Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı > Haberler

Haberler Bu Bölümde Gündem Yaratan Haberler Tartışılır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-06-2007, 23:02   #1
Banned
 
_Blackseagless_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
BARZANİ PEŞMERGELERİ ASKERLERİMİZE SİLAH ÇEKTİİ !!!

Genel Kurmay'dan açıklamaKuzey Irak'ta sivil TSK mensuplarına silah çekildi!

01.06.2007 22:23Click the image to open in full size.Genelkurmay Başkanlığı, bugün öğle saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde normal görevi kapsamında intikal halinde bulunan sivil kıyafetli Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına araçlarıyla kontrol noktasından geçerken mahalli güçlere mensup kişiler tarafından durdurularak sözlü tacizde bulunulduğunu ve silah doğrultulduğunu bildirdi.

AA
_Blackseagless_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:03   #2
Banned
 
veda hikayesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

allah belalarını versin
__________________
Küçük Hesaplarla Geçiyor YAŞAM
veda hikayesi Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:04   #3
Banned
 
_Blackseagless_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

EN KÜÇÜK EYLEM EN SERT CEVAP VERİLECEK!Genelkurmay, Süleymaniye'de TSK mensupalarına silah doğrultulması üzerine bir açıklama yayınladı

01.06.2007 22:44Click the image to open in full size. Genelkurmay Başkanlığı, bugün öğle saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde normal görevi kapsamında intikal halinde bulunan sivil kıyafetli Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına, araçlarıyla kontrol noktasından geçerken mahalli güçlere mensup kişiler tarafından durdurularak sözlü tacizde bulunulduğunu ve silah doğrultulduğunu bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, TSK unsurlarının kendilerini tanıtarak ''bu etik dışı davranışa'' gerekli tepkiyi vermesi üzerine, ''yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı değerlendirilen taciz ve silah doğrultma olayının'' sona erdirildiği belirtilerek, olaydan sonra TSK unsurlarının ''vukuatsız olarak'' üslerine döndükleri kaydedildi.
Açıklamada, ''İçerde ve dışarda herkes şunu iyice bilmeli ve anlamalıdır ki; bu bölgede görev yapan unsurlarımız yüce Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun mümtaz evlatlarıdır. Onlara yapılacak en ufak bir etik dışı davranış veya eylem, tümüyle Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmış sayılacak ve gereken en üst düzeyde karşılık görecektir'' denildi.
Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle:
''Bugün (01 Haziran 2007) öğle saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde normal görevi kapsamında intikal halinde bulunan sivil kıyafetli Türk silahlı Kuvvetleri unsurları araçlarıyla kontrol noktasından geçerken mahalli güçlere mensup kişiler tarafından durdurularak sözlü tacizde bulunulmuş ve silah doğrultulmuştur.
Unsurlarımızın kendilerini tanıtarak bu etik dışı davranışa gerekli tepkiyi vermesi üzerine, yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı değerlendirilen taciz ve silah doğrultma olayı sona erdirilmiştir. Olaydan sonra Türk silahlı Kuvvetleri unsurları vukuatsız olarak üslerine dönmüşlerdir.
İçerde ve dışarda herkes şunu iyice bilmeli ve anlamalıdır ki; bu bölgede görev yapan unsurlarımız yüce Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun mümtaz evlatlarıdır. Onlara yapılacak en ufak bir etik dışı davranış veya eylem, tümüyle Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmış sayılacak ve gereken en üst düzeyde karşılık görecektir.''

aa
_Blackseagless_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:05   #4
Zafere kadar daima!
 
S_E_D_A_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

yazıyı bulursam yayınlayacağım. ortadoğu ile alakalı güzel bir alıntı.
__________________
S_E_D_A_T Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:06   #5
Banned
 
RoMeO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Şerefsizler Bu Oyun Böyle Devam Etmez Birgün Amerikan F-16ları Sınırları Aşar Bölge Üstünde Gezer Diğer Gün Peşmergeler Silah Çeker...
Hepsinede Göz Dağı Verecek Birşeyler Yapmak Lazım Yaparız Ederizle Olmuyor !!
Neler Yapabilecegimizi Göstermemiz Lazım Asker Yığmakla OLmuyor Ya!
__________________
..Not Found..
RoMeO Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:06   #6
 
eagle_1903_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

elbet onlara da sıra gelecek... köpeksoyları peşmergeler.
__________________
ÖLüMLe YaŞaMı AYıRaN ÇiZGi,
SiYaHLa-BeYaZı AYıRaMaZKi..
eagle_1903_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:07   #7
Banned
 
RoMeO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

EN KÜÇÜK EYLEM EN SERT CEVAP VERİLECEK!


Gelecek Zamandan Bahsetmenin Zamanı Gecmedimi Artık Şimdiki Zaman Kipleri Ne Zaman Kullanacagız!!!
__________________
..Not Found..
RoMeO Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:09   #8
Banned
 
Solitary_Eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

siyaetin olmadığı yerde askerin de yapabileceği pek birşey kalmıyor.yakında peşmergelerde cuval geçirirse bizimkilerin kafasına şaşırmam.
__________________
Armamızdaki Ay-yıldız bütün yıldızlara bedel...
Solitary_Eagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:10   #9
 
faruksahin88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Ay Gökte Kaldıkca Ulu Kocaların Ak Sakallıların Duası Üstünüze Olsun Doğudaki Asker Kardeşlerim


bu ********lerin kökü kuruyacak kardeşlerim Allah binbir türlü belalarını versin


nerrdesin köpekk nerdesinnn

nerde olursan ol öleceğin yerdesinnnn
__________________
Allah yar ve yardımcısı olsun kartalımın...
faruksahin88 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2007, 23:14   #10
Zafere kadar daima!
 
