Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Dünyadan Spor Gelişmeleri > Türkiye Ligleri > Milli Takım

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15-10-2009, 16:06   #1
Banned
 
Vedat_Okyar_Kalbimizde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
"Bin kez gelsem bin kez Terim olurdum"

"Bin kez gelsem bin kez Terim olurdum"

A Milli Takımımız, Dünya Kupası Avrupa elemeleri 5 Grup'taki son maçında Ermenistan'ı 2-0 mağlup etti. Milli Takım başında son kez sahaya çıkan Fatih Terim, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Fatih Terim; "İnsan evlatlarından ayrılırken duygusal olabiliyor. 2-0 ile başladık 2-0 ile bitirdik. Bu saatten sonra biraz maçın dışına çıkalım. Bize sonsuz sevinçler yaşatan futbolcularıma teşekkür ediyorum. Fiorentina dışında ben, tüm başarılarımı Türk futbolcularımla kazandım. Onların başarılarıyla gurur duyacağım. 4 sene zarfında benimle çalışan hocalarıma teşekkür ediyorum. Müfit Erkasap, Oğuz Çetin, Metin Tekin ve çalışma arkadaşlarım teşekkürü hak ediyor. Bursa seyircisi de Milli Takımı çok güzel destekledi. Onlara da ayrı bir teşekkür ediyorum. Başta Federasyon Başkanımız Mahmut Özgener olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Pazartesi günü esas vedamızı yapacağız. Tüm soruları cevaplayarak güzel bir veda ile ayrılacağım" dedi.
BASIN TOPLANTISINA BÜYÜK İLGİ
Bu arada Terim, maçın ardından basın toplantısını tüm teknik ekibiyle birlikte yaptı. Sözlerine, maçın ardından kendisini telefonla arayarak tebrik eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ederek başlayan Terim, maç ile ilgili fazla detaya inmeyeceğini söyledi.
Ceyhun'un gördüğü kırmızı karta kadar mükemmel bir oyun sergilediklerini dile getiren Terim, "Bugünkü maçla ilgili konuşmanın anlamı yok. Ceyhun atılmasa, önemli farka gidebilirdik. Buna rağmen, yaklaşık 1 saat 10 kişi oynamamıza rağmen Ermenistan'ı ilk maçta olduğu gibi 2-0 yenmeyi bildik. Oyuncularıma veda gecesindeki özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi müthiş bir jest yaptılar" diye konuştu.
Terim, Türkiye'nin Ermenistan ile oynadığı maçlarda doğal favori olduğunu, ancak Dünya Kupası finallerine gidememelerinin üzücü olduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Bu ne benim, ne ekibimin, ne futbolcularımın, ne de ülkemizin beklediği bir sonuç. Bizim istediğimizin çok gerisindeyiz. Ancak zaman zaman böyle şeyler oluyor. Ben de bizim var olduğumuz yerde başarının beklendiğinin farkındayım. Bazen böyle alıştırmak da kötüdür. Onun ceremesini de biz çekiyoruz. Ama zaferlerde hasarlar da oluyor zaman zaman. Buraya yardımcı hocalarımla birlikte çıktım. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de 4 yıldır sürekli bizim yanımızda olan görsel ve yazılı medyaya etmek istiyorum. Neredeyse takımın sayısı arttı. Onlarla bir takım halinde olduk."
"HUYUM SUYUM DEĞİŞMEZ"
Bir gazetecinin, "Fatih Terim halı saha maçında dahi kulübede bu kadar duramazdı. Acaba neden hiç kulübeden çıkmadınız" sorusuna Terim, "Yok, bir iki kez çıktım. Ama özellikle 10 kişi kalıncaya dek o kadar muhteşem oynadıklar ki futbolcularım, çıkmaya gerek kalmadı. Benim huyumu suyumu değiştirmem mümkün değil. Ben de veda ettim demek ki. Takdir edersiniz ki insan sevdiklerinden kolay ayrılmaz. Ben de Türk futboluna hizmet eden bir insanım. Bizim de sevdiklerimiz, oyuncularımız. Onlardan ayrılmak kolay olmadı. İlk kez milli takıma çağırdıklarım vardı. 20 yıl önce çağırdığım hala bizimle birlikte olan arkadaşlar vardı. Bu takım 1 sene önce bu ülkeyi evine sokmadı. Hep güldürdü, gurur duydurdu. Onlardan ayrılmak kolay olmadı" yanıtını verdi.
