Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi

Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı

Gündem Dışı Genel internet Geyik vs muhabbetleri.

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-03-2007, 19:51   #1
Banned

dicesare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Thumbs up Bir Sürü Aşk mesajı (Yerseniz.. :D)

Click the image to open in full size.

Dun cicekcinin onunden gecerken bir gul haykirarak bagirdi.Dunyanin en guzeli benim diyordu,ben onu aldim ama guzel oldugu icin degil,seni gorunce utansin diye !

**İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler Hepsi parlıyordu,hepsi gökteydi Ama ben seni güneşim seçtim Ve bir güneş için Binlerce yıldızdan vazgeçtim

Aşkın gözyaşları denize düştüğü zaman dalgalar sahile SENİ SEVİYORUM yazar.

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı, Ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, İnanki bir tanem hergün yağmur yağardı....

Seni dağlara yazsam yağmurlar, Göklere yazsam bulutlar, Gözlerime yazsam göz yaşlarım siler. Seni kalbime yazdım artık kimse silemez..

Bir kez sevdiğini unutmaz bu yürek , Devran kiri isyan pası tutmaz bu yürek , Birgün bu muhabbetten eser kalmazsa , Ancak o zaman yaşamaz bu yürek ...

Hani sözler varya sözleri anlatır, Hani sözler varya gözleri ağlatır, Hani anlar varya değeri geç anlaşılır, Birde aşk varya seni bana anlatır.

Hep bir yıldız olmanı bekledim. Gün gelir kayıp bana ulaşırsın diye, Sonra vazgeçtim, Yıldız olursan ben ulaşamam diye...

Her martı bir deniz, Her rüya bir uyku, Her dağ bir duman Her nota bir şarkı bulur ama, Ben başka " sen " bulamam...

Bu gece bir yıldız tut, Ben bu yıldız kadar uzağında olsam bile, Sevgim heran yanıbaşında!..

Hangi ruh duydu seni benim kadar derinden, Hangi gönülde yandın böyle yangınla sen, Ya benim gözlerimdi seni bambaşka gören, Ya başkası bırakıpta geçmiş seni görmeden.

Bir pınarsın içilen ama hiç kanılmayan, Seveni yanıltmayan, sevince yanılmayan, Özlenen sen. özleyen sen, özleten sen. Varken doyulmayansın. Yokken dayanılmayansın...

Sen herzaman nerede olursam olayım, Ne düşünürsem düşünüyüm her an kalbimdesin, Seni ne kadar sevdiğimi kelimeler ile anlatamam, Ama şunu bil SENİ SEVİYORUM !!!!!!

Ömrüme yetecek bir aşk ararken seni buldum. Şimdiyse aşkıma yetecek bir ömür arıyorum. Seni çok seviyorum...

Kimi ağaçlara kimi camlara yazar sevdasını, Bense ağaçlara yazmadım kurur diye, Camlara da yazmadım buğulanır diye, Seni kalbime yazdım sonsuza dek kalasın diye..

Sen , benim anılarla bitip giden, Rüyama hiç bir zaman ses vermeyen dogamsın. Utanırım , söyleyemem yaşadığım yalnızlığı , Kelimeler yetmiyor ki , bu mu sevda dedikleri.....

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de.. Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni Seviyorum ya, iste o en büyük gerçek...

Gül bahçesinde geçsede ömrüm Senin üstüne gül koklamam gülüm Gülü koklamak olsada ölüm Seni koklamaya değer be gülüm.

Seni uzaktan sevmeyi, bana bakmadan görmeyi, Seni duymadan dinlemeyi, gözyaşlarımla gülmeyi Ve kavuşmak için sabretmeyi, Her şeyi öğrendim ama sensiz olmayı asla...

Kuyruklu yıldızlar vardır; Yetmiş yılda bir yaklaşır dünyaya... İnsan ömrü boyunca ya bir defa görür ya hiç... Ben gördüm o da sensin Bitanem...

Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama, Biri için dünyalar kadar önemlisin.
Bugünde yarın da yüreğin kadar yanındayım , Kendini yanlız hissettiğinde elini yüreğine koy ben hep oradayım!!

Gözlerimdeki pırıltıyı farkettiğin zaman, Üşenme sarıl boynuma anlamışımdır mutlaka sevdiğini, Zaten belli olur gözlerimden hemen, Alışık değiller öyle parlamaya!

Bir insanın idealleri olmali sonsuzluk gibi, Bir insanın özlemi olmalı özlemle açan çiçekler gibi, Bir insanın birtanesi olmalı oda senin gibi..

Sen Tanrıya dilenen dilek göklere uzanan ellerimsin, Sen gözümde süzülen yas tek düsüncem hasretimsin, Sen yaşadığım ömür en güzel günlerimsin, Sen her gece rüyama giren BİRİCİK SEVGİLİMSİN

Aşk bir su damlası olsaydı okyanusları, Bir yaprak olsaydı bütün ormanları, Bir yıldız olsaydı tüm kainatı sana vermek isterdim. Ama, sadece seni seven kalbimi verebiliyorum...

SENİ SEVİYORUM...Seni yanımda hissettiğim zaman üzüntülerimi alıp, Onların yerine şimdiye kadar kimsenin başaramadığı, O güzellikleri o sıcaklığı, o ışığı koymayı başardığın için aşkım...

Aşkım var dağlar bilemez, Sevgim var kimsenin aklı alamaz, Birde sen varsın ya bir tanem, Dünyada kimse böyle sevilemez...

Yanlızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, Tebessüm dudakların, hüzün ellerin, Sen ise sadece benimsin B İ R T A N E M !!

Zannetme ki gözlerim sana baktıkça bıkacak. Ölsem ruhum daima seninle kalacak. Kapanırsa gözlerim hayata, İnan ki son sözüm SENİ SEVİYORUM olacak!

böyle bir dünyada seninle yaşamak varken, böyle uzak kalmak gücüme gidiyor, senin verdiklerini seninle paylaşmak varken, seni sensiz yaşamak içime sinmiyor. elif

aşk hiç ummadığın biranda kapını çalıyorsa, için ürperiyor, nefesin kesiliyor, kalp atışların hızlanıyorsa; sakın korkma! unutma ki ansızın gelen aşklar büyük mutluluklar getirir..!

Bir gün dudakların kurursa okyanusu getiririm sana aksam ayazında titrersen güneşi getiririm sana eğer gönlün sevgi ararsa kalbimi söker getiririm sana KIRÇIÇEGIM.

Sevgiyi göstereceksin söylemek yetmez,Sevgi gözlerinde olacak sözlerin yetmez, Sevgi herseldir kalbe hapsedilmez, Seveceksin benim gibi ama yüreğin yetmez....

Seni tanımadan önce ben bende değildim,oysa seni tanıdıktan sonra,bendeki bensizliğin aslında sensizlik olduğunu anladım

Sevebilirmisin beni kuşun gökyüzünü sevdiği kadar? Sevebilirmisin beni martının denizi sevdigi kadar? Sevebilirmisin benim seni sevdigim kadar?

Bir insanin idealleri olmalı sonsuzluk gibi,bir insanın özlemi olmali özlemle acan çiçekler gibi,bir insanın birtanesi olmalı oda senin gibi..

Gece midir insanı hüzünlendiren,yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen?gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen ?

Her aşkin gökyüzünde bir meleği varmış. Yeryüzünde biten her aşk için gökyüzünde bir melek ağlarmış... İnan ki bizim meleğimiz hiç ağlamayacak. Seni çok seviyorum aşkım...

İnsanları Çılgına Çeviren Şey Bu Günün Deneyimi Değil, Dün Olan Bir Şeyden Pişmanlık Duymak Ve Yarının Getireceklerinden Korku Duymaktır. Çünkü Aşk Karşındakini Bulunmaz Hint Kumaşı Sanmanla Hıyarın Teki Olduğunu Anlaman Arasında Geçen Zamandır.

