Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-07-2007, 15:30   #1
zɐʎaq ɥɐʎis
 
SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Alışkanlıklardan vazgeçmeliyiz !


Click the image to open in full size.

Almanya'da hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam bir basın toplantısı yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlam'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:


"Burak'ın sakatlığı üzdü. Ama bunlar normal. Herkesten memnunum. Herkes istediğimi yapıyor. Futbolcularım uyum sorunu yaşamıyor. Bu uyum sürecinin çok uzun süreceğini bekliyordum ama bu süreç çok kısa sürdü. Beşiktaşlı taraftarlar gelecek sezon çok iyi bir Beşiktaş izleyecekler.

Her maçı kazanmamız lazım. Antrenman maçı, hazırlık maçlarını da kazanmak için oynamalıyız. Bazı futbolcuların alışkanlıkları var. Bunları da en aza indirmeliyiz. Ofansı beraber yapıp, defansı da beraber yapmalıyız"


Açıklamanın ayrıntıları az sonra geliyor.
KAynak : ligtv
__________________
Emre - 1981 - Yeşilköy - Arh +

Konu SahEmre tarafından (16-07-2007 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir..
SahEmre Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2007, 15:34   #2
 
amokachi1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ertuğrul hoca söylediğin gibi bi takım yaratırsan bu sezon bizi kimse tutamaz
amokachi1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2007, 15:37   #3
Köyün Delisi
Guest
 
Köyün Delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bişey söylüyrsa yapar benim hocam
  Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2007, 15:52   #4
Banned
 
mute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bakalım ne olacak...
sezon başı nedense hiç umutlu olamıyorum...
__________________
servatis a pereculum,servatis a
maleficum


Click the image to open in full size.
mute Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2007, 16:06   #5
Dişi Kartal
 
Nefertiti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Alıntı:
mute´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bakalım ne olacak...
sezon başı nedense hiç umutlu olamıyorum...
Bende hep sezon başı umutlu oluyorum. Sezon sonuna doğru birşey bırakmıyorlar
__________________
geçti istemem gelmeni
yokluğunda buldum seni
bırak vehmimde gölgeni
gelme artık neye yarar...
Nefertiti Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2007, 16:34   #6
zɐʎaq ɥɐʎis
 
SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı
16.07.2007 16:53


Teknik Direktörümüz Sayın Ertuğrul Sağlam, Futbol Takımımız’ın Avusturya Kampı’nı sürdürdüğü Leogang’da bir basın toplantısı düzenleyerek medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yeni sezon hazırlıklarına İstanbul’daki çalışmalarla başladıklarını hatırlatan Sayın Ertuğrul Sağlam, Avusturya’daki kampın oldukça verimli geçtiğini söyledi. Futbolcularımızdaki gelişmenin kendisini memnun ettiğini belirten Sağlam, “İstanbul'daki kamp çalışmalarına ek olarak oyun sistemimizle ilgili futbolcularımızla beraber gelişme açısından iyi bir dönem geçirdik. Her kamp döneminde olabilecek sağlık sorunları yaşadık, Burak'ın sakatlığı bizi üzdü. Genel olarak profesyonelliğin üst düzeye çıktığı bir dönem yaşadık. Gayet memnunum. Bundan sonraki dönemde sistem ile ilgili çok yoğun bir şekilde çalışmalıyız” diye konuştu.

Futbolcularımızın istekli olmasının kendisini sevindirdiğini ifade eden Sayın Ertuğrul Sağlam, bazı futbolcularımızın alışkanlıklarını değiştirmeleri gerektiğini, bu alışkanları ne kadar aza indirebilirlerse başarı yolunda o derece sağlam adımlar atacaklarını söyledi. Hamburg maçına da değinen Teknik Direktörümüz, “ Oyuncuların istekleri gelecek açısından ümit verici. Hamburg maçında bazı eksikliklerimiz vardı. Fakat alabileceğimizi aldığımızı düşünüyorum. Takımdaki bir çok oyuncu bizim anlayışımıza uymak açısından çok arzuluydu. İnsanlar bizden başarı bekliyor. Ama bu karşılaşmalarda öncelikle fiziksel anlamda gelişme kayedebildik mi buna bakmamız lazım. Gördüğüm kadarıyla yeterli düzeyde yol aldık. Takım olabilme yönünde de gelişmeler var. Sistem anlayışımızda bir önceki maça göre Hamburg maçında üstüne birşeyler ekledik. Hazırlık maçı da olsa kazanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Üç kulvarda büyük hedefleri olan bir takım, antrenman maçlarını da kazanmalı” dedi.

