Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı > Haberler

Haberler Bu Bölümde Gündem Yaratan Haberler Tartışılır.

Cevapla
 
LinkBack (5) Seçenekler Stil
Alt 28-01-2007, 07:17   #1
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Question Saddam Gerçekten İdam Edildimi?

SADDAM
Gerçekten idam edildi Mi !
Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.
Amerikalıların yalan uydurma ve senaryo yazma alışkanlıkları hiçbir zaman unutulmaz !
Amerikalıların gerçekleri nasıl farklı bir şekilde ekranlara ve medyaya yansıttıkları hiçbir zaman unutulmaz !
Burada yazılan yazılara katılmanız şart değildir, yazıları okuduktan sonra son kararı değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.
Bu gerçekten Saddam Hüseyin mi ! Yoksa Casim El-Ali mi !?
Bu sorunun cevabını yapılan kapsamlı ve kanıtlı araştırmalardan sonra bulmak çok kolay olacaktır. Ancak yine de son söz siz değerli okurlarımızın olacaktır.
Amerikalılar tarafından yakalanan, yargılanan ve sözde idam edilen kişi Saddam Hüseyin miydi ?
Yakalama dizisi
Evet dizi diyoruz çünkü gerçekten Amerikalılar tarafından çok güzel bir şekilde hazırlanan bir dizi senaryosudur. Ancak ne yazık ki diziye son bölümlerden göstermeye başlayınca işler karıştı. Hani bazen dizilerde veya filimlerde olur ya komik bölümler ve çekim hataları gösterilir ilk önce, işte Saddam Hüseyin'nin yakalanma dizisinde de gösterilen Aralık ayında sararmış hurmalar ve kurutulmuş et ve meyveler sahnesi de bunlardan birisi (Associted Press).
Click the image to open in full size.
Aralık ayında kurutulmuş et ve meyve sahneleri artık herkes tarafından yalan olduğu bilindiği için bu konunun detaylarını anlatmamıza gerek yok. Çünkü Irak'ta kurutma işleri Mayıs-Temmuz ayları arasında yapılır ve Aralık ayında hurma bu şekilde görülmez.Soru şu :
Neden bu yakalama sahnesinin ve Saddam Hüseyin'in sakin bir şekilde teslim olmasının gerçek görüntülerini vermediler !
Neden biliyor musunuz ! Çünkü yakalama sahnesinin bütün görüntüleri uydurma ve gerçek olmayan fotoğraflardı. CIA bu konuda daha sonra bu görüntülerin gerçek olmadığını ve sadece bir canlandırma senaryosu olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Dolayısıyla Saddam Hüseyin'in yakalanma sahnesi CIA tarafından yazılan ve canlandırılan bir sahne olduğu otraya çıktı. Ayrıca bu görüntüleri çekildiği bahçe sahibinin eşi olan Halide (Namık El Duri'nin eşi) olaydan bir gün önce bahçede bulunuyordu ve bahçesinde koyunlardan başka hiçbirşey olmadığını kaydetti. Ancak Amerikan askerlerinin 7 hafta önce bahçeye gelip gizli çekimler yaptığını anlattı. İşte belkide bu sahte görüntülerin o zaman hazırlanmıştı. Kaldı ki bu bahçede koyun yetiştiriliyordu ve sahibi neredeyse her gün bahçeye uğruyordu. Ayrıca bahçenin bulunduğu bu alan daha önce Amerikan askerleri tarafından kontrol edilmiş herhangi bir kanıta rastlanmamıştı.
Saddam Hüseyin yakalandığında (senaryoya göre) insanlar acaba bu gerçekten kendisi mi yoksa dublörlerinden (benzeri) birisi mi diye şüphelenmeye başladı. Bu şüphenin asıl kaynağı gerçek Saddam Hüseyin fotoğraflarının son 15 yılda medyada bulunmadığı ve aslında karşılaştırılan fotoğraflardaki kişinin aynı kişi olduğundan (sahte kişi veya kişiler) ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla karşılaştrılan fotoğraflar arasında çok fazla ve önemli farklılıklar bulunmadı.
Konuya daha fazla vakıf olmak için size Saddam Hüseyin'in en fazla karşılaştırılan fotoğraflarını sunuyoruz. Bu fotoğraflar çoğu insan tarafından karşılaştırılan en yaygın olan fotoğraflardır:
Click the image to open in full size. Click the image to open in full size.
Evet bu fotoğraflardaki kişiler aynı kişi (veya başka kişi) olabilir. Ancak gerçek Saddam Hüseyin olmadığı kesin.