2-Yitirdiğin herşeyde kazandığın birşey var, kazandığın herşeyde biraz yitirdiklerin, bu yüzden birileri hep ısınıp dururken senin dinmez üşümelerin.

3-Bir zamanLar neŞem varDI... Hayata güLen gözLerim , GüzeL konuŞan DiLim , HerkeSe SevgiyLe yakLaşan bir kaLbim varDI !.. Ama şimDi ne neŞem, Ne güLen gözLerim, Ne SevgiyLe yakLaŞan kaLbim var !.. YanLIzCa agIr SözLerim , NefretLe bakan gözLerim , Kin DoLu bir yüregim var!

4-Düşünüyorumda bazen seni sevdiğimden daha çok seviyorum, seni seviyor olmamı ve bazende seni seviyor olmamdan daha çok istiyorum benim olmanı!

5-Uzak dağ başları Yalnızlıkları getirir aklına Bir de efkarlı türküleri Ve senin yalnızlığın Ancak dağlara sığabilir Bir de türkülere .

6-KORKUM sevmek degil, KORKUM sevip de ayrilmak, KORKUM kursun yemek degíl, KORKUM kallesce vurulmak, KORKUM ölüm degil, KORKUM sizler tarafindan unutulmak.

7-Uzaktaki ¥ıldızlar Parlak Geli¥orsa Insana , Uzakta Olduğun Için Tutkunum Sana , En Güzel Aşklar Imkansızsa , Imkansızı ¥aşamak Için Tutkunum Sana.

8-İLkiNDe BaŞaRaMaDıYSaN BiR DAha DeNe!..SoNRa BiR DaHa..BiR DaHa... SoNRa VaZGeÇ SaLaKLıĞın ALeMi YoK.

9-Sanirim seni cok sevdim'ki ayrilamiyorum , Baglandim'ki unutamiyorum , Yakinlardasin'ki hissediyorum , Gizlemiyorum çünkü SENİ COK SEVİYORUM

10-Sen sütlaç kadar tatlı lahmacun kadar sıcak çiğköfte gibi yakıcı dolma gibi çekici bulgur gibi asil aşure gibi karışık içliköfte gibi mükemmelsin

11-Hani İnsan AğLamak İster, GözLerinden Yaş GeLmez, Hani Gülmek İster, Yürekten Gülmez! Hani ßirini ßekler O Hiç Gelmez, Hani Onu Severde Hiç Söyleyemez Tam Söyleyeceği Zamanda O Başkasını Sever Ya, İşte O Zaman İnsan Ölmek İsterde £CEL Gelmez.!

12-Dün akşam SENİ düşünüyordum.Yatağıma girdim hala aklımdaydın.Rüyamda SEN vardın.Öyle güzeldin ki doyamadım SANA.Sıkıca sarıldım.Gözlerimden yaşlar akmaya başladı.Silmek istedin,izin vermedim.Onlar mutluluk gözyaşlarıydı.Bırak aksın dedim.En kötüsü uyandığım andı.Bu sefer gerçekten ağlıyordum.

13-Bir Duvar Var Sırtımı Dayadıgım Sevgiden Örülmüs Koskoca Bir Duvar Hasretinle Yandigim Kuytusunda Her Gece Ağladıgım Şunu Bil Ki Sevdigim Sen o Duvardaki Gözyaşım Olacaksin Ve Hiç Kurumayacaksın Ellerimi Kanatırcasına Tırnaklarımla İsmini Kazıdıgım O Sevgi Duvarinda Hep Ama Hep Yaşayacaksin

14-Güneş dünyaya aşık olmuş ama bir türlü yaklaşamamış:Çünkü yaklaştığında dünyağdaki tüm güzelliklerin yok olacağını biliyormuş bu yüzden uzaktan sevmeyi öğrenmiş:...Benim Gibi...:

15-Geceleri uzaklara çığlık olur sesim, denizden çıkan yosun kokusundan keskin sana özlemim, bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim, günaydın benim Her$eyim.

16-Biz eLa Göz,inCe BeL,SütuN BacaK iÇin SevMediK yawRum,Her KavgaDa GümbüR GümbüR ataN BiR yüRek DiLediK,aTeşiN yAnınDa Barut Barut'un yAnınDa ise aTeş oLduk,raKI SofraLarıNda acı Tütün iÇercesine SewdiK

17-Kimi SeVSem seNSin, haYRet! seVGi hePSini naSıL değişTiRriYor, göZLeri maviYKen yaPRak yeşiLi, seNin seSiNLe koNuşuYor eLBet, yaRım baKışları o kaDar teHLiKeLi, seNin siGaRanı seNin giBi içiYor, kiMi seVSem seNSin, senNDen neDeNSe VaZGeÇiLMiYoR!

18-Ne seni unutmak gibi bir çaba var yüreğimde, Nede aşkımı körükleyen bir rüzgar , Ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm, Ne de kaybetmeye dayanacak kalbim var.

19-Güzel duygularla mutlu hayallerle ama gözü yaslı gözlerle seni arıyorum sonra bir gurur düsüyor içime bir daha düsünmeyecegim diye sonra bir çiçek görüyorum onda buluyorum seni anlıyorumki seni UNUTULMAZ yapmısım

20-Sen GüLerKen YanındakİLerde GüLer, ama agLARKeN YaLNız AgLArsın, Onun için öyLe bir Agaca YasLan ki! AsLa yıKıLmasın.. öyLe bir Dost Edin ki! AsLa bıraKMasın

21-Dostluk bir eşkiyanın hayata itirazıdır..Susarsa çatışma,konuşursa savaş,yazarsa destan, severse devrim olur.Tut ki ben bir eşkıyayım.

22-Yalnızsan,kaderindeyim..Umutsuzsan,kalbindeyim..Se viyorsan, ellerindeyim...Aşıksan,yüreğindeyim..Ağlıyorsan,gö zlerindeyim...Benimleysen aldığın her nefesteyim...

23-Şimdi uzağım belki!
Ama bellimi olur..belki demli bir çay kokusuyla gelirim...belki yağmur olur yağarım şehrine..belkide rüzgarla düşerim önüne ..Sen yeter ki bekle!

24-Merhaba özlenmesi en güzel insan,özümde özlediğim gözümde tüten.Gülünce beni güldüren yüz.duyduğumde en mutlu olduğum ses sana ve kalbine merhaba!!!

25-Sevmekten korkmadığımız,söylemekten utanmadığımız,umudun değerli ,düşüncenin önemli,umudun sonsuz olduğu yarınlarda mutlulukla geçirilecek bir ömür dileklerimle...

26-Burada puslu dolunay akşamlarında başlıyor yokluğun içimde,gün doğarken gizliyorum el gibi saklanıyorum.Gel demeye dilim varmıyor ya gelmezsen diye!!!

27-Toprağın ve ateşin tenine yürümek,gözgöze gelmediğimiz yürekleri özlemek,dost gülüşler etrafında hayatı binlerce kez maviye boyamak adına selam var...

28-Bir insana verilebilecek en güzel hediye yürektir..ve bir insanı sevmek inan yürek işidir..

29-Vursamda dalgalarla kıyıya..bir rüzgarım sonuçta...İstesemde esemiyorum senin yanına uzaklara...Ama biliyorumki mükemmel varlığın hep burada yanıbaşımda..Seni çok özledim...

30-Özlem şarkılarını ezberledim..kimini bağıra bağıra kimini fısıltıyla söyledim.Karanlığa haykırdım..sesimi duyacaksın diye bekledim..ama sen yoktun...

32-Yüreğin öyle güzelki onu incitmelerine izin verme...Ne sıcaklığını yitir ne çocukluğunu..ne büyümekten kork ne yaşamaktan..Tek korkun unutulmak olsun..UNUTULMA!!!

33-Korkma sakın gecelerden pencerende yıldız gibi parlayacağım.Uzaksın diye yalnızsın sanma..Nefes gibi içinde,gölgen gibi arkanda can gibi canındayım...