Ağustos ayı içerisindeki yoğun maç trafiği nedeniyle sezonun ilk maçını BJK İnönü Stadı’nda oynamalarının avantaj olduğunu vurgulayan Sayın Sağlam, “Bizim için içeride ve dışarıdaki maçlar aynı önemi taşıyor. Sadece bizi yoracak deplasman olmaması bizim en büyük dileğimizdi” şeklinde konuştu.

Başarı peşinde koşarken aynı zamanda üretmek de istediklerini söyleyen Sayın Sağlam, kadromuzda yer alan bütün futbolcularımızdan faydalanmak istediklerini belirtti. “16’lık Batuhan’dan, 34’lük Rüştü’ye kadar bütün futbolcularımızı değerlendirmenin peşindeyiz” diye konuşan Teknik Direktörümüz Sayın Ertuğrul Sağlam, “Genç futbolcular bizi cezbediyor. Zaman zaman alt yapıdaki gençlere şans vereceğiz, yeni oyuncular kazanmalıyız. Günü kurtarmak adına değil Beşiktaş'ın geleceği adına da çalışmalar yapıyoruz. Biz şu anda bir değişim yaşıyoruz. Felsefe ve anlayış açısından bir değişim içindeyiz. Değişimler kolay olmuyor; bir dönem için kamuoyundan ve taraftarlarımızdan sabır istiyoruz. İnşallah bu dönemi çok çabuk atlatırız. Takım içerisinde çok güzel bir hava oluştu. Sevgi ve saygıya dayalı bir ilişkimiz olsun istiyoruz. Tabii ki antrenör-futbolcu ilişkisi olacak ama abi-kardeş ilişkisi de olacak” ifadelerini kullandı.

Sorumluluk sahibi olmanın çok önemli bir olgu olduğuna değinen Sayın Sağlam, bütün ekipte bu bilincin hakim olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Futbolculara sorumluluk vermek istiyoruz. Herkes bu bilince sahip, bu da bizi mutlu ediyor. Takım olabilmek için hep beraber düşünmek çok önemli ve bu durum zaman istiyor. İlk izlenimler çok olumlu. Ekip olabilirsek kimse karşımızda duramaz. Her dönemde her ortamda Beşiktaş'ın menfaatleri hepimizin menfaatlerinin önünde olacaktır. Kimse kendi menfaatlerini Beşiktaş'ın üstüne çıkaramaz. Saha dışında da topluma karşı sorumluluklarımız olan insanlarız. Beşiktaş Camiası’nı dışarda çok iyi temsil etmek gibi bir misyonumuz var. Terörün ve şiddetin tırmandığı bir dönemde futbolun bir spor olduğunu göstermenin çabası içinde olacağız. Öyle bir takım yapacağız ki, Beşiktaş’ı tutmayanlar bile kendi takımı gibi sevecek.”

Transfer çalışmalarına da değinen başarılı Teknik Direktörümüz, önümüzdeki hafta içinde transfer konusunun netleşeceğini söyledi. Yanlış transfer yapmaktansa geç transfer yapmanın daha olumlu sonuçları olacağına değinen Sayın Sağlam, “Her hoca sezona başlarken bütün oyuncularla çalışmak ister. Telaşa kapılarak bir an önce oyuncu almak yerine doğru insanı buraya getirmek çok daha iyi olacaktır. Önümüzdeki hafta içinde transfer konusu netleşecektir. Oyuncuların motivasyonu bozulmasın diye transfer yapacağımız mevkileri hiç konuşmadım. İki tane transferimiz olacak. İki yabancı hakkımızı kullanmayı düşünüyoruz. Dışarıdaki oyuncular maddi yönden çok daha cazip” dedi.

Bireyselliği ön planda tutmadığını da söyleyen Sayın Ertuğrul Sağlam, “Hiç bir zaman kamuoyu önünde futbolcularımın ismini başarılı olsun veya başarısız olsun söylemem. Bir takım gol yiyorsa hep beraber yer, gol atarsa hep beraber atar. Her oyuncumuzun eksik yönleri var. Bunları gidermeye çalışacağız. Bizim anlayışımızda oyuncuya dayalı bir sistem yoktur. Kendi sistemimizde bu oyuncuların yeteneklerini kullanacağız. Biz oyuncularımızın bireysel olarak fiziksel durumlarını test ederek özel antrenman programları hazırladık. Bu programları harfiyen yerine getirdiler. İstanbul'a döndüğümüzde tekrar test yaparak ne kadar gelişme gösterdiklerini göreceğiz. Teknik Direktörlük dönemimde gençlere hep önem verdim. Benim için yaşlı-genç kıyaslamasının yerine iyi futbolcu-kötü futbolcu karşılaştırması vardır” şeklinde konuştu.