İnanılmaz gibi geliyor size !
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 07:17   #2
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Daha da fazlası aşağıdaki fotoğraflarda görüntülenen kişinin de Saddam Hüseyin olmadığı kesin
Click the image to open in full size.Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Bu olayın ne kadar dehşet verici ve inanılamaz olduğunu tahmin edebiliyoruz. Ancak lütfen sabırlı olun çünkü daha konuya tam olarak başlamadık !Daha çok inanılmaz gibi görülen gerçekler vardır !

Konuya başlarken değerli okurlarımıza bir gerçeği aktarmak istiyoruz. Aslında gerçek Saddam Hüseyin uzun bir süre (1990 yılından beri) medyaya çıkmadı. Ayrıca 1998-2002 yılları arasında gerçek Saddam Hüseyin sadece bir defa ekranlarda görüldü. Çoğu insan Saddam Hüseyin'i son 10-15 yıl içerisinde çekilen fotoğrafları ve video görüntülerinden tanıyor. Bu kişi medya aracılığı ile dünyaya Saddam Hüseyin olarak tanıtıldı. Aslında fotoğraflardaki kişi gerçek Saddam Hüseyin değildi ! Dolayısıyla gerçek ve sahte Saddam Hüseyin'i karşılaştırmak için genelde son 15 yıl içerisinde çekilen fotoğrafları ve video görüntüleri kullanılıyor. Çoğu insan da fotoğraflar arasında pek fazla fark göremiyor. Aslında çok haklılar çünkü fotoğraflar aslında aynı kişinin fotoğrafı ancak bu kişi ne yazık ki gerçek Saddam Hüseyin değildir.
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 07:18   #3
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Peki, belki de birisi bu benzerler (dublörler) konusu da nerden çıktı diyebilir !

Aslında tarihte de tanınan insanların dublör kullandıkları tespit edilmiştir. Örneğin : Mao (Çin), Stalin (Rusya), Castro (Cuba), Cherchil,.....
Çok fazla uzağa gitmemize gerek yok aslında, Saddam Hüseyin'in büyük oğlu Uday'ın da benzeri vardı !
Evet, işte Uday'ın benzeri Latif Yahya (35). 1987-1991 yılları arasında dünyaya medya aracılığı ile Uday olarak tanıtıldı. 1991 yılında ise Avrupa'ya kaçtı. Avrupa'da "Ben Saddam'ın Oğluydum" adında bir kitap yayımladı.
Click the image to open in full size.
Ben Saddamın oğluydum
Latif Yahya'nın (Uday'ın dublörü) hazırladığı kitap
Senaryo icabı Amerikalılar tarafından Uday'ın öldürme sahneleri düzenlendiğinde, Latif Yahya Avrupa'da istihbarat birimleri tarafından soruşturmaya alındı. Suçu neydi biliyor musunuz ? Latif Yahya Musul'da Amerikalılar tarafından öldürüldüğü iddia edilen kişinin Uday olmadığını öne sürdü. Ayrıca Latif Yahya Hollanda'nın Fry Netherland dergisine verdiği reportajda "Öülümünden 2 hafta sonra Uday'dan şifreli bir e-mail aldığını ve bu şifrelerin sadece kendisi ve Uday tarafından bilindiğini, e-mailin içeriğinde intikamım çok kötü olacak diyde ifadeler bulunuyordu.

Saddam Hüseyin'nin Benzeri (Dublörü) Var Mı ?

