Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-11-2006, 15:42   #1
 
Jcole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Divan Başkanından açıklamalar...

Şeref Nasır: Tribünler yönetimi gönderemez...
Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, yönetimlerin genel kurulla geldiklerini ve genel kurulla gideceklerini, tribünlerin yönetimi gönderemeyeceğini söyledi.
Şeref Nasır, ligtv’nin internet sitesine yaptığı açıklamada, Beşiktaş-Sivasspor maçında yaşanan taraftar tepkisine değinerek, "O biraz bizi üzdü. Yoksa bizim taraftarlarımız hakikaten çok düzgün, küfürden arındırılmış, ciddi şekilde takımlarını teşvik eden bir taraftar olarak görüyorduk. Ama son zamanlarda tribünlerin ayrılması hoş olmadı. İnşallah bundan sonrada kendi hatalarını anlarlar, bu işten dönerler ve döneceklerdir. O arkadaşlarla konuşuyoruz, bir yanlışlık yaptıklarını kendileri de anladılar. İnşallah bundan sonra böyle şeyler olmayacak" diye konuştu.
Taraftarların isyanında haklılık payı görmediğini anlatan Nasır, "Bakın genel kurul ile gelmiştir yönetim, genel kurul ile gider. Tribünlerle gitmez.
Eğer yönetim kurulları tribünlerle gidecekse, Beşiktaş’ın çok aleyhine olur" dedi.

"YÖNETİM, HATASINI ANLADI"
Beşiktaş yönetiminin geçmiş yıllardaki hatalarını gördüğünü anlatan Nasır, şunları kaydetti:
"Yönetim şimdi çekirdek bir kadro oluşturmaya çalışıyor. Yüzde 70 oranında başarılı oldu gibi geliyor. Bundan sonra belli noktalara yapacakları transferler Beşiktaş’ı daha yükseklere taşır. Şimdi bir talihsizlik yaşıyoruz. Mesela bir Fenerbahçe maçında hafif bir cesaret olsa, takımın biraz morali düzgün olsa Fenerbahçe’yi yenmemesi mümkün değil. Ama bir beraberlik oldu. Moraldir bu da."

"DEMİRÖREN İYİ BİR YÖNETİM KURACAK"
"Her şeyin iyiye gideceğine inanıyorsunuz, o zaman seçimde yönetim değişmemeli mi?" sorusuna Nasır, "Zaten gördüğüm kadarıyla pek başkan adayı çıkmıyor. Demirören, güzel, düzgün ve tecrübeli bir kadro kuracak. Beşiktaş’ın artık saha dışı gelirleri de oluyor. Borç seviyesinin de artık yavaş yavaş düşürülmesi lazım. Bunu da artık dikkate alacaklardır kanaatindeyim" diye cevapladı.
Nasır, şöyle devam etti:
"Oturduğu koltuğu dolduran, dediğini yaptıran ve bilinçli olarak yöneten yöneticiler arzu ediyoruz. Benim gönlüm Beşiktaş’tan yana olduğu için inşallah böyle devam eder. Diğer kulüplerde de gönlüm bunu arzu ediyor. Yabancı transferleri bizi çok rahatsız ediyor. Yedek kulübesinde oturan yabancıya milyon dolarlar verdikten sonra, bizim Türk çocuklarının önünü tıkadıktan sonra, bu transfer politikası Türk sporuna da çok zarar veriyor."

"GÖNLÜM HER DÖNEM 2 ADAYDAN YANA"
Nasır, genel kurullarda birden fazla adayın çıkmasından yana olduğunu belirterek, "Benim gönlüm her dönem hiç olmazsa 2 tane aday çıkmasından yana.
Bir tane aday da olabilir mutlaka ama öyle 4-5 kişilik adaylar değil de 2 kişi olursa çok daha cazip olur. Birbirleriyle yarışırlar, rekabet olur, projelerle yarışırlar" diye konuştu.
"Beşiktaş’ta bir muhalefet eksikliği mi var?" sorusuna Şeref Nasır, şöyle yanıt verdi:
"Gidişattan mutlular herhalde. Öyle gibi görüyorum. Yani ben muhalefetin değil de daima yol gösterenin, (Bunu böyle yaparsanız daha iyi olur) diyenin olmasını istiyorum. Ben bazen Divan Kurulu’nu özel olarak topluyorum. Bunu basına kapalı yapıyoruz. Beşiktaş’ın gidişatıyla ilgili üyelerin görüşlerini alıyorum ve bunları bir rapor halinde yönetime iletiyorum. Beşiktaş zaman zaman böyle dalgalı dönem geçirdiğinde bunu yapıyoruz. İnanın bu yönetim kurulu, bizi bu bakımlardan dinliyor."