Her fırsatta alt yapı ile yakından ilgileneceğini belirten Sayın Sağlam, PAF Takımımız’ın maçlarını BJK İnönü Stadı’nda oynamasının kendileri için çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Futbolcularımızın hırslı bir oyunu tercih etmelerinin kendileri adına daha faydalı olacağını da ifade eden Teknik Direktörümüz, “Bazı oyuncularımız top bizdeyken güzel şeyler yapıyorlar ama bundan sonraki dönemde top rakipteyken de aynı çabaları göstermeleri gerekir. Tabii ki dört dörtlük olamayabilir ama gösterecekleri çabalar takıma daha çok katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Medya mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtlayan Sayın Ertuğrul Sağlam şunları kaydetti:

“Her hocanın kendine göre bir oyun anlayışı vardır. Serdar Kurtuluş bu sene sağ bek oynayabilir. Başka hoca daha değişik oynatabilir.”

“Transfer edilen oyuncuların kültür ve sosyal açıdan uyum sorunu olabilir; Şilili Tello yıllarca Portekiz'de oynadı. Rüştü, kıta değiştirerek Beşiktaş'a geldi. Yıllarca bizde oynamış gibi bir havayı hemen beklemek yanlış olur. Ama adaptasyon süresinin çok kısa süreceğini görüyoruz.”

“Zamanı gelince Ricardinho ile Delgado'yu aynı anda oynatabiliriz.”

“Eksiklikleri çok iyi tespit ederek transferler yaptık. Yıldız transfer bekleniyor; bizim kendi kadromuzda bugün transfer edilecek çok oyuncu var. Işıltısını kaybetmiş futbolcuları tekrar parlatacağız. Bizim yıldız anlayışımız eksik neresiyse orayı doldurmaktır. Yıldız diye tabir edilen futbolculardaki özellikleri yıllardır görüyoruz. Ne kadar sansasyon, o kadar yıldız anlayışı var; ama bizim anlayışımız bu değil.”

“Soyunma odası bizim için çok önemli bir yer. Maç sonrası sevinci paylaşmak normaldir ama maç öncesi farklı bir ortam. Oyuncuların konsantre olması lazım, motivasyonlarının dağılmaması gerekli.”

“Oyuncularla fikir alış verişinde bulunuyoruz. İlla ki bizim dediğimiz olacak diye bir şart yok. Birbirimizi tatmin edemezsek bizim dediğimiz olur.”

“Yanlış oyuncu; para, oyuncu ve itibar kaybettirir. Bu kayıp 9-10 milyon euroya mal olabilir.”

“Nobre bugün koşulara başlayacak. 10-12 gün sonra takımla çalışabilecek.”

“Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki rakiplerimizi kesinlikle küçümsemiyorum. Moldova takımı biraz daha ağır basıyor. Kendi kalitemizi sahaya yansıtırsak bu karşılaşmadan iyi bir skorla ayrılacağız.”

“Hiç bir maç seyircisiz oynanmamalı. Bu kimseyi mutlu etmiyor. Seyircinin coşkusu herkesi motive eder. Ama maçların seyircisiz oynanmasına sebep olanlar şapkalarını tekrar önüne koyup vicdan değerlendirmesi yapsınlar.”

“25-26 kişilik bir antrenman kadrosu düşünüyorum. Transfer olursa bir kaç oyuncuyu istemeyerek de olsa kadromuzdan çıkarmak zorunda kalacağız.”

Kaynak : Resmi Site
__________________
Emre - 1981 - Yeşilköy - Arh +
SahEmre Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2007, 18:39   #7
junior-1903
 
R€D-D€V!L-1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

inş ertuğrul hoca ama celale dikakt et başını ağrıtacak o senin
__________________
gücüne güc katmaya geldik formanda ter olmaya geldik BEŞİKTAŞ seninle ölmeye geldik....
R€D-D€V!L-1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2007, 20:10   #8
 
quaresma_44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

iyi 2 tane futbolcu alırsak inş.
__________________
Birgün kıyamet kopar çöker karanlık

Allah bizi affetmez çok günah aldık!

Sevenler ayrılmaz bir plan yaptık,

Bütün Ç@RŞI cehenneme kombine aldık!!!
quaresma_44 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-07-2007, 02:06   #9
Yardımcı Admin
 
Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

umarım herşey istediği gibi ve istediğimiz gibi olur
__________________


http://img81.imageshack.us/img81/9771/topmain8dd3mg5.jpg
Meric Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 15:37 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580