Bu sorunun cevabını bu yazıları okuduktan sonra değerli okurlarımız kolay bir şekilde verebileceklerini ümit ediyoruz.
Saddam Hüseyin hakkında yapılan çeşitli araştırmaları değerli okurlarımızın görüşlerine snuyoruz. Gerçek Saddam Hüseyin'i tanımak için birçok yöntem kullanılmıştır. Bu yöntemler yapılan kişiler veya ülkelere göre adlandırılmıştır.
1- Alman Metodu : Alman Adli Tıp Doktoru Dr.Dieter Buhman'ın (53) yaptığı araştırmalara göre Saddam Hüseyin'nin en az 3 benzeri olduğunu tespit etmiştir. Çalışmalarında farklı zamanlarda çekilen binlerce fotoğraf ve 30'un üzerinde video görüntüleri incelenmiştir.
Click the image to open in full size.
Ayrıca bir Alman televizyonunda Avrupa'da ilticada bulunan eski bir Irak İstihbarat teşkilatı görevlisi 1998 yılından sonra medyada gösterilen kişi Saddam Hüseyi'nin dublörü olduğunu söyledi. Bu tespit Dr.Dieter Buhman tarafından da kanıtlandı.
2- İran-Hollanda Metodu : Yaklaşık 25 yıl Saddam'ın araştırmasını yapan İranlı Dr.Muhammed Esasisi tarafından yapıldı. Dr.Esasidi (Kulak burun Boğaz uzmanı) 25 yıl boyunca yaptığı çalışmada Saddam Hüseyin'nin soyu, saltanatı, savaşları ve giyim kuşamı ile ilgili değildi, sadece Saddam Hüseyin'nin kulak yapısı ile ilgili idi. bilindiği gibi kulaklar da parmak izi gibidir her kişi için farklılık gösterir. Dr.Esasidi'nin yaptığı çalışmada Saddam Hüseyin'nin kulak yapısı ve cizgileri 1999 yılana kadar sabitti. Ancak 1999 yılından sonra Saddam Hüseyin'nin kulak yapısında ani bir değişim tespit edildi.
Dr.Esasidi'nin 02.03.2003 tarihinde Hollanda televizyonlarına verdiği reportajda 1999 yılından sonra medyada gösterilen kişinin Saddam Hüseyin olmadığını ve Mihail Ramazan adında bir kişi olduğunu açıkladı. Saddam'ın 19 yıl dublörlüğünü yapan Mihail Ramazan ve 1980 yılından bu yana aralıksız 23 yıl sekreterliğini yapan Halide Abdulkahar'ın Arapca kaleme aldığı kitaplar okuyucuya sunuldu. Saddam Hüseyin devrine 19 yıl şahitlik eden dublör Saddam Mihail Ramazan, yaşadıklarını iki ciltlik kitaba dönüştürdü. Mihail Ramazan, İran-Irak savaşında İran'ın, Saddam diye bir dublörünü öldürdüğünü de açıkladı.
Click the image to open in full size.
Mihail Ramazan
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 07:18   #4
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

3- Amerikan Metodu : Aslında bu yöntem Amerikalılar tarafından çok iyi bilinen ve uygulaması kolay olan bir yöntemdir.Yalan söyle, bir daha yaan söyle, yine yalan söyle ve sonunda herkes bu yalanın artık bir gerçek olduğuna inanır. ABD'li bir uzman, geçtiğimiz günlerde sorgulanan kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığını açıkladı. Bir dönem CIA'de görev yapan ABD'li uzman gerekçelerini şöyle açıklıyor: Saddam'ın yüz hatları ve dişleri çok daha farklıydı. Yüz hatlarının ortaya çıkmaması için, sakallı sorgulanıyor. Saddam'ın eşi Sacide Tulfah ta bu şahsın Saddam olmadığını söyledi.
4 - Yöresel Metod : Irak halkının tarafından bilenen gerçek şudur ki Irak'ı 1997 yılından beri yöneten Saddam Hüseyin değildi benzeri Casim El-Ali adında bir kişi idi. Bu görüşü savunan insanlar gerçek Saddam Hüseyin'nin şivesini ve konuşurken harflerin ağzından çıkış tonunu çok iyi bilen insanlardır. Hatta Saddam Hüseyin'nin sadece ses tonundan bile (görüntü olmadan) gerçek olup olmadığını tespit edebilen insanlardı. Gerçek Saddam Hüseyin'nin konuştuğu Arapça Irak halkının orta kesimini ivesidir (Bağdat ve Tikrit). Halbuki 1997-1998 yıllarından sonra Saddam Hüseyin'nin şivesinde ani bir değişiklik olup Irak Halkının güney kesimin şivesini (Basra) kullanmaya başlamıştı. Aslında 1997 yılından sonra medyaya tanıtılan kişi Casim El-Ali veya Mihail Ramazan olabilir bu çok önemli değil, önemli olan bu kişi gerçek Saddam Hüseyin değildir.
Click the image to open in full size.
Casim El-Ali