34-Ben uçan kelebeğin Güney Amerikada yarattığı sevinci değil, Kuzey Amerikada yarattığı kasırgayı istiyorum..Ben kaos istiyorum...

35-Dün rüya yarın hayaldir..dünü mutlu yarını umutlu yapan bugündür.
Ağlamayı bil gülmeyi unutma sevmeyi bil sevilmeden durma..Beni hatırla demiyorum ama beni unutma!!!

36-Dün gece aklımdaydın saatlerce.Önce ölümü sonra sensizliği düşündüm.Bir yumruk takıldı boğazıma ağlayamadım.Ve düşündüm!Acaba ölüm mü korkuttu, yoksa sensizlik mi¿ İkisininde birbirinden farkı yoktu.Ölüm sensizlikse, sensizlik ölümün ta kendisiydi.

37-Günü gece olsun diye yaşıyorum, Çünkü gece hayallerime geliyorsun, Seni beklemiyorum çünkü sen hep benimlesin, Hayallerimde ve kalbimdesin,terkedip gitmiş olsanda, unutsanda, UNUTMUYACAĞIM...

38-Dalga ile kıyının aşkını bilir misin? Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga, Hep aşka kavuşma özlemiyle atılır kıyıya. Dalga-seven, kıyı-sevilendir. Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga, Ve döner hep geriye, Bilir kavuşamayacağını ama hep koşar..

39-Mutluluk,Güzeliklerin İçinde Doğup Büyüyenlerin Değil, Çirkinliklerin Bile Güzel Yanlarını Bulabilecek Kadar Güzellik Kaşifi Olanlarındır.

40-Kimbilir hangi aksam günesle beraber bende sönecegim kimbilir hangi ellerden son suyumu içecegim belki göremeden ölecegim fakat yinede seni 'EBEDiYEN SEVECEGiM'...

41-IsLIğIm ağzImda,eLLerim ceßimde yürekten sana iki kelime;Sen`i Seviyorum!!!.Tütün yakmIşIm,Rüzgara kapILmIsIm rüzgar git ona söyLe;O`nu gerçekten Sevmisim...

42-Beni güzel hatırla! Dizlerimde uyuduğunu düşün, saçını okşadığımı,üşüyen ellerini ısıttığımı, mutlu olduğun anları getir gözünün önüne. Alnından öptüğüm dakikaları. Birazdan kapını çalan kişi olabileceğimi düşün şaşırtmayı severim biliyorsun. Bu da sana son sürprizim olsun. Beni Guzel hatirla Gidiyorum...

43-Ben seni dün sevmedim, çünkü dün bitti. Ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek. Ben seni yarin sevdim çünkü yarinlar hiç bitmeyecek...

44-SENİ BİR MİNİK SERÇENİN GÖZYAŞLARI KADAR SEVDİĞİMİ BİLİYORMUSUN, BU SEVGİM SANA AZ GELEBİLİR, AMA UNUTMA Kİ SERÇELER AĞLADIKLARI ZAMAN ÖLÜRLER...

45-Bazen; yıldızları süpürürsün, farkında olmadan,güneş kucağındadır, bilemezsin,bir çocuk gözlerine bakar, arkan dönüktür,yüreğinde kuruludur orkestra, duyamazsın uçar gider,koşsan da tutamazsın...

46-Gönlümü Teslim Aldı Hüzün. İçimde Senden Kalan Cam Kırıkları.. Ayna da Sensiz Yüzüm, Sensiz.. Hiç Kimse Dindiremedi ßu Hıçkırıkları. ßir Gece Yarısı Ansızın Pencereden Dışarı ßak, Göreceksin Köşe ßaşında Nöbet Tutuyor Gözlerim Öyle Kolay Değildir ßeni Unutmak.. Hala Sokaklarındandır Ayak İzlerim. '

47-Ay güneşten izinsiz ışığı kullanınca yıldızlar mahkemesi ay'a kıyamete kadar gündüzLeri yasakLamış. Ay o günden beri; yaLnızLarın gündüzü; geceLerin aşkı oLmuş..Bir Gece, Ay Bana Sordu..Neden Seni AğLatan Bir KIzLa Berabersin? Ay 'a BaktIm Ve Dedim'ki: Sen Hic Gökyüzünden VazgecebiLirmisin..

48-Herkes Ölümün Zıttının Hayat Olduğunu Düşünür..Oysaki Ölümün Zıttı Doğumdur..Hayatın İse Zıttı YOKTUR...!!!

49-Tek Kaldım Dünyada,Dünyam Olur musun?Deniz Kadar Sevdim Seni,DalgaM Olur musun?Ateş Gibi Yandım,Alevim Olur musun?İlk Aşkımsın,Son Aşkım Olur musun? SeNi ÇoK SeViYoruM...

50-Sen miydin o görkemli siyahlar içinde? Akşamdi. Karanlik düşüyordu hizla. Ortalik karardikça seviniyordum. Seni daha iyi saklayabilecektim böylece. Bu yuzden mi siyahları severdik?

51-DüşLerime kal, gözlerime bak, gözlerimi yak. Bu kadarı yeter.. KaLbimde bir pişmanLık oLma, tenimde sıradan anı, yatağımdaki tükeniş olma. Düşlerimde kaL..

52-Yaşam sevgi dünyasında sevenin varsa güzeldir. Sesini değil sözünü yükselt! Yağmurlardır büyüten zambakları, gökgürültüleri değil...

53-Ruhum gözlerinin rengine tutsak. Bir gece ,bir kus gibi girsem rüyana ..Eder misin bana sevdani yasak?

54-Yüreğimin kıyısına vurdum minicik bir darbe susmalıydım tutamadım kendimi bir canım var feda etsem sevdamı bilemessin bir acım var anlatsam ölümü göremessin...

55-Gunes Dogdu Ruhuma.. Sustum, umudumu Gordum O'nda! Birsey Bilsem Soyleyecegim Seni Sevdigimden Baska!!

56-Bana oyle bir mektup yaz ki sevgilim acar acmaz duyayım kokunu. Sevda essin basak saclarında, sesin yuzumu ruzgarla bulsun... Bana oyle bir mektup yaz ki sevgilim, gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve oyle bir mektup yaz ki sevgilim varsın ölümüm olsun...

57-Kan tukursende geceleri sabahı düşün gülümse ne gelirse haktan gelir deyip sabret ve sukret gelen ölüm olsa bile...

58-Bir Kuş Var Yüreyimde , Ucmaya Hazır. Bir Tomurcuk Var Kalbimde , Açmaya Hazır. Bir Bulut Var Gözlerimde ,Yağmaya Hazır.Ve öyle Bir Can Varki Bende , Senin Için ölmeye Hazır...

59-DüŞ lerin Gerçekle Buluştuğu An ... Çok Yakında Tüm Hayalleri Gerçek Yapacağım Sırf Senin Uğruna Gerekirse Dünya`yı Yakacağım..!

60-TÜM YAPRAKLARINI YOLSAM AGAÇLARIN, GÖKYÜZÜNÜN YILDIZLARINI TOPLASAM SERSEM AYAKLARINA, BANA GELIRMISIN GELIRDE MUTLULUGUN EN BÜYÜGÜNÜ VERIRMISIN..?

62-Sevgileri olmalı insanın,gemilerin limanları gibi açık denizlere uğurlamalı.Seninle olacağı günü bekleme umuduyla ve seni çok ama çok özlemeli. TIPKI BENİM GİBİ.

63-İki can varmış dünyanın farklı yerlerinde.Birbirlerini özlediklerinde, rüzgara fısıldarlarmış sevgilerini.Dışarı çık bak canım! Rüzgar sana ne demekte¿

64-Bu gece yıldızlara senden bahsettim.Seni anlattıkça daha çok parladılar. Ama biz ayrıyız dedim birer birer kaymaya başladılar. Sırf seni dilemem için...

65-Gecenin karanlığındasın, güneşin ısıgında.Suyun damlasında, selin coşkusunda.Kimi yanımdasın, kimi uzakta.Ama hep aklımdasın sakın unutma...

