Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı > Haberler

Haberler Bu Bölümde Gündem Yaratan Haberler Tartışılır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31-05-2010, 08:54   #1
Savaşçı Kartal
 
Akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
İsrailden yardım gemilerine saldırdı: 16 ölü

Gazze'ye yardım götüren uluslararası yardım konvoyuna sabaha karşı uluslararası sularda İsrail askerleri saldırdı. Saldırıda ana hedef "Mavi Marmara" adlı Türk yardım gemisi oldu. Türk bayraklı gemiye helikopterlerden halatlarla inen askerler çevreye ateş açtı.

İlk önce operasyonda 2 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı haberleri geldi. Ancak İsrail televizyonları gemide ölü sayısının 16 olduğunu duyurdu.

İlerleyen saatlerde ise İsrail radyosu, askeri sansürün, İsrail’deki hastanelere nakledilen ölü ve yaralılarla ilgili her türlü bilginin yayınına yasak koyduğunu bildirdi. Radyo, en az bir İsrail hastanesine yaralıların nakledildiğine ilişkin bilgi edindiklerini belirtti ve başka bilgi vermedi.

Yetkililerin, birçok hastaneye yaralı kabulüne hazırlanmaları talimatı verdiği kaydedildi.
__________________
Click the image to open in full size.


Beşiktaşlı olmayanlara sesleniyorum. Birgün bu takımı sevmeyeceksiniz ona tapıcaksınız.


profeminizm hareketi engellenemez !!!

milliyet blog yazıları sayfam...
Akdora Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 08:55   #2
Savaşçı Kartal
 
Akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Gazze'den gelen haberler Ankara'yı alarma geçirdi. Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı'nın Şili'de olması nedeniyle kurulan kriz basasına Bülent Arınç başkanlık ediyor. Türkiye İsrail'i gemilere fiili saldırıda bulunulmaması için uyarmıştı...


srail'in Gazze yolundaki yardım gemilerine müdahalesi Ankara'da tepkiyle karşılandı. Dışişleri Bakanlığı olayı kuvvetle kınadığını açıkladı ve İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden bu davranışının sonuçlarına katlanması gerekeceği belirtildi.
Ankara'dan sabah saatlerinde gelen çok sert açıklama şöyle:

Açıklama şöyle: "Gazze halkına insani yardım ulaştırmak arzusunu taşıyan ve aralarında yaşlı, kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda ülkeden sivi
Click the image to open in full size.
llere karşı İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından güç kullanılması sonucunda, elde edilen ilk bilgilere göre en az iki kişinin ha

yatını kaybetmiş ve 30’dan fazla kişinin yaralanmış olmasını en ağır şekilde protesto ediyoruz.
İsrail masum sivilleri hedef alarak, insan hayatını ve barışçı girişimleri hiçe saydığını açık bir biçimde bir kez daha göstermiştir. İsrail’in bu insanlık dışı uygulamalarını şiddetle kınıyoruz.
Açık denizlerde gerçekleşmiş, uluslararası hukukun ağır bir ihlalini teşkil eden bu müessif olay ilişkilerimizde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilecektir. Tel Aviv Büyükelçiliğimiz tarafından sürdürülen girişimlerin yanısıra Bakanlığımıza davet edilen İsrail’in Ankara Büyükelçisi nezdinde bu kabul edilemez olay kuvvetle kınanmakta ve kendisinden acilen izahat talep edilmektedir.
Gerekçe ne olursa olsun, yalnızca barışçı faaliyetlerde bulunan sivillere karşı bu tür hareketlerin kabulü mümkün değildir.
İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden bu davranışının sonuçlarına katlanması gerekecektir.
Hayatını kaybedenlere Tanrıdan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyor, yaralananlara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz."

İsrail Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı
İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere müdahale etmesi üzerine, Dışişleri Bakanlığının, İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gaby Levi’yi Bakanlığa çağıracağı bildirildi.
AA muhabirinin Dışişleri Bakanlığından edindiği bilgiye göre, Brezilya’dan ABD’ye geçmekte olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, konuyu yakından takip ederek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü bilgilendirdi.
Yardım gemilerinden doğrudan bilgi akışının devam ettiği, gelişmeler hakkında arama kurtarma merkezinden kriz masasına ulaşan bilgilerin değerlendirildiği kaydedildi.Dışişleri Bakanlığının, kısa bir süre içinde olayla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.
__________________
Click the image to open in full size.


Beşiktaşlı olmayanlara sesleniyorum. Birgün bu takımı sevmeyeceksiniz ona tapıcaksınız.


profeminizm hareketi engellenemez !!!

milliyet blog yazıları sayfam...
Akdora Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 09:03   #3
.::Huzur::.
 
Sükut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Ya Kahhar! Kahrınla helak eyle zalimleri.
Kahrınla helak eyle insani yardım gemilerini vuranları
Kahrınla helak eyle Gazze'de çocukları vuranları!.
__________________
.


