Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Medya

Medya Bu Bölümde Televizyon Radio vb. Beşiktaş Hakkındakı Yayınlar Tartışılır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26-06-2007, 12:11   #1
 
Adelaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Çukurova Gurubu, Doğan Gurubu'na savaş açtı!

Çukurova Gurubu, Doğan Gurubu'na savaş açtı!
Click the image to open in full size.
Çukurova Gurubu ile Doğan Gurubu arasında kılıçlar çekildi. Akşam Gazetesi bugün birinci sayfadan verdiği manşet haberde Doğan Gurubu'nu ağır dille suçladı. Bakalım Doğan Gurubu gardını nasıl alacak;Akşam, Doğan'a savaş ilan etti

Akşam Gazetesi, manşetinden "Gözü doymuyor" diyerek direkt olarak Aydın Doğan'ı hedef aldı ve Doğan hakkında ne var ne yok hepsini yazdı.
İşte Akşam Gazetesi'nin oldukça sert manşet haberi:

Doğan Grubu’nun medya gücünü kullanarak hükümeti, maliyeyi, belediyeyi “baskı altına alma” tavrı inanılmaz boyutlara ulaştı. Doğan Grubu’nun artık “klasik” tavrı haline gelen “medya gücü”nü her noktada baskı aracı olarak kullanma davranışı artık “mahkemelere” kadar uzandı. Ancak bu defa, Vatan ve Sabah gazeteleri de olayın tam ortasında yer aldı. Son nokta olarak değerlendirilen konu, TMSF’nin Sabah ve atv’nin yönetimine el konulmasının ardından, Turgay Ciner’in mahkemeye yaptığı başvurunun sonucunun etkilenmesi amacını taşıyordu. Ve sonunda dava reddedildi. Tüm bu gazetelerin tavrı ise mahkemenin tarafsızlığı üzerine gölge düşürdü. Mahkemenin kararının tüm bu yayınlardan nasıl etkilendiği ise kararla birlikte ortaya çıktı.

HEDEF GÖSTERDİLER

Vatan Gazetesi’nin 24 Haziran günü verdiği haberde, mahkeme hedef gösterildi. Kaynağı belli olmayan haberde şu ifadelere yer verildi. “TMSF’nin el koyduğu Merkez Yayın Holding’in eski ortağı Turgay Ciner ile avukatı Kenan Tekdağ’ın, salı günü karara bağlanması beklenen “yürütmeyi durdurma” davasına ilişkin yakın çevrelerine söyledikleri sözler, hukuk ve iş çevrelerinde şaşkınlık yaratıyor. Ciner ve Tekdağ salı günü görülecek davayı kazandıklarını anlatıp, kararın gerekçesinin ne şekilde yazılacağını bile kelime kelime sıralıyorlar. İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Merkez Yayın Holding’in eski ortağı Turgay Ciner’in açtığı yürütmeyi durdurma davasını büyük bir olasılıkla 26 Haziran Salı günü karara bağlayacak. Ciner’in Sabah ve atv’nin el konulmasına karşı yaptığı 3’üncü hamlenin sonucu merakla bekleniyor.”

İşte bu yazının yayınlandığı günün ertesinde ise dört gazete birden aynı habere birlikte imza attı. Türkiye, geçmişten bugüne kadar birçok kez medya patronlarının savaşlarına sahne oldu. Ancak, belki de tarihte ilk kez, Türk medyasının en büyük yayın organlarının dördü birden birinci sayfalarından yaptıkları haberlerle tek bir konuyu hedef alan bir işbirliğine imza attı. Hürriyet, Milliyet, Vatan ve Sabah gazetelerinin dördü birden dün, TMSF’nin Sabah ve atv’nin yönetimine el konulmasının ardından bu kez de Merkez Grubu’nun Ciner’e ait olan hisselerinin mülkiyetine de el koymasını sayfalarına taşıdı.