"KONGREDE OLAY ÇIKMAZ"
Beşiktaş’ta geçtiğimiz dönemlerde sıkıntılı seçimlerin yaşandığının hatırlatılması ve ocak ayındaki seçimde aynı sıkıntıların tekrarlanıp tekrarlanmayacağının sorulması üzerine Nasır, şunları söyledi:
"Artık böyle şeyler olacağına inanmıyorum. Son genel kurulda da çok büyük olay olmadı. Ama bundan sonra ben eminim isterse seçime 5 aday girsin, hiçbir hadise olmayacaktır. Beşiktaş Kongresi her geçen dönem daha da düzelmekte ve düzgün olmaktadır. 3-4 sene evvelki kongreleri yaşamıyoruz, her geçen kongre daha da düzeliyoruz. Ama çok önemli bir şey daha var, Beşiktaş’ta şu ana kadar yapılan kongrelerin dosyalarını inceliyorum ve gelen gençlerimizin hepsi yüksek tahsilli.
Belki bunun etkisi de oluyor. Çok hoşuma gidiyor."

"FUTBOL FEDERASYONU’NA YAPILANLAR HOŞ DEĞİL"
Futbol Federasyonu ile ilgili son dönemlerde meydana gelen durumlara da değinen Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, bu konuda şunları söyledi:
"Bunlar Türk futboluna zarar verir. Bence hoş bir durum değil. Seçilen yönetimlerin devam etmesinden yanayım. Görev sürelerinin sonuna kadar götürüp ondan sonra beğenilirlerse tekrar seçilirler, beğenilmezlerse o vazifeyi, layıkıyla görecek arkadaşlara teslim ederler. Bundan daha doğal bir şey yok.
Artık sporun içine başka meselelerin karışmaması lazım. Sporu sevenlerin, spora gönül verenlerin yönetmesi, dışarıdan karışılmamasından yanayım."
Jcole Ofline  
Alt 24-11-2006, 17:23   #2
Forumun Basketçisi
 
AyTeK54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Nasır: Tribünler Yönetim'i gönderemez

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, yönetimlerin genel kurulla geldiklerini ve genel kurulla gideceklerini, tribünlerin yönetimi gönderemeyeceğini söyledi.

Şeref Nasır, ligtv'nin internet sitesine yaptığı açıklamada, Beşiktaş-Sivasspor maçında yaşanan taraftar tepkisine değinerek, ''O biraz bizi üzdü. Yoksa bizim taraftarlarımız hakikaten çok düzgün, küfürden arındırılmış, ciddi şekilde takımlarını teşvik eden bir taraftar olarak görüyorduk. Ama son zamanlarda tribünlerin ayrılması hoş olmadı. İnşallah bundan sonrada kendi hatalarını anlarlar, bu işten dönerler ve döneceklerdir. O arkadaşlarla konuşuyoruz, bir yanlışlık yaptıklarını kendileri de anladılar. İnşallah bundan sonra böyle şeyler olmayacak'' diye konuştu.
Taraftarların isyanında haklılık payı görmediğini anlatan Nasır, ''Bakın genel kurul ile gelmiştir yönetim, genel kurul ile gider. Tribünlerle gitmez. Eğer yönetim kurulları tribünlerle gidecekse, Beşiktaş'ın çok aleyhine olur'' dedi.

''YÖNETİM, HATASINI ANLADI''

Beşiktaş yönetiminin geçmiş yıllardaki hatalarını gördüğünü anlatan Nasır, şunları kaydetti: ''Yönetim şimdi çekirdek bir kadro oluşturmaya çalışıyor. Yüzde 70 oranında başarılı oldu gibi geliyor. Bundan sonra belli noktalara yapacakları transferler Beşiktaş'ı daha yükseklere taşır. Şimdi bir talihsizlik yaşıyoruz. Mesela bir Fenerbahçe maçında hafif bir cesaret olsa, takımın biraz morali düzgün olsa Fenerbahçe'yi yenmemesi mümkün değil. Ama bir beraberlik oldu. Moraldir bu da.''

''DEMİRÖREN İYİ BİR YÖNETİM KURACAK''

''Her şeyin iyiye gideceğine inanıyorsunuz, o zaman seçimde yönetim değişmemeli mi?'' sorusuna Nasır, ''Zaten gördüğüm kadarıyla pek başkan adayı çıkmıyor. Demirören, güzel, düzgün ve tecrübeli bir kadro kuracak. Beşiktaş'ın artık saha dışı gelirleri de oluyor. Borç seviyesinin de artık yavaş yavaş düşürülmesi lazım. Bunu da artık dikkate alacaklardır kanaatindeyim'' diye cevapladı.

Nasır, şöyle devam etti: ''Oturduğu koltuğu dolduran, dediğini yaptıran ve bilinçli olarak yöneten yöneticiler arzu ediyoruz. Benim gönlüm Beşiktaş'tan yana olduğu için inşallah böyle devam eder. Diğer kulüplerde de gönlüm bunu arzu ediyor. Yabancı transferleri bizi çok rahatsız ediyor. Yedek kulübesinde oturan yabancıya milyon dolarlar verdikten sonra, bizim Türk çocuklarının önünü tıkadıktan sonra, bu transfer politikası Türk sporuna da çok zarar veriyor.''