66-Çare yok matemin çok derinsede, hasretin tükenmez yasın dinsede, gençliğin hoş geçti eğlendinsede, sanma ki bahtiyar oldun ey GÖNÜL..!

67-Beni çağırdığını son birkez duyabilsem, avuçlarımda ateş yogun gözlerimde nem, aşarak denizleri kapına gelsem, başımı duvarlara vurup ölsem diyorum...

68-Aşkın gözyaşları denize döküldüğü zaman, dalgalar sahile şu sözü fısıldar; SENİ SEVİYORUM...

69-Kimsesiz odanda soğuk kış geceleri, için ürperdiği anlar beni an. De ki o dur sarsan pencereleri, de ki rüzgar değil odur haykıran...

70-Yüreğimizde ateş, gözlerimizde sevgi, ellerimizde umutla bütün kötülüklere inat, gülümseyerek yaşıyoruz.Her insan bir yasam, sende bir yasamsın...

71-Bir çiçek tanırım ben.Yüreği gökyüzüne sevdalı.Nazik bedenini en dehşet rüzgarlara,soğuk sonbaharlara hiç çekinmeden sunan.Yapraklarının beyazını mevsimin saflığından almış.Titrer de hiç vazgeçmez özgürlüğünden,meydan okur ömrü yettiğince ayazlara.Yüreğinin derinlerinde bu cesareti taşıyan, bir çiçek tanırım ben KARDELEN..!

72-Hadi gökyüzünden senin için tuttuğum, üzerine tüm duygularımı yüklediğim, yıldızı al...Yüreğimden yüreğine yollar var.Hadi benim için uzaklardan bir tebessüm yolla.

73-Davamı taze nesillerin ürkek çığlıklarına nakşettim...Ve günbatlara besteledim.Doğmasını beklediğim günler hasretine.

74-Seni SEVİYORUM..!Sadece kim olduğun için değil, sen olduğun ve seninle beraberken kim olduğumu, benliğimi anladığım için...

75-Seni SEVİYORUM..!Sadece kendine yaptıkların için değil, bana kattığın güzellikler için...

76-Seni SEVİYORUM..!İçimdeki çocukluğu, saklı kalmış beni yeryüzüne çıkardığın ve sana ihtiyacım olduğu her an tüm duyarlılığınla yanı başımda olduğun için...

77-Seni SEVİYORUM..!Elini kalbimin üzerinde hissettiğim zaman, üzüntülerimi alıp onların yerine şimdiye kadar hiç kimsenin başaramadığı o sıcaklığı, o içtenliği bana duyurmayı başardığın için...

78-Seni SEVİYORUM..!Hayatımı kutsal bir sevgi tapınağına çevirdiğin ve her günümü yaşam şenliğine UNUTULMAYAN şiirlere dönüştürdüğün için...

79-Seni SEVİYORUM..!Çünkü sen; şimdiye kadar hiç başaramadığım şeyleri, kendimle dost ve barışık olmayı, hiçbir zaman tadamayacağım kadar mutlu olmamı sağlıyorsun...

80-Hani için titrek bir çocuk gibi üşür, sokarsın ya ellerini ceplerine oradayım.Sevgim bütün sıcaklığı ile ceplerinde.Avuçla ve ısın...

82-Yüreğini birden bire değil usul usul sevdim.Nasılo yürür öz su dal uçlarına, can verir yaprağa ve güneş sislerden düşer ovalara.İşte yüreğini öyle sevdim.

83-Sen benim yalnızlığıma, kimsesizliğime düştün.Belkide ondan buyudun içimde, sudaki halkalar gibi.Haykırışım çağırmamdır seni; sevgiye, ölüme değil sevgiye yakışırsın.

84-Güneşin ateşinden çok suyun özlemi yakar çölü...

85-Gerçek dostlar yıldızlara benzerler.Karanlık çökünce ilk onlar görünürler.

86-Zile kızma kapıyı döv ağlasın, güle kızma kokuyu sev ağlasın, dile kızma şarkıyı sev ağlasın...

87-Tohum toprağa düştüğü için el üstünde gezdirilir.Başak baş çektiği için ayaklar altında ezilir.Hep tohum olman dileği ile.

88-Yaşlandığında Eyüp Sultan olmak istersen, gençliğinde İstanbul'a aşık ol...

89-Bazen öyle bir an olur ki susar kalırsın.İçin ürperir, titrersin, yanarsın.Haykırmak istersinde boşluğa ağlarsın.Gözyaşların fısıltıdır nedendir bilinmez...

90-Düşün ki bir yağmur damlasısın.Koca bir ağacın tepesinden aşağı inerken kaç yaprak konuk eder seni.Kaç yaprakta izin kalır...

92-Bütün sevgililer dostlar gitti.Bir sen kaldın beni terketmeyen.Batan gemilerin kaptanları gibi, denizler ortasında ölümü bekleyen...

93-Gitme sevgilim, gidişin kıyamet olur.Gitme dağlar şehirlere yürür, göğe savrulur denizler.Tutuşur herşeyi yakar yüreğim.Gitme gidişin kıyamet olur...

94-Sırtüstü uzandım görüyorum gökyüzünü.Ağacın dallarını görüyorum.Sen bahar mevsiminde gökyüzü gibisin sevgilim seni görüyorum

95-Bir sevgi var içimde lekesiz, tertemiz.Bir özlem var içimde uçsuz bucaksız.Bir duygu var içimde dalsız budaksız.Birde sen varsın içimde unutulması imkansız...

96-Bir gül baygın durur bahçede, yaprakları serin.Sen sarı güllerin en sarısı, yağmur gibisin...

97-Kimsesiz odanda soğuk kış geceleri, için ürperdiği anlar beni an.De ki odur sarsan pencereleri, de ki rüzgar değil o dur haykıran...

98-Bugün yıkığım biliyormusun¿ Ezginim, çaresizim, umutsuzum.Bırakma beni, insanlar kötü, bırakma beni korkuyorum...

99-Boğulmuşum yalnız gecelerin koynunda.İnen gözyaşlarımı silmiş, kaldırımlarda sabahlamışım.Çökmüş dünyam, kararmış umutlarım. O kadar yalnızım ki.Tıpkı bir yıldız gece bekçisi kadar...

100-İnsan ya dosttur sana yada düşman; ya hiç yokmussun gibi unutulursun yada bir an olsun çıkmazsın akıldan.

101-Sen giderken gözlerim dopdoluydu.Ve yağan yağmurlarla caddeler ıslak.Yokluğundan bir rüzgar gibi hazin teselliler döküldü yaprak yaprak...

102-Seni özlemek gece gibidir uzun ve yalnız.Seni beklemek gündüz gibidir aydınlık, umutlu ve sıcak.Seni unutmak ölüm gibidir sonsuz, umutsuz ve soğuk...

103-Sen bir su gibisin; içilen ama kanılmayan.Sevince yanılmayan, seveni yanıltmayan.Özleyensen özlenensin.Varken doyulmayan, yokken dayanılmayan sen...

104-Aşkın kalbindeyse, mutluluğun elindeyse, istediğin iki kelime ise Seni Seviyorum...

105-Yalan sevgilerin, sahte gülüşlerin, tuzak bakışların olduğu yerde buldum seni; herşeyi kaybetmeye değecek kadar özelsin.Çünkü; ''sahte değilsin''...

106-Senden başka hiç bir şeyi olmayan ben,senden başka her şeyi olanlara acırım.

107-Bana dünya yuvarlaktır dedin,dediğin doğru ise neden geri dönmedin?

108-Aşkı reddetmek,güneşin batışını görmekten üzüntü duyduğun için doğuşunu izlemekten zevk almayı reddetmeye benzer.

109-Asla birilerinin umudunu kırma;Belkide sahip oldukları tek şey o'dur.

110-Beni ateşlere at,bütün vücudum yansın;yalnız kalbimi bırak çünkü orada sen varsın!