MEHMET YILMAZ DA YAZDI

Önceki gün Vatan Gazetesi’nde yayınlanan ve mahkeme kararını doğrudan etkilemeye dönük olan haberin ardından dün de Hürriyet gazetesinde Mehmet Yılmaz konuyla ilgili bir yazı yazdı. Yılmaz, Vatan’ın haberine atıfla, mahkemenin gerekçeli kararı olduğu ileri sürülen kararın neden geçersiz olması gerektiğini yazdı. Art arda yapılan bu iki yayın ile Turgay Ciner’in Sabah ve atv’ye el koyma gerekçesini ortadan kaldırmak için yaptığı başvuruyu inceleyen mahkemenin baskı altına alınması amaçlandı.

AMAÇLANAN NEYDİ?

Diğer tarafta ise TMSF, Bankacılık Kanunu’nun 15/7 maddesinin (b) bendindeki hükümlere dayanarak, Turgay Ciner’in Merkez Grubu’ndaki hisselerinin mülkiyetine de el koydu. Bu adımla, Ciner’in mahkemeden almak için adım attığı yürütmeyi durdurma kararının etkisiz hale getirilmesi amaçlandı. El koymaya gerekçe olarak kullanılan 15/7 maddesi, Fon’a devredilen bankalara borcu olan kişi ve kurumların mallarına el konulması yetkisini düzenliyor.

HUKUKİ AÇIDAN ÖNEMLİ

Bu noktadan hareketle, Turgay Ciner’in, 2000 yılında Etibank’tan Dinç Bilgin adına kullandığı 23 milyon dolarlık kredi nedeniyle batık banka ile ilişki kurduğu vurgulanıyor. Ancak, hukuki açıdan büyük önem taşıyan bir nokta bulunuyor. Ciner Grubu’nun kullandığı krediyi Etibank’a el konulmasının hemen ardından geri ödediği ve ödemesine dair bir ibraname aldığı, yazılan haberlerde yer almıyor. Dolayısıyla el koyma kararı, aslında ödenmiş olan ve ödendiği TMSF’den alınmış bir ibraname ile kanıtlandığı belirtilen bir kredi kullanımına dayandırıldı. Karmaşık hukuki ilişkilere dayanan süreçte önemli bir viraj, bugün İdare Mahkemesi’nin açıklaması beklenen karar ile dönülmüş olacak. Ancak, Ciner’in Merkez Grubu’ndaki hisselerinin mülkiyetine el konulmasının, hukuki süreci daha da uzatması bekleniyor.Fatih Altaylı: Doğan avukatları TMSF’nin danışmanlığını yaptı

İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin aldığı sonucunu AKŞAM’a değerlendiren Fatih Altaylı: “Mahkemenin yürütmeyi durdurmaya yönelik açılan davaya ‘ret’ cevabı verdiğini öğrendik. Bundan sonra itiraz süreci olacak. Önce bölge idare mahkemesine ardında da Danıştay’a gidilecek. Bu davanın başından beri ilginç olan bir şey vardı. Doğan Grubu’nun avukatları davayı TMSF avukatlarından daha fazla izledi. Doğan Grubu avukatları, bu davada TMSF’ye adeta danışmanlık yaptılar. Davanın başından beri bütün gelişmeleri en ince ayrıntısına kadar takip ettiler.

MAHKEMEYİ ETKİLEDİ

Başta Hürriyet olmak üzere Doğan Grubu gazetelerinde konuyla ilgili mahkemeyi etkileyici yayınlar yapıldı. Bugünkü (dünkü) Hürriyet’te, ‘Yargı kararı aleyhte çıksa bile TMSF çesitli kararlar aldı’ diye ballandıra ballandıra yazdılar. Bu davanın başından beri Hürriyet ve Sabah durmadan haber yapıyorlar.