''GÖNLÜM HER DÖNEM 2 ADAYDAN YANA''

Nasır, genel kurullarda birden fazla adayın çıkmasından yana olduğunu belirterek, ''Benim gönlüm her dönem hiç olmazsa 2 tane aday çıkmasından yana. Bir tane aday da olabilir mutlaka ama öyle 4-5 kişilik adaylar değil de 2 kişi olursa çok daha cazip olur. Birbirleriyle yarışırlar, rekabet olur, projelerle yarışırlar'' diye konuştu.

''Beşiktaş'ta bir muhalefet eksikliği mi var?'' sorusuna Şeref Nasır, şöyle yanıt verdi: ''Gidişattan mutlular herhalde. Öyle gibi görüyorum. Yani ben muhalefetin değil de daima yol gösterenin, (Bunu böyle yaparsanız daha iyi olur) diyenin olmasını istiyorum. Ben bazen Divan Kurulu'nu özel olarak topluyorum. Bunu basına kapalı yapıyoruz. Beşiktaş'ın gidişatıyla ilgili üyelerin görüşlerini alıyorum ve bunları bir rapor halinde yönetime iletiyorum. Beşiktaş zaman zaman böyle dalgalı dönem geçirdiğinde bunu yapıyoruz. İnanın bu yönetim kurulu, bizi bu bakımlardan dinliyor.''

''KONGREDE OLAY ÇIKMAZ''

Beşiktaş'ta geçtiğimiz dönemlerde sıkıntılı seçimlerin yaşandığının hatırlatılması ve ocak ayındaki seçimde aynı sıkıntıların tekrarlanıp tekrarlanmayacağının sorulması üzerine Nasır, şunları söyledi: ''Artık böyle şeyler olacağına inanmıyorum. Son genel kurulda da çok büyük olay olmadı. Ama bundan sonra ben eminim isterse seçime 5 aday girsin, hiçbir hadise olmayacaktır. Beşiktaş Kongresi her geçen dönem daha da düzelmekte ve düzgün olmaktadır. 3-4 sene evvelki kongreleri yaşamıyoruz, her geçen kongre daha da düzeliyoruz. Ama çok önemli bir şey daha var, Beşiktaş'ta şu ana kadar yapılan kongrelerin dosyalarını inceliyorum ve gelen gençlerimizin hepsi yüksek tahsilli. Belki bunun etkisi de oluyor. Çok hoşuma gidiyor.''

''FUTBOL FEDERASYONU'NA YAPILANLAR HOŞ DEĞİL''

Futbol Federasyonu ile ilgili son dönemlerde meydana gelen durumlara da değinen Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, bu konuda şunları söyledi: ''Bunlar Türk futboluna zarar verir. Bence hoş bir durum değil. Seçilen yönetimlerin devam etmesinden yanayım. Görev sürelerinin sonuna kadar götürüp ondan sonra beğenilirlerse tekrar seçilirler, beğenilmezlerse o vazifeyi, layıkıyla görecek arkadaşlara teslim ederler. Bundan daha doğal bir şey yok. Artık sporun içine başka meselelerin karışmaması lazım. Sporu sevenlerin, spora gönül verenlerin yönetmesi, dışarıdan karışılmamasından yanayım.''
__________________
вιzє єğℓєηмєуι уαηℓış öğяєттιℓєя çüηкü σηℓαя нιç "ραѕ¢αℓ ησυмα" ιℓє ∂ιѕ¢σуα gιтмє∂ιℓєя...
AyTeK54 Ofline  
Alt 24-11-2006, 18:42   #3
 
Markus Münch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Taraftarların isyanında haklılık payı görmediğini anlatan Nasır, "Bakın genel kurul ile gelmiştir yönetim, genel kurul ile gider. Tribünlerle gitmez.
Eğer yönetim kurulları tribünlerle gidecekse, Beşiktaş’ın çok aleyhine olur" dedi.
--------------------------

Çok doğru konuşmuş Şeref Nasır.
Markus Münch Ofline  
Alt 25-11-2006, 00:17   #4
Yardımcı Admin
 
Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

yönetimin özellikle de başkanın artık hatalarından ders aldığını düşünüyorum,murak aksu ile beraber yönetimi güçlendirirlerse yollarına devam ederler
__________________


http://img81.imageshack.us/img81/9771/topmain8dd3mg5.jpg
Meric Ofline  
Alt 25-11-2006, 10:43   #5
 
UFUK_ÇARŞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

sabayı serdarı yollyan kim??bu adamı hiç sevmiyorum yönetimin yalakası...
__________________
GELENİ GEÇENİ
DELGADO
UFUK_ÇARŞI Ofline  
Alt 25-11-2006, 12:02   #6
Kıdemli Kartal
 
özgür_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Tigana Baki Runje nasıl ki çoğu taraftarın kafasında bitti ise bu yönetim de aynı şekilde bitmişir. Ocak ayında gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Artık taraftar mı yollar kongre mi orasını bilemem. Tek bildiğim derhal gitmeleri gerektiği.
__________________
iLk ÇıĞLıĞıM SoN NeFeSiM TeK AşKıM BEŞİKTAŞ'ım....
HeRşEyİn BiR sOnU vAr AmA BEŞİKTAŞ SeVgİsİnİn AsLa...!
özgür_1903 Ofline  
Konu Kapatılmıştır

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 20:32 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580