Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Medya

Medya Bu Bölümde Televizyon Radio vb. Beşiktaş Hakkındakı Yayınlar Tartışılır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15-08-2007, 14:13   #1
 
jaSmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Medya Emin Çölaşan’ı konuşuyor !

Click the image to open in full size.
Emin Çölaşan’ın Hürriyet’ten kovulması, ulusal bir gazeteye manşet oldu.
Çukurova Grubu’nun 3 gazetesinden biri olan Tercüman Gazetesi, bugün Çölaşan’ı manşet yaptı. Ulusal çapta yayınlanan gazete, olayı “Ve Hürriyet Bitti” başlığıyla duyurdu. Gazete, 9 sütuna manşet attı ve iki spot ile haberi okuyucularına duyurdu.


İşte gazetenin o haberi:

Ve, Hürriyet bitti

Laik Cumhuriyet’i savunan Atatürkçü Emin Çölaşan’ın Hürriyet’teki işine son verdiler

Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni savunan Atatürkçü Emin Çölaşan’ın Hürriyet’teki işine son verdiler. Milyar dolarlık vergi borcunu affettiren Aydın Doğan, halkın çok sevdiği Emin Çölaşan’ın dün akşam gazeteyle ilişiğini kesti. Hürriyet Gazetesi’nde iktidarı hedef alan yazılarıyla tanınan Emin Çölşan’ın yazılarına son verilmesi, şok etkisi yarattı. Seçimler öncesi ve sonrası iktidarı hedef alan ve eleştiren Emin Çölşan’a, yazılarına son verildiği haberi, Hürriyet’in genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök tarafından verildi.

Tezgaha bak

Sabah Gazetesi’nden ayrılan taze yazar Yılmaz Özdil’i, çok büyük bir yazarmış gibi birinci sayfadan günlerce anonsladılar. Özdil dün, “Ha Abdullah... Ha Fethullah...” başlıklı yazısında “Valla bana sorarsanız, kulağı tersten göstermenin alemi yok... Dolaylı olarak Abdullah’ı Mabdullah’ı boşverin, gelin, direkt Fethullah’ı cumhurbaşkanı yapalım” dedi. Bu yazısıyla laikliği savunuyor gibi gösterilen Özdil’in Gül’ün Cumhurbaşkanlığı’na karşı çıktığı, yazılarını Çölaşan tarzı yazdığı izlenimi yarattılar. Aynı günün akşamı ise Ertuğrul Özkök, Çölaşan’a yazılarına son verildiğini söyledi. Böylece Emin Çölaşan’ın yerine yine “Laik” büyük bir yazar getirildiği tezagahı işletildi.

Kanal Türk duyurdu

Çölaşan, Hürriyet’ten kovulduğu haberini dün akşam saatlerinde Kanal Türk Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Özkan’a söyledi. Özkan’ı cep telefonuyla arayan Çölaşan, yazılarına son verildiğini açıkladı. Bunun üzerine Tuncay Özkan, Çölaşan’la ilgili haberi Kanal Türk’te canlı yayında tüm Türkiye’ye duyurdu.

Hürriyet’teki “muhalif” ses Emin Çölaşan’ın gazetedeki yazılarına son verildiği haberi, Hürriyet’te şok etkisi yarattı.

Sözcü paravan

Hilton uğruna Rahmi Turan’ın yönettiği Gözcü Gazetesi’ni kapattıran Aydın Doğan, kendisinin desteklediği ve yine Turan’ın perde arkasından yönettiği ve köşe yazdığı Sözcü Gazetesi’ni paravan olarak yayın hayatına soktu. Ne tesadüftür ki ünlü yazar Kurtul Altuğ da dünkü 12 Eylül’ün gelişini anlatan yazısı yüzünden Aydın Doğan’ın talimatıyla Turan tarafından işinden kovuldu. Türk medya dünyasında önemli bir yeri olan Hürrriyet Gazetesi’nde, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni seven, koruyan, Atatürkçü ve halkçı yazarların ardı ardına Aydın Doğan tarafından harcanması, “İşte Doğan’ın Hürriyet’i budur, İşte Doğan’ın vatan sevgisi budur” dedirtti.

Coşkun depremi

Hürriyet Gazetesin’de Emin Çölaşan’ın işine son verilmesinin ardından Gazetenin en önemli muhalif yazarlarından Bekir Coşkun’un olaya tepki göstererek istifa ettiği iddia edildi. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün, vazgeçirmeye çalıştığı Atatürkçü muhalif yazar Coşkun’un istifasında kararlı olduğu söyleniyor.

Atatürkçü laik yazar kıyımı

Türk medya dünyasında önemli bir yeri olan Hürrriyet Gazetesi’nde, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni seven, koruyan, Atatürkçü ve halkçı yazarların ardı ardına Aydın Doğan tarafından harcanması, “İşte Doğan’ın Hürriyet’i budur, İşte Doğan’ın vatan sevgisi budur” dedirtti.
Click the image to open in full size.var slideShowSpeed = 4000var crossFadeDuration = 3var Pic = new Array() // don't touch this Pic[0] = 'http://image.haber7.com/ads/habersistemi/hs-1.png';Pic[1] = 'http://image.haber7.com/ads/habersistemi/hs-2.png';Pic[2] = 'http://image.haber7.com/ads/habersistemi/hs-3.png';Pic[3] = 'http://image.haber7.com/ads/habersistemi/hs-3.png';Pic[4] = 'http://image.haber7.com/ads/habersistemi/hs-4.png';var tvar j = 0var p = Pic.lengthvar preLoad = new Array()for (i = 0; i < p; i++){ preLoad[i] = new Image() preLoad[i].src = Pic[i]}function runSlideShow(){ if (document.all){ document.images.SlideShow.style.filter="blendTrans (duration=2)" document.images.SlideShow.style.filter="blendTrans (duration=crossFadeDuration)" document.images.SlideShow.filters.blendTrans.Apply () } document.images.SlideShow.src = preLoad[j].src if (document.all){ document.images.SlideShow.filters.blendTrans.Play( ) } j = j + 1 if (j > (p-1)) j=0 t = setTimeout('runSlideShow()', slideShowSpeed)}runSlideShow();
jaSmin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 14:16   #2
 
barhonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bu adamın pazar günü çok güzel bi programı var .... Yazık ettiler kovulması hata..
__________________
No Game
barhonda Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 14:47   #3
hüngürella
 
HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Mustafa Balbay ile çok iyi bir ikili olmdular bence o programda. Bence yazık değil ben o nu Hürriyet' te hiç yakıştıramıyordum zaten. bir de Bekir Coşkun' u. Artık okumayacağım Hürriyeti.
__________________
Click the image to open in full size.
HandaN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 14:48   #4
 
barhonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bildiğim kadarıyla o program devam ediyor pazar günleri babam bizi o şekilde uyandırıyor
__________________
No Game
barhonda Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 14:58   #5
 
seros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

tercümanın bu olayı baş sayfadan vermesi iki medya grubu arasındaki zıtlıktan kaynaklanıyo bence emin çölaşan son zamanlarda çok abartmıştı yazdığı şeylerde çık gerçekçi değill
__________________
seros Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 15:04   #6
 
seros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Fatih Altaylı, Emin Çölaşan'ın kovulacağını yaklaşık bir ay önce tahmin etmişti. Altaylı neden haklı çıktığını ve tahminini dayandırdığı gerekçeyi yazdı.

Şaşırtmayan Kovulma

Emin Çölaşan kovuldu.
Bazılarınız için çok şaşırtıcı bir durum olabilir, ama benim için değil.
Bu ay içinde Çölaşan ile Hürriyet’in yollarının ayrılacağını biliyorduk.
Önceki gün Yeni Şafak’tan arayan genç bir muhabir Yılmaz Özdil’in Hürriyet’e gelmesi ile ilgili olarak “Doğan Grubu iktidarla vuruşmayı mı hazırlanıyor?” diye sorduğunda, “Onu bilmem, ama Emin Çölaşan’ı kovmaya hazırlanıyorlar galiba” demiştim.

Neden şaşırmadığıma gelince.
Hürriyet, 4 yıldır Emin Çölaşan’dan kurtulmaya çalışıyordu da ondan.
Ertuğrul Özkök, Emin Çölaşan’dan oldum olası hazzetmezdi.
Ancak hazzetmediği adamlarla da çalışabilirdi.
Son yıllarda ise Aydın Doğan, Özkök’e defalarca “Çölaşan’ı yolla” demişti.
Özkök bu talebi her defasında, “Zamanı var” diyerek savuştururdu.
Üç buçuk yıl kadar önce Çölaşan, tam Hürriyet’ten ayrılıyordu ki, Ankara’dan gelen bazı baskılar ve okur tepkisi nedeniyle son anda geri döndürülmüş, Aydın Doğan, Ertuğrul Özkök’e “Neden korktun ki” demişti.

Benim edindiğim izlenim, Özkök, Çölaşan’ın kovulması kararını kendisinin değil, Aydın Bey’in vermesini istiyordu. Aydın Bey de, Özkök’e “Gazetenin başında sen varsın. Sen kovarsın” diyordu.
Bu oyun son bir kaç yıldır böyle sürüp gitti.
Ertuğrul Özkök’ün asıl çekindiği Çölaşan’ın bir başka büyük gazeteye, daha doğrusu Sabah’a gitmesiydi.
Bu yüzden Çölaşan’a “Katlandılar”
Ta ki, Sabah tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar.

Geçtiğimiz aylarda ya yazdım, ya da bir röportajda söyledim, “Sabah’ın yokluğundan istifade Doğan Grubu evinde temizlik yapıyor” diye.
Çölaşan’ın kovulması da işte bunun bir parçası. Doğan Grubu sırtında yük gördüğü, kendilerini zorlayan, kemikli adamlardan kurtulmaya çalışıyor.
TMSF kontrolündeki Sabah artık rakip olmadığı için ve Çölaşan’ın Sabah’a gitme şansı da kalmadığı için gönül rahatlığıyla kovdular. (1 yıl kadar önce Çölaşan yine Hürriyet’le sıkıntı yaşadığı bir dönem geçirmiş, ben de kendisine “Hürriyet’le yolunu ayırırsan, Sabah’ın kapısı her zaman açıktır” demiştim)

Komplo teorisyenleri bu kovulma ile AK Parti arasında bir bağ kurmaya çalışacaklardır.
Bence böyle bir bağ yok.
AK Parti elbette Çölaşan’ın kovulmasına memnun olmuştur, ama Aydın Doğan bir siyasi parti lideri istedi diye yazar kovmaz.
Tam aksine o yazarın varlığını bir denge unsuru olarak kullanır.
Aydın Bey’ bir yazarı artık işine yaramadığına inandığı zaman kovar.
Şimdi de öyle olmuştur.

Bazıları “Okur tepkisi Hürriyet’i zorlar” falan diyecektir.
Okur tepkisi falan da olmaz.
Üç beş gün mailler gelir, fakslar gelir.
Sonra konu kapanır gider. Tiraj kaybı falan da olmaz.
Ama Hürriyet, giderek Hürriyetliğinden çok şey kaybediyor.
Gazeteler dağcı ipi gibidir.
Bir tel kopar taşımaya devam eder.
Bir tel daha kopar yine taşımaya devam eder.
Bir tel daha yine taşır.
Eğer dağcı bilinçsizce “Bir şey olmuyor” diye düşünür.
Ama bir tel vardır ki, o da kopunca dağcı uçuruma yuvarlanır.
Emin Çölaşan o son tel midir bilmiyorum.
Ama Hürriyet’te “o” tele hızla yaklaşıldığını hissediyorum.

Fatih Altaylı/Gazeteport
15.Ağustos.2007 14:02:05
__________________
seros Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 16:14   #7
 
Adelaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bir seyler donuyor medyada ama yakinda cikar ortaya ne oldugu
Emin colasani okuyan insanlar nerde olsa okur zaten Hurriyette en cok okunana yazaralarin basinda geliyordu bekir coskun ve Emin colasan
Adelaar Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2007, 16:34   #8
 
soulless_BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

böle bi yazarı kim ne için kovar ya nasıl bi ülkede yaşıyozzzzzz....:S
__________________
.................................................. ..............
soulless_BJK Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-08-2007, 18:53   #9
junior-1903
 
R€D-D€V!L-1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

22 yıl emek vermiş
__________________
gücüne güc katmaya geldik formanda ter olmaya geldik BEŞİKTAŞ seninle ölmeye geldik....
R€D-D€V!L-1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-08-2007, 18:55   #10
 
asparagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

türkiye nin sonunu hiç iyi görmüyorum
__________________
asparagas Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 22:08 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580