Yargıyı böyle etikilediler. Şimdi Ciner Grubu’nun yürütmeyti durdurmaya yönelik açtığı davaya ‘ret’ cevabı geldiğini öğrendik. Peki şimdi ne oldu? Hani Turgay Ciner yargıyı etkilemişti? Ne oldu şimdi? Bu karar Doğan Grubu’nun mahkemeyi etkilemesiyle alınmış bir karardır. Doğan Gurbu’nun yargı ile işi olmaz. Onlar vergi kaçırırken de (POAŞ davası) yargıya gitmediler. Uzlaşma yoluna gittiler. Onların yargı ile işi olmaz. Yargıya gitselerdi kaybedeceklerini

biliyorlardı.

ÇAKICI GİBİ

İsmi bende kalsın, iş dünyasının önde gelen isimlerinden biri daha önce bana ‘Doğan Grubu yaptığı yayınlarla sürekli şantaj, baskı ve tehdit yapıyor. Bunlar iş dünyasının Alaaddin Çakıcısı’ demişti. Doğan Grubu bu dava sürecinde yaptıklarıyla ve izlediği yayın politikasıyla bu sözün ne kadar doğru olduğunu kamuoyuna göstermiştir. Tek amaçları medyada tekel olmaktır. Bundan sonra itiraz süreci başlayacaktır. Hukuka inanmaktan başka çare yok. Eğer Türkiye’de hukuk varsa, adalet yerini eninde sonunda bulacaktır” şeklinde konuştu.‘Yürütmeyi durdurmak için şartlar oluşmadı’

CİNER’İn başvurusunu reddeden İstanbul 6’ncı İdare Mahkemesi “telafisi güç zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmediği” kararına vardı.

Sevtap Özbilgin’in başkanlığında 22 Haziran’da toplanan mahkeme, yürütmeyi durdurma talebini reddederken, kararın gerekçesini dün taraflara iletti. Mahkeme, kararı şu gerekçelere dayandırdı:

GEREKÇELER

“2577 Sayılı İdari Yargılama Usulu Kanunu’nun 4001 Sayılı Kanun’la değişik yürütmenin durdurulması başlıklı 27’nci maddesinin ikinci fıkrasında “Danıştay veya idari mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç ve imkansız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda gerekçe göstererek yürütmenin durdurulmasına karar verebilir” hükmü öngörülmüştür. Dava dosyasındaki belgelerin incelenmesinden 2577 sayılı kanunun 27/2’nci maddesinde göngörülen şartların birlikte gerçekleşmediği sonucuna varılmıştır.

Durum böyle olunca davacının yürütmenin durdurulması isteminin reddine 22 Haziran 2007 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.”

Kararda ayrıca, Turgay Ciner’in Dinç Bilgin aleyhine İstanbul 10’uncu Asliye Ticaret Mahkemesi’ne, ihtiyati tedbir talebiyle açtığı davanın da reddedildiğine dikkat çekildi.

Bu arada edinilen bilgilere göre Ciner Grubu avukatları söz konusu kararla ilgili olarak bugün ilgili mahkemeye itirazda bulunacaklar.Doğan’ın Alman ortağı Springer, Sabah’ı alacak

SKY Türk’te dün akşam yayınlanan “Özel Gündem” programında Sabah Gazetesi’nin eski Genel Yayın Müdürü Fatih Altaylı ile Gazeport Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Semerci, TMSF’nin Turgay Ciner’e ait Merkez Yayın Holding’e el koymasının perde arkasını tartıştı. Yaklaşık 2 saat süren programda hem Semerci hem Altaylı, Doğan Grubu’nun Ciner davasında taraflı yayın yaptığını ve bu sürecin AKP lehine işlediğine dile getirdi. Konuşmasında yer yer Doğan Grubu’na ve AKP hükümetine yüklenen Altaylı, TMSF yönetiminin Sabah ve atv’ye el konulmasından sonra Türk medyasının da tavrının değiştiğine dikkat çekti.