112-Sana olan aşkım,sağır bir ressamın kristal bir yüzeye güşen gülün sesini çizdiği zaman bitecek.

113-Beni sana kavuşturacak tek şeyin ölüm olduğunu bilseydim,Azrailin gelmesini beklemezdim.

114-Bugünü yaşıyorsam eğer,gelecek günlerin seni getireceğine inandığım içindir.

115-Ben sende imkansızlıkları sevdim fakat asla umutsuzlukları değil.

116-Gözümde bir damla yaş olsaydın,seni kaybetmemek için ağlamazdım

117-Bir gün biri çıkıpta güneşe adını buzla yazarsa,bilki o seni daha çok seviyor.

118-Bir tanem,iki değil üç tanem.. biri sen,biri ben biride belli olacak benimle evlenirsen

119-Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez,bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.

120-BiR gün gelip soracaksın beni mi daha çok seviyorsun yoksa Tanbrı'yı mı diye..Ben hiç düşünmeden Tanrı'yı diycem ve sen küsüp gideceksin.Ama nereden bileceksin ki içimdeki Tanrının sen olduğunu...

123-Bazen herşeyin özelliğini yitirdiğini düşündüğüm anlarda gözlerin geliyor gözlerimin önüne ve o zaman kendime diyorumki daha yaşamak için çok sebebim var aşkım

124-Aşk hayat lokantasında yenen en büyük kazıktır!

125-Seni ne zamana kadar seveceğimi sorma çünkü ne zaman öleceğimi bilmiyorum!

126-Bir damla gözyaşı olmak istedim gözlerinde doğup,yanaklarında süzülüp dudaklarında ölmek için.

127-Ne içimde seni unutmak gibi bir çaba var,nede aşkımı körükleyen bir rüzgar,ne seni görmeden yaşayacak kadar güçlüyüm ne de seni görmeye dayanacak kalbim var...

128-Sevgim sonsuz amam anlayana,Aşkı sonsuz ama yaşayana,Dostluğum gerçek ama paylaşana,Dertlerim sıradan ama unutabilene

129-Sen bi tanesin benim olduğun sürece.

130-Eğer geceler seni düşünmek kadar uzun olsaydı gökyüzü güneşe hasret kalırdı!

131-Eğer hayat günlük bir gazete olsaydı senin olduğun köşeyi kesip saklardım...

132-Hayatta kimse için ağlamaya değmez.Zaten deyecek olanlar ağlatmazlar.

133-Yesıller gıyer cımen olurum,mavıler gıyerdenız olurum gun gelır beyazlar gıyer senın olurum

134-Kayaları aşındıran dalgaların gücü değil sürekliliğidir.
Hilal günlerinde KAŞIN,ondördünde YÜZÜN vardı.Birde GÖZLERİN vardı ki sanıyorum onlar yalnız sende vardı.

135-Öyle bir sevgilin olsun ki!Sen onun için ölmeyi düşünürken o senin için çoktan ölmüş olsun

136-Arkadaş aşkımın suya düşeceğini bilseydim balık olurdum.

137-Benim seni sevdiğim kadar güneş toprağı sevseydi toprak dört mevsim çiçek açardı.

138-Seni bir sır olarak sevdiğim için beni suçlama,zira bu sırrı keşfedemediğin için asıl suçlu SENSİN

139-Bana bir gül vermiştin.Bu gül solunca sana dönerim demiştin.Ama sevgilim o gül yapmaydı.

140-Seni seviyorum derken yalan söylüyor olsan bile o yalanı tüm gerçeklere değişmem

141-Sanatsız bir devletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir

142-En güzel platonik aşklar hiç bilinmeyenlerdir.

143-Bana bir gül vermiştin.Bu gül solunca sana dönerim demiştin.Ama sevgilim o gül yapmaydı.

144-Bir gül'ü sevdim bir seni.. Gül'ü sevdim dikeni battı..seni sevdim .ötün mü kalktı?

145-Sana bir kutu dolusu yaşam gönderiyorum...sade bir kurdeleyle süslenmiş...içine güneşin doğuşunu,bir gülümsemenin sıcaklığını,sana olan sevgimi koydum güçlü ol diye...

146-Arkadaş öyle biri var ki nefes kadar yakın,yıldızlar kadar uzak.

147-Aşkı reddetmek,güneşin batışını görmekten üzüntü duyduğun için doğuşunu izlemekten zevk almayı reddetmeye benzer.

148-Bir gün güneşin buz tuttuğu bir yerde bil ki bu senin için yanan benim kalbimdir...

149-Yüreğine bir gül yolluyorum gülüşlerinden sesi sevdadır suskunluğun,suskunluğuna sevdalandığım yarim seni seviyorum yüreğinin gülüşlerinde sakla beni

150-Sana ömrümün en güzel şeyini vermeye kalksam seni sana veremem

151-Ne seni unutacak kadar zaman geçecek, ne geçen zaman unutmaya yetecek. Bırakıp gitsemde seni unuturum sanma. Zaman alışmayı öğretir ama unutmayı asla

152-Niceleri geldi neler istediler sonunda dünyayı bırakıp gittiler,Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de senin gibiydiler.

153-Aşk bir kum saati gibidir, kalp dolarken beyin boşalır.

154-Sen çölde bir gül olsan;seni kurutmamak için hergün ağlardım.

155-Güzeldir kocaman bir okyanusta bir su damlası olmak,uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak,ama en güzeli senin sevgilin olmaktır.

156-Seni nekadar çok sevdiğimi öğrenmek istiyorsan,birgün yağmur yağdığında dışarıya çık ve yağmur taneelerini tutmaya çalış,tutamadığın yağmur taneleri kadar seni seviyorum.

157-Kar fırtınasının içine düşen bir alev topunu hatırlatıyor bana gözlerin

158-Biz seninle farkında olmadan ayrı pencerelerden aynı yıldızlara bakmaya devam edeceğiz

159-Yatağını gül yapraklarıyla,rüyalarını papatyalarla süsledim.Üzerini sevgimle örtüp kabuslarını ben aldım ki tatlı rüyalar senin olsun...

160-Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer;Sevgi bir tutku,tutku bir amaç,amaç birşeyleri paylaşmak,paylaşmak aşk,aşk hatırlamaksa AKLIMDASIN

161-Seni her özlediğimde kalbimde bir yıldız çizdim.Seni ne kadar mı özledim?Benimde artık bir gökyüzüm var.

162-Biraz buruk bir duygu hissedersen yüreğinde,Gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara,kulakların zamansız deli gibi çınlarsa bilki seni özleyen biri var uzaklarda

163-ßir SevdaySa Ya$adığınız,İki Demet GüLLe GeLmi$se Kapına,Üç DiLek DiLediyse,DörTDönüyorsa Pe$inde, ße$ Saattir Gitmediysen, ALtında KaLmak İsteme Sakın, Yedirme Gruruna, Sekizden Sonra, Dokuz GeLSede, OnSuz ßırakma Kendini.

164-Sen beni bir dağın eteğindeki gelincik kadar severken, ben o dağın doruğundaki kardelen kadar özlüyorum.

165-Tut ki bir yağmur damlasıyım yere düşersem dağılırım.Varsay kartanesiyim, yüreğine düşer eririm.Kor bir alev olsam yaksam gönlünü yada dolunay olsam aydınlatsam geceni.

166-Sevgine esir edip, ********ce gidişine bütün isyanım.Sen benim sevgilim, bitmesini istemediğim sevda türküm.

167-Sevgi bazı zamanlarda belli edilmesede hep varolduğu hissedilir.Ki sevgiyi göstermek bazen alınan bir gülde, söylenen bir sözde, dudaktaki tebessümde ve bazende gönderilen bir mesajda saklıdır. Seni SEVİYORUM...

168-Ne senden vazgecerim nede düşlerimden. Nede gözlerimi kaparım hayalinle yaşarken.İnan hayatı Seni bana verdiği için, seni ise hayatıma anlam verdiğin için seviyorum.