Siz onları üzdünüz,siz onları kapının dışına sürdünüz..Onları ağlattınız,saçlarını dağıttınız,rüzgarlara bıraktınız..Siz bıçaklar sapladınız,sessiz olun deyip ağızlarımızı kapadınız.
O yaşlı başlarınızı kaldırın!..Ve hem yaşınızdan hem de başlarınızdan utanın!..Evet !


Sükut Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 09:11   #4
.::Huzur::.
 
Sükut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
İHH bugün miting düzenleyecek.

İSRAİL'E TEPKİLER GİDEREK BÜYÜYOR

İsrail'in Gazze'ye insani yardım taşıyan gemilere düzenlediği saldırıda ölü ve yaralıların olduğu haberinin gelmesi üzerine Levent'teki İsrail Konsolosluğu önünde başlatılan protesto gösterileri büyüyerek devam ediyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın da aralarında bulunduğu dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda sivil toplum örgütünün Gazze'ye insani yardım götürmek amacıyla oluşturdukları konvoya İsrail'in düzenlediği saldırıda ölü ve yaralıların bulunduğu haberi tepkilere sebep oldu. Saldırının hemen ardından Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önüne giden çok sayıda vatandaş İsrail hükümetini ve saldırıları protesto ediyor.

Sabah saatleri itibariyle Konsolosluk önündeki kalabalık ve protesto gösterileri artarak devam ediyor. Konsolosluk önünde hazırlanan platformdan Gazze filosunda yaşananlarla ve son durum hakkında sık sık bilgi veriliyor. Kalabalık da sloganlarla İsrail'i protesto ediyor. Zaman zaman Kur'an-ı Kerim okunan protesto gösterilerinde platforma çıkan konuşmacılar İsrail'in Filistin'e yönelik yaptığı daha önceki saldırılar ile ilgili bilgi veriyor ve dün gece saatlerinde yaşanan saldırı hakkında bilgi veriyor.

Yardım filosuna yapılan saldırıyı haber alanlar araçlarıyla ve toplu taşıma araçlarıyla İsrail Konsolosluğu önüne gelip protesto gösterisinde bulunuyor.

HAMAS ACİL TOPLANIYOR

Hamas kabinesi İsrail'in saydırısıyla ilgili olarak acil toplanıyor

http://www.habervaktim.com/haber/124285/ihh_miting_duzenleyecek.html
__________________
.


Siz onları üzdünüz,siz onları kapının dışına sürdünüz..Onları ağlattınız,saçlarını dağıttınız,rüzgarlara bıraktınız..Siz bıçaklar sapladınız,sessiz olun deyip ağızlarımızı kapadınız.
O yaşlı başlarınızı kaldırın!..Ve hem yaşınızdan hem de başlarınızdan utanın!..Evet !


Sükut Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 09:12   #5
Savaşçı Kartal
 
Akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

İsrail konsolosluğuna girmek istediler07:17 | 31 Mayıs 2010
  • Click the image to open in full size.
  • Click the image to open in full size.
  • Click the image to open in full size.
  • Click the image to open in full size.
Süleyman KAYA/İSTANBUL, (DHA)
FİLİSTİN’e insani yardım götüren Gazze’ye Özgürlük filosuna İsrail askerleri tarafından operasyon düzenlendiği, ölü ve yaralıların olduğu haberi, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde bekleyen grubu harekete geçirdi.

Protestocu grup arasında aşırı öfkelenen yaklaşık 300 kişi, konsolosluğa girmeye çalıştı. Bu sırada göstericiler ile polis karşı karşıya geldi. Polis protestocu grubu tazyikli su ve biber gazı kullanarak uzaklaştırdı. Gruptan bazıları da konsolosluk binasına taş attı. Binanın bazı camları kırıldı.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önündeki gerginlik, iki İsrail gemisinin, Gazze’ye tonlarca yardım götürmek üzere yüzlerce barış eylemcisi ve insan hakları savunucusuyla, ”Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında yola çıkan Gazze’ye Özgürlük filosunu takibe almasıyla başladı. Saat 00.30’dan itibaren, ellerinde Türk ve Filistin bayrağı bulunan vatandaşlar, başkonsolosluk önüne gelmeye başladı. Her geçen dakika protestocuların sayısı arttı. ”Katil İsrail, ellerini gemilerin üzerinden çek” yazılı pankart açan vatandaşlar, ”İsrail şaşırma, sabrımızı taşırma” ve ”Oluk oluk kan aksa, kurtulacak El Aksa” sloganları attı. Protestocu grubun sayısının artması üzerine, destek polis ekipleri başkonsolosluk önüne gönderildi. Çevik kuvvet ekibi başkonsolosluk çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

İSRAİL BAYRAĞI YAKTILAR Yaklaşık bir saat içerisinde başkonsolosluk önündeki protestocuların sayısı yaklaşık 3 bine ulaştı. Protesto sırasında, İsrail bayrağı yakıldı. Büyükdere Caddesi’ne de taşan kalabalık yüzünden trafikte aksamalar yaşandı. ”Fatih’in torunuyuz. Siyonizmin sorunuyuz” pankartı açan grup, ”Gemiler Gazze’ye ulaşana kadar buradayız” diye bağırdı.