“BİLGİN PAÇAVRA”

Altaylı, “Rekabet yok. Kimse kimseye saldırmıyor. Seçimle ilgili bir şey yok. Türkiye’de değişik bir medya ortamı oluştu. 23 Temmuz’a kadar böyle gidecek” dedi. Bu süreçte Doğan Grubu’nun da sorunlarını hallettiğini, 3.2 milyar YTL’ye kadar çıkması gereken vergi borcunun 275 milyon YTL ile kapatıldığını, böylece Doğan’ın yaklaşık 2.5 milyar YTL’lik avantaj elde ettiğini anlatan Altaylı, “Bu da 2 milyar dolar eder. Şu anda Sabah Gazetesi’ni alsalar bedavaya gelmiş olacak” dedi. Altaylı, Doğan Grubu’nun Almanya’daki ortağı Axel Springer Grubu ile ortaklaşa paravan şirket kurarak Sabah ve atv’ye talip olacağını iddia etti. TMSF’ye Turgay Ciner ile aralarındaki ortaklığı belgeleyen inanç sözleşmesini veren Dinç Bilgin’e bu süreçte Doğan Grubu’nun da destek verdiğini belirten Fatih Altaylı, Bilgin’e sert suçlamalarda bulundu:

“Doğan Grubu bundan sonra Bilgin ile hiçbir işbirliği yapmaz. Doğan Grubu açısından Dinç Bilgin kullanılmış, atılmış paçavradır.” Yavuz Semerci ise Altaylı’nın sözlerine karşılık olarak “Aydın Bey’in Sabah Grubu’na talip olacağını düşünmüyorum.

Zaten otorite de buna izin vermez. Paravan şirketlerle bu işi götürmek çok kolay şeyler değildir” dedi. Altaylı, daha önce de Doğan’ın Sabah Grubu’na talip olduğunu hatırlatınca, Semerci, “O tamamen işin Turgay Ciner’e gitmesini engellemeye yönelik bir ataktı” değerlendirmesinde bulundu.

26 Haziran 2007, 09:02
Adelaar Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 26-06-2007, 21:20   #2
junior-1903
 
R€D-D€V!L-1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

doğan fazla saçıldı bu aralar birileri dur der onlara
__________________
gücüne güc katmaya geldik formanda ter olmaya geldik BEŞİKTAŞ seninle ölmeye geldik....
R€D-D€V!L-1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2007, 02:54   #3
3 Hece 8 Harf
 
STRONG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

doga a oldum olası uyuzum hele ki bu son yalaka yanlı haberlerı ve hugo olayından sonra nefret edecek kadar
__________________
Click the image to open in full size.
STRONG Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2007, 22:00   #4
Optik bArikAtı
 
uMuT TaCiRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

gebersin ******** doğan....Amin......Türk Medyası nı yahudi gibi kullanıyorlar...Amerikan kuklaları...
uMuT TaCiRi Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2007, 22:30   #5
Banned
 
mute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ben anlamam bu işlerden...
__________________
servatis a pereculum,servatis a
maleficum


Click the image to open in full size.
mute Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2007, 22:31   #6
 
barhonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

önce sağlık
__________________
No Game
barhonda Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2007, 23:48   #7
 
ponjacim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

asker olaya el koysunn...
__________________
ђєгкєร ђค๔๔iภi ๒ilєςєк..!

мυнтαç σℓ∂υğυη кυ∂яєт ∂αмαяℓαяıη∂αкi αѕiℓ кαη∂α мєν¢υттυя

No ernesto !
"gσ∂ ωiℓℓ giνє мє נυѕтi¢є"
ponjacim Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2007, 23:50   #8
 
ponjacim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

medyayaaa askerii darbeee...ya asker yapacak bu darbeyiii ya da kolpa haberlere sabrı taşan ÇaRŞI yapacak...darbeyiii...
__________________
ђєгкєร ђค๔๔iภi ๒ilєςєк..!

мυнтαç σℓ∂υğυη кυ∂яєт ∂αмαяℓαяıη∂αкi αѕiℓ кαη∂α мєν¢υттυя

No ernesto !
"gσ∂ ωiℓℓ giνє мє נυѕтi¢є"
ponjacim Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2007, 23:55   #9
Beş-U-ktaş
 
UuRCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Hücummmmmmm
__________________
Click the image to open in full size.
UuRCaN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 23:21 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580