169-Dün rüya yarın hayaldir.Rüyayı umutlu yapan bugündür.Gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sna umut getirsin.

171-Sen benim içimde bir korkulu rüya.Hergün sevip sardığım bir hülyamsın.Yokluğun ateşten gömlek, sensizlik ölüm gibi.Rüyam benim.Benim hülyamsın.

172-Birbirimiz için yaratılmışız.Ruhlarımız, düşüncelerimiz bir.Bizim gibi olur çocuklarımız.Ben şair, sen baştan ayağa şiir.Biz birbirimiz için yaratılmışız.

173-Bırak benim kanım olsun dökülecek, en son kurşununda olsa namluya sür.Nasılsa ölüm var bari sen öldür.

174-Beyaz çiçekler açtı eski bahçelerde, kızgın çöllere çöktü bir dağ serinliği.Döküldü dudaktan o derin musuki.Bir başka hayat başladı olduğun yerde.

175-Birdaha dünyaya gelsem, yine seni sevrdim.Beni üzesin deli divane edesin diye.Biliyorum ki; sende birdaha dünyaya gelsen, yine beni sevmezdin. Kahrımdan öleyim diye.

176-Önce aynalar farkedecek yokluğumu, sonra elbiselerim.Sonra pencere, sonra yatak.Sen farkına vardığın zaman, iş işten geçmiş olacak.

177-Ben akıllı kadınları severimDüşünen, az konuşan, çok bilen.Her yerde herzaman nazı çekilen.

178-Mutluluk bir ateştir uzaklarda yaktığın. Ki binlerce yay çekilircesine derinden. En hazin şarkıları dinlerim gözlerinden.

179-Uyanıp bir gece uykunun en tatlı yerinde ^^rüyalarıma giren kim^^ diyeceksin. İşte ozaman belki beni hatırlayıp ^^sevildim, sevildim^^ diyeceksin.

180-Bugün sabah, yarın alacakaranlık. Kırmızıyla kırmızı, yeşille yeşil. Sen eriyen kar, durmadan yanan ateş.Hiç kimse senin kadar ölümsüz değil.

181-Sigaranı avucumda söndür dilersen.Bırak tenim yanabildiği kadar yansın.Yeterki doyalım birbirimize.Dudağımda diş izlerin kalsın.

182-Anlatır sana özlemimi gözlerim.Ben her iki cihanda seni isterim.Ne birdilim ekmek, nede bir yudum su.Sen ol yeter, gerisi bana vız gelir.

183-Ne zaman tutsam ellerini, gözlerimin önünden mevsimler gecer.Ne zaman gözlerim gözlerine değse, saman yolundan bir yıldız düşer.

184-Söyle ne oldu bu şehire, istanbula¿ Nasıl sindirmiş her köşesine yokluğunu.Bir zaman mutluydum seninmle, bilmezdim sensizliğin böyle zehirzemberek olduğunu.

185-Benim biryanım yaprak dökerken, biryanım çiçek açtı.Ne mutlu..! Açarkende, solarkende kaderim gibi gönlümde hep birdi.Tek hatam seni fazla özlemek oldu birtanem.

186-Bazı aşklar okyanus gibidir görme sende sonunu bir yerlerde bittiğini bilirsin,şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi.Görme semde sonunu biliyorum sonsuza kadar bitmeyecek..

187-Hayallerin okyanuslar kadar büyükse ve sen içimde bir kum tanesi gibiysen umudun sesini dinle içimdeki kıpırtının okyanuslardan büyük olduğunu göreceksin..

188-Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer, sevgi mutluluk, mutluluk paylaşmak , paylaşmak dostluk, dostluk hatırlanmak, hatırlanmak unutulmamaksa eğer, demek ki sevilmişiz.

189-Güneşi kaybettin diye gözlerini kapatırsan yıldızları da kaybedersin beni kaybettiğin gibi.

190-Bir gün yağmura yakalanırsan benden kaçtığın gibi yağmurdan da kaç.Çükü:Bulutların arkasında kaybolan aşkı için ağlayan benim..

191-Sevmek bir bakıma zamanını vermek demektir.zaman aralarını doldurmak değil,sabahları birlikte ve yeliz sessizliğini geçenin gizemini bakışa bakışa duyumsamaktır sonra birbirinin damarlarında bir kavurgan kan gibi dolmaktır....

192-Seni düsünmek güzel sey, ümitli sey, dünyanin en güzel sesinden en güzel sarkiyi dinlemek gibi bir sey... Fakat artik ümit yetmiyor bana, ben artik sarki dinlemek degil, sarki söylemek istiyorum.

193-Ask için yer yüzünde uzaktan ötesi yok, en uzun gecelerde safaktan ötesi yok, yaklasanlar tanir'ya o gerçek asiklardir, nehirlere denizlere varmaktan ötesi yok, elbette ömür biter can biter ey sevgili, aski sende bulana topraktan ötesi yok...

194-Dustugunde duslerime kimi gecelerde.Soylemek istediklerim ne kolay cikardi agzimdan.Uyandigimda her sefer bir umtsuzluk kaplardi beni yeniden.

195-Sana kurdum saatimi geceden---seni vurdum yüzüme ayrildim---isim gücüm tek sensin bugün---bu sabah yar sana uyandim---bir yanar bir söner içimde---hep o bildik hep o malum biçimde---sevdadanmi yalnizliktanmi---bu sabah yar sana uyandim...

196-Disli rüzgarlara karsi büyüttüm,Düsman gecenin içinde seni Bir damlacik aydinligim Kalemime kagidima savki vuran Avucumda korudugum bugüne.....

197-Disli rüzgarlara karsi büyüttüm,Düsman gecenin içinde seni Bir damlacik aydinligim Kalemime kagidima savki vuran Avucumda korudugum bugüne.....

198-Once bir ellerin vardi yalnizligimla benim aramda,Sonra birden kapilar aciliverdi ardina kadar,Sonra yuzun onun ardindan gozlerin dudaklarin,Sonra her sey cikip geldi.Bir korkusuzluk aldi yurudu cevremizde,Sen cikardin utancini duvara astin,Ben masanin ustune kodum kurallari,Her sey iste böylr oldu...

199-Sevmenin aci verdigini,Her sevenin Sevilmedigini bile bile Seviyorum, Ama yinede ufacik umut tasiyorum,Bekli seven sevilir diye,Sevgi sevenlere aci çektirmekten yorulur,Yorulur da belki sevenleri kavusturur diye Seviyorum seni....
200-Neden gülmesin gül gibi yüzler;Niçin aglasin o güzel gözler;Niye sevgiye sevimsiz sözler,Söylenir diye sasar aglarim.

201-Çiçeksiz bahar gibisin,Eksiksin.Cansiz insan gibi,Eksik.Düne kadar çözememistim.Bu Allah vergisi güzellikte,Eksik olan ne var? Bunu dün farkettim.Bensiz sen...Eksiksin!...

202-Gecenin karanligina gömülmüs sessizlik,Birdenbire karsimda,Hep bu karanliklara gömülmüs sessizliklerde düsünürüm,Bazen öyle olur ki;Labirent olur bana bu derinlikler...Nasil çikacagimi bulamam,Tam o sirada birseyler seslenir bana,Su gördügün merdivene tirman diye,Iste o an ben,Gerçege yasama dönerim.

203-Benki tepelerden bakmayi severdim.Çimenlerde kosmayi,çiçekleri de koparmayi,Agaçlari severdim.Simdi senin gürültünü,insanlarini özledim,Senin kavgani ariyorum ..

204-Su an kalbimde savaslar veriyorum,Içimde kiyametler kopuyor,Gitme ! diyorum...Ama aklima geliyor,Son kez bakip gidecegin bu sehir seni bekliyor.Hazir mi bavulun ? Bütün esyalarin yaninda mi? Hazir mi sözlerin? Kolay degil bir ömür susacak.Gözlerin son bakisa hazir mi? Bir kez daha görmeyecek... Dikkatlice bak..