5 -Diğer : ismini vermek istemeyen, gerçek Saddam Hüseyin'nin sağlığı ile yakından ilgilenen ve 1990 yılında Kuveyt savaşından sonra Avrupa'ya iltica eden bir doktor tarafından ortaya atılıan bir iddia. Bu doktora göre gerçek Saddam Hüseyin Irak-İran savaşından 3 yıl sonra lenf bezi kanserine (Hodgkin Lymphoma) yakalanmıştı ve bu doktor 1990 yılında yurtdışına çıktığında gerçek Saddam Hüseyin hasta yatağında yaşam savaşı veriyordu. 1991 yılından sonrada gerçek Saddam Hüseyin'i medyada bir daha görmediğini ve büyük bir olasılıkla öldüğünü, 1991 yılından beri Irak Saddam Hüseyin'nin benzeri tarafından idare edildiğini ifade etti. Aslında tam bu dönemlerde Iraklılar arasında da Saddam Hüseyin'nin öldüğüne dair söylentiler vardı ama iletişim bu günkü kadar etkin olmadığından insanlar medyaya mahküm olmuştu. Medya ne derse doğrudur kavramı mevcuttu.


Burada okurlarımızın kafasında bir soru işareti doğabilir.
Geçek Saddam Hüseyin'i nasıl öğrenebiliriz ?


Aslında bu sorunun cevabı çok basit, Saddam Hüseyin'nin eski ve yeni fotoğraflarına dikkatli bir şekilde bakınız. Özellikle zamanla değişmesi beklenmeyen yüz özelliklerine dikkat edin. Bu sorunun yanıtını eminiz ki çok kolay bir şekilde verebilirsiniz.
İsterseniz Amerikalılar tarafından hazırlanan senaryonun başından başlayalım
Hanımlar, baylar. Onu yakaladık
Click the image to open in full size.
Soru: Yakalayan kişinin yüz ifadesi de bunu anlatıyor mu acaba !


Değerli okurlarımız, yukarıda gösterilen kişi aslında gerçek Saddam Hüseyin değildir !


Gerçek Saddam Hüseyin'i görmek istiyorsanız aşağıdaki fotoğrafa bakınız !

Click the image to open in full size.
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 07:19   #5
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Aslında belki de inanılması kolay değil ancak aşağıdaki fotoğrafların tamamında gerçek Saddam Hüseyin mevcuttur
Click the image to open in full size.
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 07:19   #6
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Gerçek ve Sahte Saddam Hüseyin arasındaki fark Nedir !
Gerçek Saddam Hüseyin ile sahte Saddam Hüseyin (benzeri, Dublör) arasında ikisi çok önemli olmak üzere altı fark vardır.
Farklar
Gerçek
Sahte
1Saç: gerçek Saddam Hüseyin'nin saçı daha seyrek, daha sert ve kıvırcıktır.Click the image to open in full size.2Kulak: Gerçek Saddam Hüseyin'nin kulağı daha küçük olup alt kısmı ters üçgen şeklindedir.3Gerçek Saddam Hüseyin'nin sol yüzünde ben yoktur.4Gerçek Saddam Hüseyin'nin burnu daha küçüktür.5Gerçek Saddam Hüseyin'nin çenesinde çentik veya çukurluk (gamze) vardır. Alt dudağı ise daha büyük ve öne doğru çıkmaktadır.6Gerçek Saddam Hüseyin'nin alın cizgileri çok bariz olarak farklıdır.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Gerçek Saddam Hüseyin ile sahte Saddam Hüseyin arasındaki en önemli iki farksa gerçek olanın çene gamzesi ve sahte olanın ise sol yüzünde ben bulunmasıdır. Aslında estetik ameliyatlar sayesinde birçok farklılığı düzeltmek kolaydır ancak çene gamzesini tutturmak zordur.
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 07:19   #7
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Gerçek Saddam Hüseyin'nin Sol yüzünde ben yoktur:
Click the image to open in full size.Gerçek Saddam Hüseyin'nin çenesindeki gamzeye (çentik,çukur) dikkat edin:
Click the image to open in full size.


Şimdi yine Amerikalılar tarafından yazılan senaryoya göre yakalanan Saddam Hüseyin'nin fotoğrafına bir kez daha bakalım:
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.