S_E_D_A_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Exclamation Kuzey Irak'a harekat ile ilgili olarak

Alıntıyı lütfen dikkatlice okuyalım. Burada abd'nin kuzey ırak'tan neden birden bire çekildği hakındaki bir yazıdır. Ve ardında neler olabileceği ile ilgili bazı ipuçları bulunmaktadır. Devamı da gelecektir.

Alıntı:
Kimsenin heyecanını kırmak istemem ben bir konuda hatırlatma yaparak açıklık getirmek istiyorum. Umarım bu kurumsal boyutta da algılanıyordur.

Diplomaside bazen aynı adım farklı şekillerde atılabilir. 1990 da Saddam Hüseyin Kuveyt'in Iraktan koparılmış bir parça olduğunu hatırlatıp bu ülkeyle olan sorunun çözümü için bastırdıkça dünya KAMUOYU ve ABD buna önce karşı çıktılar. ABD herkesin çok sonraları öğrendiği gibi bu noktada oldukça dikkat çekici bir taktik izlemiştir. Kuveyt'in dünya için önemi savaş sırasında ortaya çıkan sonuçlar göz önüne alınınca o kadar büyük değildir. ABD Kuveyt'in Irak saldırısına maruz kaldığı takdirde tıpkı 11 eylül de olduğu gibi bunun kendisine neler getireceğini çok önceden hesaplamıştı. Irak'ın tüm diretmelerine önceleri hayır diyen ABD ipi son noktaya kadar gerdiği sürecin sonunda Büyülelçisi vasıtasıyla Irak'a bu mesele iki ülkenin kendi arasında ki meseledir deyip süpriz ve sadece Irak tarafından algılanabilen bir kapı açtı. Bu açılan kapının anlamı Irak ve Saddam Hüseyin'e göre Kuveyt'in yeniden ırak topraklarına katılması için girişilecek müdahalenin Dünyadan karşılık bulmayacağı garantisi anlamına geliyordu. Bunu hatırlayın. ABD politik anlamda son ana kadar karşı çıktığı süreçte Muhatabı Irak'ın da farkedemediği diplomatik manevra ile (bunun dünyanın geri kalanından gizlenmesi akıllıca bir harekettir) geri çekilmiş ve hedefi açığa çıkacak bir hareket alanı ile başbaşa bırakmıştır. Bu manevradan sonra olanları biliyoruz.

Bugün Türkiye de Irak'ta ABD nin aniden çekilme kararını ön görememiştir. Daha önce Irak'a fazladan asker getireceğini açıklaması bir veri olsada Daha bir kaç gün önce TSK nın Kuzey Irak harekatına Tacizlerle uyarı yapan bir ABD neden Kuzey Irak'ı birden bire boş bırakıyor? Üstelik sınıra biz ordu yığmışken böylesine bir gerginlik yaratmasının anlamı neydi madem geri çekilecekse. ABD için özerk kürdistan'ın önemi böylesine bir restleşmede unutulacak kadar az ise, Çok önemli saydığını defalarca dile getirdiği bir müttefiki ile neden bu derece gerdi ilişkileri. Hatta taraftarı yapmak için Yıllarca süren milyarlarca dolarlık propaganda savaşı Yürüttüğü Türk Milletini karşısına almasına değermiydi ? Ben bu kayıpları ABD nin basit hatalar hesaplar sonucu yaptığını zannetmiyorum. TSK nın gücü ortadadır. Ama ABD nin savaş makinesinin yetenekleri de ortadadır. Hedefi daha iyi vurabileceği bir alana doğru çekmek, hareket serbestisi sağlayıp hem mazeret hemde görünürlük sağlamak için bundan başka bir yol olamaz. Süreci planlarlarken PKK nın nasıl ileri aşamaya taşıyan rolünü hesapladılarsa, geri çekildikleri sahada karşı atağın kimler tarafından yapılacağını bal gibi hesaplamış olmalılar. TSK nın bu tuzağa düşeceğini sanmıyorum. Ancak Hükümetin üstlendiğinden neredeyse emin olduğum misyonunun bir parçası olarak bu tuzağa itilmek için elinden gelenii yapacağını düşünüyorum.

Hükümet dışişlerini hızla çalıştırması gereken zamanda bilinçli bir şekilde hareketsizliği seçmektedir. Avrupa ve Dünya kamuoyuna bu operasyonun gerekliliği acilen anlatılmalı, destek vermesi muhtemel başkentlerde hızlıca boy gösterillip Dünyaya ortak görüntü verilmelidir. Bu işin şakası, "bakalım nolacak" türünden esnekliği yoktur. Eğer ki bir Tuzaksa bu ABD yi bilmem ama bizim için felaket olur. Sonuçlandırılmayan teknoloji atılımları askeri atılımları düşündükçe bu sürecin en azından 7-8 yıldır planlandığına neredeyse yemin edebilirim.
__________________
S_E_D_A_T Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 11:37 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580