205-Bosuna arama onu buralarda dostum,hatta hic arama artik Bin yil kadar oluyor,puslu bir aksamustu gomduler onu hic acimadan,kuzey ruzgarlari dondururken kelimeleri,gol kiyisinda bir cam ormaninin topragina...

206-Bugun gidiyorsun sevgilim Bir daha gorusmeyecegiz belki de,Yuzunu goremeyecegim yuzyillarca Sesini bile unutacagim hatta,Seninle oldugum vakit yuregim nasil carpiyorsa Gonlumde sevdan boyle kalacak,

207-Bugun gidiyorsun birtanem Yasanmis ve yasanacak herseyle birlikte,Konusmak yaralar artik ikimizi de Sozcukler agir gelir boyle bir anda,Birazdan kollarimin arasina girdiginde Aklimda vucudunun sicakligi boyle kalacak,

208-Bugun gidiyorsun sevgilim Benden bir parcayla yureginde,Sesin titremeye basladi bile Gozlerin daliyor ikide bir,Birazdan son kez sarildigimizda Son opucuk suzulecek dudaklarindan usulca,Aklimda teninin tadi boyle kalacak

209-Bir ozlem, Derinlerden gelen Ve sarsintilarini Tum duzeylerde hissettiren! Sicakliga, sevgiye, Yasamin anl*****, Ana karnindaki Erince ve guvenlige Yasama heyecanina, Kisioglunu alip surukleyen Maceraya, Sevdanin bedendeki tuzlu tadina

210-Gecenin urperticiliginde Dusmekte Sikintili bir yagmur Zihnimin solgun filizlerine Yagmur ki Yasamin can suyu, Amacindan sapar Duslerin pancurlari kilitliyse Bu nemli topraklarda Curuyusun kokusu yayilmakta, Irademin son kulesinde Umut tuglalari ufalanmakta

211-Yasamak cok sade ve kolay, Gogun mavisince Hersey apacik gorunurde,Yukselen gunesle Anlam kendiliginden seziliyor, Gecenin sessizliginde Dogrular cok yakin ve acik, Yildizlar dibimizde Yanitlar heryerde, herseyde, Bazen sorularin icinde Oz tozle evlilikte, Hepimizin icinde Anahtarsa ........ Sevme ve Butunlesme....

212-Tozlu bir semsiye durur..çati katindaki odanin..kuytu bir kösesinde..kumasindaki eski yagmurlarin hüzünlü kokusuyla..animsarmisin bilmem..yagmurun bardaktan..bosanircasina yagdigi o günü..hani semsiyeyi iyice çekip basimiza..dudaklarimla hesaplamistim ..yüz ölçümünü

213-Yuzlerce gundur aranandir gelen Bir simsek cakisiydi herseyin baslangici Benden ote benden baska bir sey bu Tarifi imkansiz duygular nasil olur bilir misin Aska susayan gonullere nasip olur bu gelen Gonlum bir bayram hazirliginda simdi Bakislar degismistir artik Yalnizlik asiliyken alnimizda kader gibi Aynalar beni gostermekte yine

214-Ben olursem aksamustu olurum,Sehre simsiyah bir kar yagar,Yollar kalbimle ortulur Parmaklarimin arasindan,Gecenin geldigini gorurum,Ben olursem aksamustu olurum

215-Bekle beni istanbul ben geliyorum biliyorum büyüksün ama ben de büyügüm yüregim büyük sevdam büyük kavgam büyük bekle beni geliyorum beykozunda paçani içmeye eminönünde martilarina simit atmaya bekle beni istanbul ben geliyorum

216-Ilk ve son dilegim senden kis mevsimi,Kirk yilda bir garibin gönlünü etsen,Göreceksin düsünmüyorum kendimi,Ne olur hep böyle günesli gitsen,Kar da yagabilir ama lapa lapa,Sakin olmaya ki soguk olsun,Sevdigim var üsüyor soguk havada,Gel üsütme sevdigimi ne olursun...

217-Su anda kiminlesin, ne yaparsin bilemem Beni dusunur musun, suphe ederim, Bildigim sey su ki canim Nasil davetsizce girdiysen hayatima,Cikmak istedin yine habersizce Cikmak istedin silmek istercesine, Hatirasini yasadigimiz o guzel anlarin.

218-Sevgi sozleri yalan, Sarilmalar yalan, Opucukler yalan, Gozyaslari yalan, O meraklanmalar, endiseler Hepsi, hepsi yalan Gercek olan bir tek sensin dostum...Kandirma kendini o kadinin kollarinda Kandirma, o kadinin sahte sicakligiyla, Kadin dedigin bastan asagi yalan...

219-Allahin gunu ozleminle tutusmak Yarim birakilmislik duygusuyla cirpinan,Terkedilmislik vehmini icine sindirmis Acimasiz zaman orsunde dovulmus bir yurek, Tavaf ettigi mabedi yikintilar arasinda seyretmek, Yeni bir gun, yeni bir baslangic diye diye kandirilmislik, Ehramlara tas tasiyan kole edasiyla direnmek Serbet yerine zehirde sifa aramak, Gercek suyudur diye kirli sularda yikanmak Cinnetini tekamuldur diye yuceltmek, selli mi istersin koca yurek, al oyleyse: Ask izdiraplariyla buyuktur!
220-Asirlar oncesinden gelen ciglik Kitalar otesine ulasan ozlem, Gecenin ortasina damlayan isik Pesine dustukce kacan bir serap, Utangac, coskulu, ucari Gonlume dusen bir kor parcasi Sevdadir, baska sey degil

221-Aramizda bir ask Olümsüz ask Kalplerimizi titreten Bizi titreten Basladikca biten Bittikce baslayan Tatlilastikca acilasan Acilastikca tatlilasan Sen orda Ben burda Ikimiz deryada birer damla Karistikca ayrisan Ayristikca karisan

222-Yüregimin kiyisina vurdu minicik bi dalga tutmaliydim tutamadim kendimi bi canim var feda etsem sevdami bilemezsin bi acim var anlatsam önünü göremezsin herkes unuttu gitti bende unuttum herseyi BARI... SEN UNUTMA BENI

223-Sevince..sevince durma durma kos ardindan...zaman yoktur git aski iste ondan...sevince tüm insanlar bir baska..durma dostum sende yer ver aska...sevmek bilki yenidendogmaktir...yeni bastan..asik oldum galiba yeni bastan..oooo sevincee o sevince...öyle bir yol tutmusumki sorma..inandimki sevince vardir dünya..senince günlerin bir baska..durma dostum sende yer ver aska...sevmek yeniden dogmaktir...oo sevincee...o sevince...ahhh ahh olacakmiydim ben bu

224-O sevince...öyle bir yol tutmusumki sorma..inandimki sevince vardir dünya..senince günlerin bir baska..durma dostum sende yer ver aska...sevmek yeniden dogmaktir...oo sevincee...o sevince...ahhh ahh olacakmiydim ben bu halde..olacakmiydim ben bu halde..sevince

225-Ben bir denizi sevdim, Ben bir günesi sevdim, ben bir dagi sevdim.... Deniz kadar sonsuz ve güzel, Günes kadar çekici ve sicak, Dag kadar yüksek ve ulasilmaz... Ben seni sevdim gülüm.... Bir tek seni sevdim deniz bakislim...

226-Sen unutma ki yuregimden kopup sana akiveren, guzel yuzunu aydinlatan, gunisigindan bin kat daha hizla yuregine ulasan sevgimdir.