Aslında yukarıdaki fotoğraflara bakarak buradaki kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığı bellidir. Ancak burada birkaç hususa değinmekte yarar vardır.
Bu fotoğrafta birçok biliçli değişiklik yapılmıştır. İlk fotoğrafta küçük düşürmek amacıyla kişinin saçları dağınık ve bilinçli olarak uzatılmıştır. Ancak bu durum kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığını ortaya çıkarıyor. Çünkü gerçek Saddam Hüseyin'nin saçı çok sert ve kıvırcıktı ve uzadığında bu görüntüyü vermezdi. Sert ve kıvırcık saçlara sahip olan kişiler ne demek istediğimizi çok iyi bilirler !
Sakalının bu şekilde uzamış, dağınık ve beyaz bir şekilde gösterilmesi ise islam dinine ihanet etmek amacıyla yapılmıştır. Neden Saçlar boyalı sakallar beyaz bırakıldı !
Tıraş sonrası çekilen bu fotoğrafta çok bariz bir değişiklik yapılmıştır. Sol yüzündeki beni gizlemek için sakalları kesilmemiştir ve uzun bırakılmıştır. Dikkat ederseniz bu fotoğraf dışında yakalanan kişini hiçbbir sakalsız fotoğrafı olmamıştır. Bu kişinin 3 yıl süren mahkemesi süreside bir kez olsun bile sakalsız gösterilmedi.
Click the image to open in full size.


Sonuç olarak
Yakalanan ve idam edilen kişinin gerçek Saddam Hüseyin olmadığı kesindir. Ancak bu durum gerçek kişinin hayatta olup olmadığı konusunda bir fikir vermez. Gerçek Saddam Hüseyin belki de hala hayattadır, belki de 1997 veya 2003 yılından önce vefat etmiştir.
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 10:13   #8
 
AloneWolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

İnsanın herşeyi benzebilir ama sesi benzemez , mankemedeki konuşmalarından anlaşılmazmıydı ; ayrıca eğer idam edilen dublörse , bu nasıl birşeydir ki gözünü kırpmadan ölüme gidiyor...
__________________
.uɐln ʞşɐʇʞışǝq 'ɯǝɯçǝƃzɐʌ ǝsuöp ǝuısɹǝʇ ɐʎuüp
AloneWolf Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 12:14   #9
B J K
 
odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

4 - Yöresel Metod : Irak halkının tarafından bilenen gerçek şudur ki Irak'ı 1997 yılından beri yöneten Saddam Hüseyin değildi benzeri Casim El-Ali adında bir kişi idi. Bu görüşü savunan insanlar gerçek Saddam Hüseyin'nin şivesini ve konuşurken harflerin ağzından çıkış tonunu çok iyi bilen insanlardır. Hatta Saddam Hüseyin'nin sadece ses tonundan bile (görüntü olmadan) gerçek olup olmadığını tespit edebilen insanlardı. Gerçek Saddam Hüseyin'nin konuştuğu Arapça Irak halkının orta kesimini ivesidir (Bağdat ve Tikrit). Halbuki 1997-1998 yıllarından sonra Saddam Hüseyin'nin şivesinde ani bir değişiklik olup Irak Halkının güney kesimin şivesini (Basra) kullanmaya başlamıştı. Aslında 1997 yılından sonra medyaya tanıtılan kişi Casim El-Ali veya Mihail Ramazan olabilir bu çok önemli değil, önemli olan bu kişi gerçek Saddam Hüseyin değildir.

Zaten sesinde ona ayit olmadıgını burada ifade ediyor.
+
bence egerki saddam hüseyin 1991 de lef kanserinden ölmüş ise yerine geçen amerikanın isteklerini yerine getirmedigi için kendini saddam olarak lanse eder ve IRAK operasyonuda belki bu yüzden başlar. herşey bir komplo olabilir yalnız yukarıdaki örneklere bakacak olursak saddamın 1990 da operasyon gecirerek bu hali aldıgıda cıkabilir. ancak bir gerçek var resimlerdeki adamlar aynı degil mahkemeye çıkan şahıs ile digerleri arasında bariz farklılıklar var.
odin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-01-2007, 12:35   #10
asi ruh
 
çarşı_gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

enteresannn....
çarşı_gökhan Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://besiktasforum.net/forum/haberler/20112-saddam-gercekten-idam-edildimi/
Mesaj Yazan For Type Tarih
Untitled document This thread Refback 13-02-2008 18:00
Untitled document This thread Refback 16-03-2007 01:06
Untitled document This thread Refback 21-02-2007 17:44
Untitled document This thread Refback 20-02-2007 15:57
Untitled document This thread Refback 15-02-2007 12:52

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 13:46 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580