasından daha iyi başarılar hedefleyerek geldi kendisi. Beşiktaşımız'ın büyüklüğünü de bu gösteriyor aslında. Bir hafta içinde dünyanın önde gelen hocalarından Schuster ile görüşüp, anlaştık. Şartları, karakteri ve altyapıya verdiği önemden dolayı Sayın Schuster ile anlaştık. Beşiktaşımız'ın büyüklüğünü, Beşiktaşımız'ın tarihini gösteriyor. Beşiktaşımız'ın büyüklüğünü plazalar gösteriyor. Taraftarımızın hocamızın arkasında, takımımızın arkasında desteklemelerini rica ediyoruz. Ayrıca bundan 1 ay evvel Sayın Mustafa Denizli'den rica ettim. "Hocam, çık yalan söyle. Çünkü sen Türkiye'de yaşamayacaksın, Türk Futbolu'nun içinde değilsin, bir daha burada olmayacaksın. Ben hastayım de" dedim. Döndüm, Sağlık Komitesi Başkanımız Sayın Mete Düren'e dedim ki, "Kariyerin etkilenmezse sen de çık yalan söyle hocamız hasta diye" dedim. O, "Kariyer önemli değil" dedi. O da yalan söyledi. Türkiye'nin en büyük hastane grubuna dedik ki, "Hocamızın tomografisini çekeceğiz, lütfen boyayın" dedim. "Damarında kanama gözüksün" dedik. Onlar da boyamayı kabul ettiler. Bu haberleri yakalayan basını ve muhabirleri tebrik ediyorum. Cidden tebrik ediyorum, çok büyük haber yakaladılar. Çünkü bunların hepsi gerçekti! Biz 4-5 kişiye dedik ki; "Doğruları söyleme"... Döndük, çok değerli Sayın Schuster'e dedik ki, "Ya burada doğrular sevilmiyor. Sen de çık, biz 1 ay önce konuştuk de" dedik. O da çıktı onu söyledi. Ona da tekrar teşekkür ediyorum. Ve diyorum hocamız Beşiktaşımız'a hayırlı olsun. Hoşgeldiniz."
Başkanımız'ın açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Schuster, ilk duygularının sorulması üzerine, "Öncelikle çok sevinçliyim, burada olduğumdan dolayı. O kadar mutlu ve heyecanlıyım ki, içimden hemen bu akşamüstü ilk antrenmanı yaptırmak geliyor. Ama şartlar ve zaman sebebiyle birkaç gün daha beklemek zorundayız. Şu anda sevincimi ve mutluluğumu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
İspanya'da Real Madrid'i şampiyon yaparken ezeli rakibi Barcelona'nın başında Rijkaard'ın olduğu ve onunla Türkiye Ligi'nde mücadele edeceğinin hatırlatılması üzerine Schuster, şunları söyledi:
"Öncelikle Frank Rijkaard gibi bir futbol centilmeni ile aynı ligde mücadele edecek olmaktan dolayı sevinçliyim. Tabii ki benim de içimden geçen, İspanya liginde yapmış olduğum, göstermiş olduğum başarıyı Türkiye liginde Beşiktaş'ın başındayken tekrarlamak, bunu istiyorum."
Schuster, Türk futbolu ve Beşiktaşımız hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine, "Geçmişte Türkiye'de çalışan Aragones gibi, hocalar sebebiyle İspanya'da Türk futbolunu, Beşiktaş'ı televizyondan yakinen izleme fırsatı buldum. Bunun dışında Avrupa'nın çok sayılı ve kariyerli hocaları Türkiye'ye teknik direktör olarak gelmeleri zaten Türk futbolunun hangi seviyeye çıktığının ve uluslararası başarıya doğru ilerlediğinin bir işaretidir. Aynı şekilde Milli Takım'ın başına geçen Hiddink gibi kariyerli bir hoca sebebiyle de Türk futbolunun uluslararası bir düzeye geldiğini, bundan sonra da ilerlemeye devam edeceğini görmek mümkündür" dedi.
Schuster, "Önümüzdeki sezon nasıl stratejik planlar yapmayı düşünüyorsunuz? Oyuncu alma planlarınız var mı?" şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:
"Etrafıma bakınca oldukça genç insanlar görüyorum. O yüzden beni futbol oynarken görüp görmediğinizi bilmiyorum ama oyun karakterimi ben hocalığıma da yansıtmaya çalışıyorum. Bu sebeple Beşiktaş'ın daha çok topa sahip olan, daha çok rakibe baskı kuran, daha agresif ve oyunu daha çok rakip sahada oynayacak bir takım olması için çalışacağım. Ben hep çalışmalarımda, kısmen taraftarı da düşünüyorum. Nasıl oyuncularım oynadıkları oyundan keyif alacaksa, aynı şekilde taraftarların da neşe ile keyifle eve dönmelerini arzu ediyorum. Ve bunu da oyuncularıma aşılamaya çalışıyorum. "Oynadığımız oyundan taraftarımızın da keyif almasını sağlayacaksınız" şeklinde onlara böyle bir ders vermeye çalışırım."
Türkiye'ye gelmeden önce Daum ile buradaki sistem ile ilgili görüşme fırsatı olup olmadığı yönündeki soruyu da yanıtlayan Schuster, "Daha kendisi ile konuşmadım ama Türkiye ile ilgili bilgilerimi özellikle kendisine çok güvendiğim ve bir yıl Türkiye'de çalışmış olan kondisyon hocasından elde ettim. Benim kendisine güvenim çoktur, o sebeple gerekli bilgileri, gerekli koşulları kendisinden aldığım bilgilerle elde ettiğimi düşünüyorum" dedi.
Başkanımız Yıldırım Demirören ile ilk kez ne zaman görüştüğü ve Beşiktaşımız'a ne zaman 'evet' dediği ve takımda ne eksiklikler bulunduğu yönünde bilgisi olup olmadığı şeklindeki bir soruya Alman teknik direktörümüz şu karşılığı verdi:
"Az önce de söylediğim gibi, geçen hafta konuştuk. Tanıştığımız günden bu yana da oyuncular hakkında oldukça sık bir diyalog içindeyiz. Oyuncular ve performansları hakkında, gelecek sezondan beklentilerimiz hakkında sıkı bir işbirliğini geçen haftadan beri başlatmış bulunmaktayız."
Çok kariyerli ve çok başarılı teknik adamların Türkiye'de bekleneni veremediği yönünde bir tespitte bulunan basın mensubunun, neler yapmayı planladığını sorması üzerine Bernhard Schuster, "Bu sadece Türkiye'ye has değil, tüm dünyada böyle. Tabii ki büyük camiaları olan takımlar, Beşiktaş, Barcelona, Real Madrid gibi her zaman kazanmak için oynarlar. Biz de her zaman buna göre oynayacağız. Beşiktaş daima kazanmak için oynayacaktır. Tabii kazanmak için oynarken, bazen küçük etkili faktörler olabilir, şans gibi. Ancak, ben buraya kazanmak için geldim, başarılı olmak için geldim. "Kazanamazsam ne yaparım" diye düşünmeyi aklımdan bile geçirmedim" ifadelerini kullandı.
Quaresma'nın transferi ile ilgili soruları yanıtlayan Alman teknik direktörümüz, "Kalitesi itibariyle Başkan ve Yönetim kadar ben de çok sevinçliyim. Quaresma gibi bir oyuncunun Beşiktaş'a katılmış olmasından dolayı çok mutluyum. Ben özellikle zor oyuncuları severim. Ben de biraz zor bir oyuncuydum. Böyle oyuncuların sabit bir performansa kavuşmaları için hem benim hem birlikte çalıştığım ekibin uygulayacağı küçük numaralar yok değil. Ama öte yandan şunun da bilinmesi gerekiyor ki, Quaresma gibi bir oyuncu da taraftarın kendisini ne kadar sevdiğini görecek, kulübün kendisini almak için ne kadar büyük fedakarlıklar yaptığını görecek ve bu sorumluluğun da kendisine aktarılması lazım. Biz bunları yaptıktan sonra oyuncudan beklediğimiz çizgiyi elde edeceğimizi zannediyorum" dedi.
Kulübümüz ile ilk ne zaman temas kurulduğu yönünde ısrarlı sorular üzerine geçen hafta avukatı ile temasta bulunulduğunu ve daha sonra Başkanımız Yıldırım Demirören ile görüştüğünü söyleyen Schuster, "Görüyorsunuz ki 1 hafta içerisinde buradayım. Beni çok heyecanlandıran bir teklif oldu. Şu anda burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum" ifadesini kullandı.
Açıklamaların ardından Schuster 2 yıllık sözleşmeye basın önünde imza attı.

Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.Teknik Direktörümüz Bernhard Schuster, yardımcıları ile birlikte önce sağlık kontrolünden geçti ardından da BJK İnönü Stadı'nı gezdi. Yardımcıları Carlos Cascallana ve Manolo Ruiz ile birlikte sabah saatlerinde Maslak Acıbadem Hastanesi'ne giden Teknik Direktörümüz Bernhard Schuster, sağlık kontrolünden geçti.
Daha sonra, Basın Sözcüsü, İletişimden Sorumlu Üye, Futbol Komitesi Üyemiz Prof. Dr. Mete Düren ile birlikte BJK İnönü Stadı'na geçen Schuster ve yardımcıları, Beşiktaş Müzesi'ni, koridorları, soyunma odasını ve sahayı gezdi.
Schuster ve yardımcıları BJK İnönü Stadı'nda bir süre incelemelerde bulunduktan sonra saat 14.00'te imza töreninin yapılacağı BJK Nevzat Demir Tesisleri'ne hareket etti.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
__________________
Click the image to open in full size.

Konu Mehmet tarafından (16-06-2010 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir..
BЦЯΛƧı IПöПü Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 19:53   #2
 
ferdi1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

besiktasimiza hayirli olsun, insallah schustere sabir gösterilir ayni hatalara devam edilmez
__________________
ferdi1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 20:43   #3
ÇUKUROVA KARTALI
 
Asi Ruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Hoşgeldin hocam. Başarılar dilerim. Hayırlısı olsun
__________________
Click the image to open in full size.
Asi Ruh Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 20:59   #4
 
Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Hosgeldin MELEK Sefalar Getirdin

Daily Motion
ERROR: If you can see this, then Dailymotion is down or you don't have Flash installed.


__________________
Besiktasforum.NET

KayıpKentinYakışıklısı.
Mehmet Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 21:57   #5
 
OutKast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Beşiktaş'ımıza Hayırlı Olması Dileğiyle .


__________________
Click the image to open in full size.
|'' Beşiktaş İçin Gerekirse Sahada Kanımı Bile Akıtacağım '' R.Quaresma |
OutKast Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 22:13   #6
Beşiktaşım Hayat Sensin.!
 
BЦЯΛƧı IПöПü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.
__________________
Click the image to open in full size.
BЦЯΛƧı IПöПü Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 22:15   #7
Beşiktaşım Hayat Sensin.!
 
BЦЯΛƧı IПöПü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.
__________________
Click the image to open in full size.
BЦЯΛƧı IПöПü Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 22:20   #8
Beşiktaşım Hayat Sensin.!
 
BЦЯΛƧı IПöПü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Beşiktaş`ın yeni teknik direktörü Bernd Schuster Türkiye`deki ilk açıklamalarını yaptı.

Alman teknik adam, Siyah-beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldiği görüşme sonrası basın mensuplarına ilk olarak transfer sürecini anlattı. Schuster, Siyah-Beyazlı takıma transferindeki süreçle ilgili olarak, şunları söyledi:

"Türkiye`de Beşiktaş`a transferimle ilgili olarak farklı spekülasyonların yapıldığını biliyorum. Ama ben Siyah-Beyazlı kulüp ile ilk görüşmemi yaklaşık 1 hafta önce yaptım. Daha önce bir temasım olmamıştı. 4-5 gün önce de Beşiktaş ile anlaştım. Herşey 2-3 gün içerisinde oldu. Çok uzun bir geçmişi olan transfer hikayem yok."

Schuster, havaalanında kendisine yapılan karşılama ile ilgili olarak da şunları söyledi:

"Hayatımda ilk kez böyle bir an yaşadım. Siyah-Beyazlı taraftarlara bana gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoum. Herhalde Türkiye dışında hiç bir ülkede böyle bir olay yaşayamazdım."

Alman teknik adam, Ricardo Quaresma ile ilgili olarak da, "Kendisi çok yetenekli bir futbolcu. Beşiktaş`a transfer olmadan da bu konu ile ilgili fikrimi belirttim. Takımımıza faydalı olacaktır. Beşiktaş için büyük bir transfer. Her teknik adam böyle bir futbolcuyla çalışmak ister" diye konuştu.

Bernd Schuster son olarak, Beşiktaş`ın yeni transferi Hilbert ile ilgili şunları söyledi:

"Sanırım Hilbert ile görüşmeler hala devam ediyor. Yetenekli bir oyuncu olduğunu biliyorum. Beşiktaş`a faydalı olacak isimler arasında yer alacaktır."

Alman teknik adam yaptığı açıklamaların ardından Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldi ve basın mensuplarına fotoğraf verdi. Daha sonra Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören ve yönetim kurulu üyeleri Schuster ile birlikte Ortaköy`de bir restorantta yemek yediler.


DHA
__________________
Click the image to open in full size.
BЦЯΛƧı IПöПü Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-06-2010, 22:22   #9
Beşiktaşım Hayat Sensin.!
 
BЦЯΛƧı IПöПü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

adam şaşırmış karşılamayı görünce Hilbert geliyor heralde arkadaşlar faydalı olacak bir oyuncu demiş ..
__________________
Click the image to open in full size.
BЦЯΛƧı IПöПü Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-06-2010, 08:51   #10
B3ŞİKT@ŞK
 
pascaltekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ayhan abı ıle alı abı tasımıs
__________________
T3QİN
pascaltekin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 23:50 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580