227-Sana siirler okuyacagim, gitme Günesler dogacak yalnizligimdan, Sana bir isik getirecegim Büyük aydinligimdan Sana bir dolu umut getirecegim Küçük ellerine sigmayacak Sana Afrika gecelerini getirecegim Simsicak... Sana çiçekler getirecegim Bozulmus güz bahçelerinden Sana bir serinlik getirecegim Yagmur tanelerinden

228-Ben acilar denizinde bogulmusum Isitmem vapur düdüklerini , marti çigliklarini Dalgalar hergün bir baska kiyiya atar beni Duyarim yosunlarin benim için agladiklarini Ölüyüm çoktan, bir baksana gözlerime Gör, içindeki o kanli cam kiriklarini Bu ne karanlik , bu ne zindan gece böyle Bütün gemiler söndürmüs isiklarini Ben acilar denizi olmusum, yaklasma Sularim tuzlu, sularim zehir zemberek Baksana; herkes içime dökmüs artiklarini Bu karanlik bitse artik, bir ay dogsa Bir deli rüzgar çiksa; alip götürse Yillarin içimde biraktiklarini...

229-Ben nice ayriliklar gördüm ömrümce Kuslar gördüm; kirilmis kolu, kanadi Ayri düsmüs sevdiginden kuslar gördüm Hiç bir ayrilik bana bu kadar komadi Ayriligin bir agridir vurur sakalarimda Ve büyür gözlerimde bir okyanus kadar Derinden ses verir içimde bir tel Sonra, birdenbire kirilir, kopar Yeryüzü çekilir altindan ayaklarimin Geçer basima çöken bir tavan gibi gökyüzü Durmadan çalinir kulaklarimda Sarkilarin en hüzünlüsü ...

230-Hem küçük, hem de azicik,bir parça umut gibi diyorum.Pesim sira dalgalar, firtinalar kopuyor günlerimden. Uzun yollarin arasindan nicedir özlemisim diyorum Karariyor ortalik gecenin zifiri ayazina dogru.Bekliyorum.Bekliyorum.Bekliyorum. Tam o anda safak sökerken daginik saçlarin gibi kizil.

231-Bir an uzaklassam kendi hayatimdan , basimi omzuna koysam , unutsam gecmisi kopsam anilardan , ahhhhhhhh gögsünde uyusam , su sonlu ömrümüzde sevda yanar gönlümüzde , kafesteki kus misali uccmaz oldu yürekler yüreklerrrrrrrrr !!!!

232-Kalbim katlanma bu dünyaya , anilar biriktikçe sisleniyor asklarda,yitiriliyor serüven duygusu ki o zaman ,seytanimi koluma takip gitmeliyim

233-Her sabah uyandigimda, yatagimdaki sicakliginin hala duruyor olmasi, sesinin koridorlarda dolasmasi, terliklerine baktigimda sirin parmaklarini hala görüyor gibiyim, beklemesini bilirim yildiramaz hiç bir sey beni, askim kök salmis o derin gözlere, kadinim bekliyorum seni zamansiz gel bana bir gece vakti..

234-Issiz karanliginda gecenin birtek sen vardin avutan beni.Dökülen damlalarda hep sen vardin.bir kadeh eksik yada fazla ne farkeder içiyorum sensizlige aslinda olmayan varligina.dokundugunda varligimi titreten varligina,aslinda olmayan varligina......

235-GÜNE SENINLE BASLAMAK NE GÜZEL SEY GÜLÜM,DOGAN GÜNESI SENINLE KARSILAMAK,HER GÜN KUCAK KUCAK ÇOGALMAK,BIR KARIS DAHA UZAKLASMAK,YALNIZLIKTAN,KARA NÖBETLERDEN,DÜSLERI PAYLASMAK HER RENKTE,YENI DÜNYALARDA SEVGININ TEMSILCISI OLMAK'

236-Rüzgarların bile esmeye korktuğu, karanlığın erken bastığı ve suyun ne olduğunu bilmeyen bir cölde acan gülün cesareti gibi ÖZLEDİM seni...

237-Dalga ile kıyının aşkını bilirmisin¿ Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga.Hep aska kavusma özlemiyle atılır kıyıya.Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga ve döner hep geriye, bilir kavusamayacağını ama hep koşar kıyıya. Her bir dokunuşta bedenini verir aşkına hesapsızca.Bende seni böyle sevdim yar.Yok olmayı göze aldım.Tekrar sende doğmak için...

238-Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyipte dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebile harika bir rüyasın canısı...

239-Kokladığım gülün kokusu, teninin kokusu.İçtiğim suyun tadı, dudaklarının tadı.Akşamın rengi saçların.Toprağın rengi gözlerin.

240-Ya gözlerin aklımda ya aklım adında, Ya hayalin karsımda, ya ben çıldırıyorum.Ya çok özlüyorum, ya özlemek çok güzel. Ya da özlenen çok özel...

241-Sen rüzgarların en fırtınalısı, denizlerin en dalgalısısın.Güneşin en aydınlık olduğu ansın.Gökkuşağının binbir rengi hayatımın aşkısın...

242-Şerefle ßitirilmesi Gereken En Asil görev hayattır. ßir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye ßir anlık eğlence için servetini Tüketmeye ßir zamanlık mevki için eL öpmeye İnsanları ezmeye Günlük Menfaatler için onurunu terketmeye ßir kısım insanlara Kızıp Tüm insanlara Düşman oLmaya Değmez .

243-Ben senin için uzaktan sevmeyi, bakmadan görmeyi, dokunmadan hissetmeyi, duymadan dinlemeyi, gözyaşlarımla gülmeyi ve kavuşmak için sabretmeyi öğrendim.Öğrenemediğim tek şey SENSİZLİK.

244-Bu benim erkekçe sözüm.Ak düşsede saçıma, solsada yüzüm, göreceksin bunu yolunda gözüm.Seni sevdiğimi Allah biliyor.

245-Vucuduma kursun yağdırsalar, kalbim tek birşey için çığlık atar.Seni seviyorum birtanem beni affedip bana dönermisin.

246-Zaman geceyarısı, ıslak gözlerim camda ''belki gelirsin'' diyorum.Hani o şarkımız var ya, onu söylüyorum.Ölesiye sevmiştim unutamıyorum.

247-Biliyorsun birtanem, benim aşkım bir destandır.Dayanamam hasretine, ölürsem beni sen uyandır.

248-Elimdeki bu defter sevda denilen rüzgarı, aşk denilen alemleri dolaştığım diyardır.Okuduğum yazılar, acı hatıralarım, şen şakrak sevdaların döküldüğü pınardır.

249-Birgün hayatın bütün güzelliklerinden vazgecip, ölüme sessiz sedasız gitmek istersen, yanıma gel ki san sensiz yaşamanın ne olduğunu göstereyim.

271-Ikimiz birer yagmur damlasi olsak..Simsek ve gök gürültüsünden sonra yeryüzüne bosalsak..Hayat agacinin yemyesil bir yapragina konsak..Günes açtiginda buharlasip..Sonsuzluga ulassak..!

şimdi uzağım belki,ama bellimi olur...
belki demli bir çay kokusuyla gelirim..
belki yağmurla yağarım şehrine,
belkide rüzgarla düşerim önüne..Sen yeterki bekle!!!
Alt 06-03-2007, 19:58   #2
Dişi Kartal

NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

saol recep ama böle süslü lafları sewmiyorum

emeğine sağlık...
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008

Konu NuraN tarafından (06-03-2007 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir..
NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-03-2007, 20:01   #3
Banned

dicesare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
newaria´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
saol recep ama böle süslü lafları sewmiom

emeğine sağlık...

O zaman umarım sevdiğin kişi veya karsına çıkıcak yakışıklı biri yani kısaca aşık olucağan kişi doğal davranmayı içinden geldiği gibi sevdiğini söylemeyi seviyodur ne diyebilirim ki....
Alt 06-03-2007, 20:10   #4
Dişi Kartal

NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
dicesare´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O zaman umarım sevdiğin kişi veya karsına çıkıcak yakışıklı biri yani kısaca aşık olucağan kişi doğal davranmayı içinden geldiği gibi sevdiğini söylemeyi seviyodur ne diyebilirim ki....
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008

NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2007, 09:43   #5

Frida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Maşuka gözbebeğim denilmesi de kelimelerin ne kadar da yetersiz kaldığına örnektir...

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil