Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-08-2010, 18:15   #1
 
dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
"Şov Yeni Başladı"

Bütün Türkiye onu konuşuyor..
O bir Adanalı..
O Beşiktaş aşığı..
Quaresma ve Guti tranferinde gösterdiği özveriyle sadece siyah beyazlı camiadan değil, tüm kamuoyundan olumlu not aldı..
Başkan Yıldırım Demirören’in yeni döneminde yönetime girdi..
Transferde tek patron oldu..
İşte o isim Serdal Adalı'nın Ajansspor yazarı Ali Karaboğa'ya yaptığı özel açıklamalar..

BU CAMİADA YER ALMAK BİR ONURDUR
Kendimi şanslı hissediyorum. Beşiktaş bir ekoldür. Beşiktaşlık herkese nasıp olmayan en güzel duygudur. Kısacası ben ve Beşiktaş ayrılmaz bir aşk yaşıyorum. Adana’da doğdum ve büyüdüm. Adanaspor için ailem büyük desteklerde bulundu ve bulunmaya da devam ediyor. Adanaspor’un benim için yeri tabii ki çok ayrı. Ancak her Beşiktaşlı gibi ben de sevdalı olduğum kulübüme hizmet vermek istedim. Bu konuda Sayın Başkanımız Yıldırım Demirören’in listesinde olarak başladım. Göreve geldiğimizde bizi bekleyen sorunları ve taraftarımızın beklentilerini yerine getirmek için kolları sıvadık. Sözlerimizi en hızlı şekilde yerine getirmek istiyorduk. Bu doğrultuda sezonun bitmesini beklemeden çalışmalarımıza başladık.

Click the image to open in full size.

REKLAMIM OLSUN DİYE YÖNETİCİ OLMADIM
Bu büyük camiamıza hizmet etmek için buradayım. Transfer komitesinde olmam Sayın Yıldırım Demirören ve arkadaşlarımın arzusundan dolayıdır. Hiçbir arkadaşım bir şart sürerek yönetici olmadı. Beşiktaş camiasında böyle insanlarda yok. Bizi başka kulüplerle karıştırmayın. Şu an rakiplerimizin yöneticilerine bakın birçoğu kendi çıkarları içim yönetici olmayı seçmiş. Sadece seçim günleri liderlerinin yanında olarak gövde gösterisi içine girenleri bu kamuoyu çok iyi biliyor. Ne ben ne de diğer arkadaşlarım Beşiktaş’ı kullanarak reklamlarını yapmıyor.
Tek adamlık döneminin Beşiktaş’ta yavaş yavaş sonlandırmaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye’de kulüpler bir tek güç isim üzerinde yönetiliyor. Özellikle taraftarları 20-25 milyonu aşmış kulüplerin başındakiler paralarının verdiği güçle kendi arzu ve istekleri doğrultusunda hareket ediyor. Bu da kulübü hem maddi hem de manevi olarak büyük zararlara sokuyor. Tabii bunda başkanların hiçbir sucu yok. Onlar kulüplerinin sevgisini ve menfaatlerini düşünerek elinden geleni yapıyor. Fakat camiada kaderlerine tek bırakılmak zorunda kalıyorlar. Yönetime girmek için can atanlar zamanı geldiğinde ellerine ceplerine atmaktan kaçınıyorlar. Beşiktaş’ta bu dönem bunu sonlandırmaya karar verdik. Ben dahil tüm arkadaşlarım gerektiğinde maddi güçlerini ortaya koyacaklar. Bunu yaparsak söz sahibi oluruz. Yoksa tek kişilik yönetim her zaman kulüpleri kaosa sürükler. Geçmiş örneklerle dolu.

GÖREVDEN ASLA KAÇMAM
Geçmişte yapılan transferlerde sorunlar olmuştur. Ama bunların olmasında art bir neden aramakta yanlış. İyi ve kaliteli olarak gördüğünüz oyuncu takıma uyum sağlamamış ve beklentileri karşılanmadığı için de gönderilmiştir. Yapılan transferler o dönem görevde olan teknik heyetin isteği doğrultusunda yapılmıştır. Ancak olumsuz tabloda fatura başkan ve yöneticilere çıkarıldı. Bu dün böyleydi yarın da böyle olacakır. Bunu düşünerek görevden kaçmak bizim gibi Beşiktaşlılar’a yakışmaz. Kimi zaman alkışlanacağız kimi zaman da hedef gösterileceğiz. Ancak şunu herkes bilsin ki Beşiktaş’ın başarısı için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bunu için elimizi taşın altına koyduk. Daha iyisini yapacak varsa onları da hizmet vermeleri için bekliyoruz.

Click the image to open in full size.

ŞOV YENİ BAŞLADI
Bu sezon Türkiye’de en doğru transferi Beşiktaş yaptı. Aldığımız oyuncuların kalitesi dünya standardında. Bu yıldızları kadromuza katarken, taraftarımıza kaliteli bir takım seyrettirmeye özen gösterdik. Ödediğimiz miktarlar kulübe artı olarak dönecektir. Bazı kulüplerin yatığı yanlışları yapmamaya çalıştık. Gol kralı diye alınan oyunculara 18 milyon Euro ödeyenler şimdi göndermenin hesabını yapıyor. Ara transferde yıldız diye oyuncu alanlar sezon sonunu bile getirememenin üzüntüsünü yaşıyor. Hatta o transferleri gerçekleştiren bu dönem başlamadan istifasını veriyor. O kişiyi yere göğe sığdırmayanlar şimdi yüzlerini diğer tarafa çeviriyor. Basın ‘transferin sihirbazı’ diye manşetlerde yer verdiği bu yönetici arkadaşımızı adeta daha sonra idam sehpasına çıkarmaktan kaçınmadı. Tüm bunlara rağmen yönetim olarak hiç kimseden çekinmeden yaptık transferlerimizi. Bizler tribünlerimizin sesini dinledik. Çükü bu takım onların. Onların istekleri ise bizim için bir emirdir. Bu transferlerle yetineceğimizi sananlar daha bunu başlangıç olduğunu bilmiyor.

TRANFERLERE DENİZLİ’NİN RAPORU DOĞRULTUSUNDA BAŞLANDI
İnan bunu defalarca başkanımız ve ben söyledi. Ancak buna inanmak istemeyenler kendilerine göre teoriler üretiyor. Mustafa Denizli ile yönetimimizin görev süresince çalışmak istiyorduk. Kendisine olan güvenimiz sonsuzdu. Fakat ani rahatsızlığı yolumuza devam etmeyi engelledi. Sezon daha bitmeden Mustafa Denizli ile gelecek için defalarca bir araya geldik. Hocamızın vermiş olduğu rapor doğrultusun da öncelikle iç transfer görüşmelerine başladık. Amacımız iç transferi sezon öncesi tamamlamaktı. Niyetimiz, hem futbolcularımızın kafasındaki kuşkuları ortadan kaldırmak hem de gelecek sezon hazırlılarına erken başlamaktı. Rüştü, İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Yusuf ve Uğur görüşmelerde bizi hiç üzmediler. Yani Beşiktaşlı olduklarını attıkları imzalarla gösterdiler. Kaleci Hakan ve Serdar Özkan’a bir teklif sunduk. Serdar’ın görüşmelere menajerini göndermesi tabii ki olumlu karşılanmadı. Ancak O'nun da kalmasını istedik. Nitekim Serdar kardeşimiz Galatasaray’ı tercih etti. Kendisini Beşiktaş’a yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ettik. Yeni takımında başarılı olmasını diledik. Hakan ise bizi kırmadı ve kulübünde kaldı.

KİMSEYE RESİM SERVİS ETMEDİK
Hocamız ile yaptığımız son görüşmede, ‘Doktorlar dinlenmemi söylüyor. Ani heyecan zarar veriyormuş. Gelecek dönem sizinle bu şartlarda olamayacağım’ diyerek sözleşmesinin yürürlüğe sokulmamasını talep etti. Bizler de bu talebi hocamızın sağlık durumunu göz önünde tutarak kabul ettik. Kısa bir aradan sonra Mustafa hocanın yerine gelecek isim için yönetim olarak bir araya geldik. İlk toplantıda bu ismin yabancı olmasına karar verdik. Ve görüşmelere başladık. Ancak medyamız daha hocamız gitmeden Schuster ile el sıkıştığımızı manşetlerinde vermeye başladı. İnanın Alman hoca ile böyle bir konu için ne konuştuk ne de bir araya geldik. Tabi Mustafa hocanın gitmesi sonucu listemizde Schuster’de vardı. Bu ismi listeye almaktan dolayı önce sıkıntıya girdik. Çünkü yazılanlardan dolayı, onların bu senaryolarını doğrulacaktı. Hatta diğer adaylarla görüşmelerimizin fotoğraflanması ve medyada yer almasının da bizim tezgahımız olarak gösterilmişti. Bu resimlerin tarafımızdan servis edildiği iddia edilmişti. Bunlar bizim engellemeye yetmedi. Yönetim olarak Beşiktaş’ım menfaatlerine uygun en doğru ismi takımın başına getirmek istiyorduk. Schuster buna en yakın olduğuna inandığımız bir teknik adamdı.

Ajansspor
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2010, 22:27   #2
Dişi Kartal
 
alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

"Bizler tribünlerimizin sesini dinledik. Çükü bu takım onların. Onların istekleri ise bizim için bir emirdir. Bu transferlerle yetineceğimizi sananlar daha bunu başlangıç olduğunu bilmiyor. "


Helal olsun yahu...
__________________
alpler Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 00:12   #3
 
Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Gerçekten'de ADALI 'ya Helal Olsun.
__________________
Besiktasforum.NET

KayıpKentinYakışıklısı.
Mehmet Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 08:14   #4
 
ROYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

adalı aman bozmayın asrın takımını kurmaya az kaldı.
ROYAS Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 09:36   #5
Gurbetci KarTal
 
SeYYaH 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Tebrikler sayin Adali, basarilarinizin devamini dilerim...
__________________
Gurbetci KarTal
SeYYaH 29 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 12:20   #6
 
kartalim_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Serdar Adalı çok iyi işler yaptı, transferlerde başrol oynadı...Onun taraftar tarafından çok sevilmesi Demirören'i rahatsız etmez umarım, uzun seneler bize hizmet eder...
__________________
Click the image to open in full size.
kartalim_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 13:39   #7
 
BjK54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bizde eksik olan adali gibi yöneticiler insallah daha bi kac adali gibi cikar da bizleri kulübü iyi yerlere getirirler..
__________________
BJK...
BjK54 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 18:07   #8
İMansız_26
 
sevil1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Böyle Yöneticilere Hasret Kalmıstık .. İyiki Varsın ADALI..
__________________
sevil1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 19:47   #9
 
omen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

İlk açıklamasında 2 yıldız sözü vermişti. Ama yalan söylemiş meğersem çünkü yıldız değil galaksiyi taşıdı resmen. Teşekkürler Adalı...
omen Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2010, 22:20   #10
1903-1984-2008
 
Efsane48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

İyiki varsın Serdar ADALI...
__________________
Click the image to open in full size.
Efsane48 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 03:59 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580