Terim, bir basın mensubunun, "Meslek hayatınızı tarihi bir maçla noktaladınız. Bu sizde bir heyecan yaşattı mı?" sorusu üzerine şöyle konuştu:
"Sanıyorum siz siyaset muhabirisiniz. Ben meslek hayatımı noktalamadım. İnşallah daha çok var. Tabii bu maç kolay olmadı. Buradaki ve Ermenistan'daki maç enteresandı. Futbol adamı olarak bir takım süreçlere katkıda bulunmak isterim. O yüzden dikkatli davranıyoruz, özen gösteriyoruz ve açıkçası bu tür maçlarda bir şey çıksın istemiyoruz. Diğer maçları nasıl kazanmak istiyorsak, bugün de aynı şekilde kazanmak istedik. Dün maç berabere bitecek sözleri vardı. Biz de 'sahada kimseyi tanımayız, yenmek için uğraşırız' demiştik."
Stattaki genel havanın, tribünlerden sahaya yansıyan enerjinin sorulması üzerine Terim, Bursa seyircisinin her zaman olduğu gibi takımı çok iyi desteklediğini, küfürsüz bir şekilde 90 dakika boyunca tezahürat yaptığını vurguladı.
"SEVDİKLERİNDEN AYRILMAK KOLAY OLMUYOR"
Terim, "Dünkü basın toplantısında keyifliydiniz, bugün ise buruk. Nedeni nedir?" sorusuna, "Zaman zaman insan olduğumu hatırlıyorum. Benim de inen çıkan duygularım olması doğal. Oyuncularımla ve diğer çalışan arkadaşlarımla vedalaşmadan kaynaklanan duygusallaşma olabilir. Onun dışında bir şeyim yok Allah'a şükür. Ama duygu yüklü bir insan olduğumu söyleyebilirim. Dediğim gibi sevdiklerinden ayrılmak kolay olmuyor. Ama hayatın gerçeğini de kabul ediyoruz" yanıtını verdi.
Bir gazetecinin, 'İkinci Fatih Terim dönemi sona erdi. Üçüncü bir Fatih Terim dönemi olabilir mi?" sorusu üzerine ise teknik direktör Terim, şunları söyledi:
"Şimdi, açıkçası zaten bir yerlere gittim, imzalamak üzereyim okuduklarıma göre. Ben bir yerde çalışırken, başka bir yere imza atmam. Bunun iyi bilinmesini istiyorum. Ben bir yerde konuşursam, açıklanması gerekeni söylerim. Üçüncü dönem olur mu; ülkemizden aldıklarımıza borçlu kalan bir insan olarak vermek isteriz. İleride olur mu, olabilir. Her zaman Türk futbolumuzun ve ülkemizin hizmetindeyiz."
"PAZARTESİ GÜNÜ KONUŞACAĞIM"
Bir gazetecinin, "2010 Dünya Şampiyonası'na gidemedik, ortada başarısızlık var ve ekip olarak faturayı ödüyorsunuz. Dünya üçüncüsü olunduğunda bu başarıyı teknik heyet kadar federasyon başkanı ve yöneticiler sahiplenmişti. Başarısızlıkta TFF yönetiminin payı var mı" sorusunu, pazartesi günü düzenleyeceği basın toplantısını anımsatarak yanıtsız bıraktı.
İlk kez ekibiyle birlikte basın toplantısı düzenlediğinin hatırlatılması üzerine Terim, diğer toplantılara ekibini temsilen çıktığını, ancak Ermenistan maçının veda niteliği taşıdığı için bu toplantıyı ekip olarak yapmayı uygun gördüklerini belirtti.
Terim, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin telefonla aradığını söylediniz. TFF yetkilileriyle görüşmeniz oldu mu?" sorusuna, "Ben bu nazik jesti yapan başbakanımızın ve Devlet Bahçeli'nin bu davranışlarını saygıyla karşıladığımı ifade ettim. Güzel şeyler söylediler. Onun dışında maç öncesi ve sonrası Mahmut Özgener ve Levent Kızıl yanımızdaydı. Arkadaşlar, bir dargınlık, kırgınlık yok. Yanımızdaydılar, hep beraberdik. Bir sorun yok. Biz böyle güzel ayrılmaları da öğrenmeliyiz" yanıtını verdi.
"DIŞARI GİTMEK İSTİYORUM"
Bir Anadolu takımının başına geçmeyi düşünüp düşünmediği yönündeki bir soru üzerine Terim, antrenörlük yaşamına Anadolu takımında başladığını, Ankaragücü ve Göztepe takımlarında çalıştığını hatırlatarak, "İki camiada da çok sevildim. Ben de onları çok seviyorum. Açıkçası dışarı gitmek istiyorum. Bir takım şeyleri gözden geçireceğim. Pazartesi her şeyi anlatacağım" dedi.
Terim, "Fatih Terim'in egosu var yakıştırmalarını kabul ediyor musunuz?" sorusu üzerine ise şunları söyledi:
"Ben herkese sevimli gelmeyebilirim. Böyle bir çabam da olmadı. Zaten muhalefet olmazsa doktora görünmek lazım. Ama bence bunun egoyla ilgisi yok. Duruş, güven veya doğruları söylemenin karşılığındaki bazı kişilerin söylemleri. Açıkçası ben öyle değilim. Ben öyle değilim demek istemiyorum. Çünkü klasik şeyler kullanmıyorum. Konuşmamda da farklı şeyler söylüyorum. Başladığımdan bu güne dek farklı şeyler uyguluyorum. Acaba sizin sorunuzda haset, çekememezlik, yukarıdan aşağıya çekme olabilir mi? Ben de bunu size soruyorum. Ayrıca yaptığım ve yapamadıklarımı söylüyorum. Her şeye insan gibi yaklaşıyorum."
"PİŞMANLIK YAŞAMAYIZ"
"Dünkü basın toplantısında, 'Galatasaray'ı bıraktıktan sonra Türkiye'de başka kulüp çalıştırmam' dediğinizi anımsatıp, 'Acaba doğru mu yaptım' gibi bir pişmanlık ifadeniz vardı. Şimdi Milli Takım'ı bırakıyorsunuz, ileride bir pişmanlığınız olur mu?" sorusu üzerine ise Terim, "Biz bu ayrılığımızdan pişmanlık yaşayacağımızı sanmıyoruz. Bir karar verdiysek dönüp pişmanlık yaşamayız. Her ne kadar 'dışarı gitmek istiyorum' desem de burada bir şeyler yapmak istiyorum. Aynı görev veya başka bir görevde" yanıtını verdi.
Terim, "Fatih Terim olmanın zararını gördünüz mü?" sorusu üzerine ise şöyle devam etti:
"Fatih Terim olmaktan gurur duyuyorum. Fatih Terim olmak hiç kolay değil. Bin kez gelsem bin kez Fatih Terim olurdum. Fatih Terim'in hatalarını yeniden yapardım. Ben ülkemde yapılmayanları yapıyorum. Hatam varsa ben insanım, olmaya da devam edecek. Çünkü eylem yapıyorum. Taşın altına elimi sokuyorum. Ben 'ay karanlıkta parlar' diyorum. Başka bir şey demiyorum"
Bir gazetecinin, "Sepp Piontek, bana verdiği özel röportajda, 'bu takımı Fatih Terim başarıya götürür' demişti. Siz de birini gösterebilecek misiniz?" şeklindeki sorusunu Terim, şöyle yanıtladı:
"Ben bu sorulara açık yüreklilikle tercihimi söylemiştim. Gönlüm Türk antrenörden yana. Şimdi de bunu vurguluyorum. Ama Türk Milli Takımı'nın başına kim gelirse gelsin, herkes yanında olmalı. Başta ben ve ekibim olmak üzere."
Terim, UEFA Başkanı Platini ve ikinci başkan Şenez Erzik'in maç sonrası soyunma odasına kadar geldiğini, Platini'nin kendisine, "Buraya senin vedan için geldim" dediğini belirterek, "Sayın Platini ve Şener Erzik'e nazik davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.14.10.2009
Kaynak : Sporx.com ve AA
__________________
Click the image to open in full size.
Vedat_Okyar_Kalbimizde Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 17:12 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580