BAŞKONSOLOSLUĞA GİRMEK İSTEDİLER İsrail askerlerinin gemilere operasyon düzenlediği, ölü ve yaralıların olduğu haberinin duyulması üzerine, İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önündeki gerginlik üst seviyeye çıktı. Protestocu gruptan yaklaşık 300 kişi, saat 05.00 sıralarında başkonsolosluğa girmek istedi. Polisin izin vermemesi üzerine, göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı. Polis barikatları protestocu grup tarafından dağıtıldı. Polis vatandaşlara tazyikli su ve biber gazı sıkarak müdahale etti. Eylemciler polise, ”Siz de müslümansınız. Biz de müslümanız. Müslüman müslümana bunu yapar mı” diye tepki gösterdi. Protestocular oturma eylemi başlattı.

KONSOLOSLUK BİNASINI TAŞLADILAR Öfkelenen protestocu vatandaşlardan bazıları, başkonsolosluk binasını taşladı. Taşlardan bazıları da çevik kuvvet polislerinin kalkanlarına geldi. Başkonsolosluk binasının camları kırıldı.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önündeki kalabalık artmaya devam ediyor. Vatandaşlar protesto için başkonsolosluk önüne geliyor. Bazı vatandaşlar Kur’an-ı Kerim okuyup, dualar ediyor. Ayrıca başkonsolosluk önüne gazeteci ve yazar Abdurrahman Dilipak da geldi. Dilipak vatandaşlara yaptığı konuşmada, ”Kimse provokasyona gelmesin. Allah aşkına sakin olsun. Ankara ve diğer illerden insanlar gelecek. Burada toplanacağız. İsrail’in istediği sizin tahrik olmanız. Tahrik olmayın” dedi.

Öte yandan Levent’teki Akdeniz Heykeli’nin başı, bir bezle örtüldü ve üzerine de Filistin bayrağı serildi. Heykelin sağ eline ise üzerinde Mescid-i Aksa’yı temsil eden figürün bulunduğu flama verildi.

Başkonsolosluk önündeki gergin bekleyiş devam ediyor. Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı ..
__________________
Click the image to open in full size.


Beşiktaşlı olmayanlara sesleniyorum. Birgün bu takımı sevmeyeceksiniz ona tapıcaksınız.


profeminizm hareketi engellenemez !!!

milliyet blog yazıları sayfam...
Akdora Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 09:16   #6
Savaşçı Kartal
 
Akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

insani yardım için yolalan bir gemiye bile bu kadar düşmanca bu kadar ********ce yapılan bu saldırının karşılığı en ağır şekilde verilmeli..Ve bu her alanda yerine getirilmeli.Ve orada hayatlarını kaybeden kardeşlerimizin kanları içinde ********ce boğulmanızı diliyorum Allahımdan..
__________________
Click the image to open in full size.


Beşiktaşlı olmayanlara sesleniyorum. Birgün bu takımı sevmeyeceksiniz ona tapıcaksınız.


profeminizm hareketi engellenemez !!!

milliyet blog yazıları sayfam...
Akdora Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 09:18   #7
.::Huzur::.
 
Sükut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Ve in nekesû eymânehum min ba'di ahdihim ve ta'anû
fî dînikum fe kâtilû eimmetel kufri innehum lâ eymâne lehum leallehum
yentehûn(yentehûne).(TEVBE - 12)

Ve eğer antlaşmalardan sonra, yine yeminlerini bozarlarsa ve dininize
...
hınç besleyip saldırırlarsa, bu durumda küfrün önderleriyle çarpışın.
Çünkü onlar, yeminleri olmayan kimselerdir; belki cayarlar.
__________________
.


Siz onları üzdünüz,siz onları kapının dışına sürdünüz..Onları ağlattınız,saçlarını dağıttınız,rüzgarlara bıraktınız..Siz bıçaklar sapladınız,sessiz olun deyip ağızlarımızı kapadınız.
O yaşlı başlarınızı kaldırın!..Ve hem yaşınızdan hem de başlarınızdan utanın!..Evet !


Sükut Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 12:06   #8
BeŞiKtAşKımM..
 
MeHLiKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Allah kahretsin hepinizi...
__________________
Kalbimin en orta yerinde büyük bir yangın var,
Alevler içinde...
Beşiktaş sana yemin olsun,
Bitmeyecek sevdan...

/▌\
/ \/▌\
/ \Siyah!


/▌\
/ \ Beyaz!

/▌\
/ \ Hep Seninleyiz!


☻/
/▌Beşiktaş!:)
MeHLiKa Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 13:07   #9
TEK AŞK BEŞİKTAŞK
 
Cagla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Allah rahmet eylesin.Artık bu serefsizlere dur demek gerek..!!!
Cagla Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-05-2010, 14:34   #10
Gurbetci KarTal
 
SeYYaH 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Bu siyonistler iyice simardi... Rabbim tüm Islam alemine yardim etsin ve bizleri bunlarin serrinden korusun...
__________________
Gurbetci KarTal
SeYYaH 29 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 23:56 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580