Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Multi Media

Multi Media BJK mp3 video Resimler.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-04-2006, 22:06   #1
 
havali_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Tesislerimiz

Click the image to open in full size.
AHMET FETGERİ SPOR SALONU
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden satın alınan BJK arazisi üzerinde bulunan Ahmet Fetgeri Spor Salonunda Voleybol Şubesi çalışmalarını sürdürmektedir.Spor Salonunda 2 adet antreman salonu, kondisyon salonu ve sağlık ünitesi mevcuttur

Click the image to open in full size.
BJK AKARYAKIT İSTASYONU
BJK Akaryakıt İstasyonunun arsası 2.749 m2dir.iki parselin tevhidi ile oluşmuştur.491 m2si Beşiktaş Belediye Encümeninin kararı uyarınca kulübümüzce satın alınmıştır. 2.257 m2 si ise daha önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden Kulübümüzün satın aldığı parselden ifraz edilmiştir. BJK Akaryakıt istasyonu 6 adet pompa , iki katlı kafeterya binası ile tek katlı bir müdüriyet binasından oluşmaktadır. Müdüriyet binasında akaryakıt istasyonu satış mağazasının yanında kulübümüze ait 30 m2 lik bir mağazada yer almaktadır. BJK Akaryakıt İstasyonu yap, işlet, devret yöntemi ile yaptırılmış ve kulübün maddi çıkarları doğrultusunda sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmeye göre en son teknoloji ürünü donanımla ve ELF akaryakıt ürünlerinin standartlarında olarak 04.03.2000 tarihinde işletmeye açılmıştır.

Click the image to open in full size.
BJK PLAZA VE KULÜP BİNASI
Akaretler Süleyman Seba Caddesinde bulunan BJK arsası üzerinde Şubat 1992 tarihindeki ihale sonucunda kat karşılığı sözleşme yapılarak iş merkezi inşaatına başlanmıştır. 1995 yılında inşaatı bitirilen Plazanın B Blok'u BJK ne aittir. Zemin katını 3 kat otopark olarak planlanmıştır. 13 katlı olan Plazanın zemin katında dükkanlar, diğer katlarda ise ofisler mevcuttur. BJK B Blok 3. katta ve tamamı kulübe ait olan kulüp binasında çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer dükkan ve ofisler BJK adına kiraya verilmiştir.

Click the image to open in full size.
BJK KOLEJİ
Beşiktaş Belediyesinden 10 yıllığına kiralanan alan üzerinde bulunan ve lokanta olarak düşünülen binanın okul olarak tadili teklifimiz 28.06.1996 tarihli encümen kararı ile uygun görülmüştür. Kaynar Eğitim Hizmetleri ve Tesisleri A.Ş. ile okul yapımı ve işletilmesine ilişkin bir sözleşme imzalanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 20.05.1997 tarihli izni ile 1997-1998 öğrenim yılında anaokulu ve ilkokul olarak hizmete girmiştir. Anaokulu ve ilkokul kısmı Çilekli'deki binada hizmet vermekteyken 8 yıllık Temel Eğitim Yasasının çıkması ile mevcut binanın yeterli büyüklükte olmaması nedeniyle Reşitpaşa semtinde kiralanan binada 6 ,7 ve 8. sınıflara eğitim verilmektedir. Öğrencilerin Akat'lardaki Spor Salonundan faydalanmalarıda sağlanmıştır.
__________________

Etikete Gerek Yok EskiLer Bizi Tanır .!
havali_cocuk Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 22:10   #2
 
havali_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Click the image to open in full size.
BJK NEVZAT DEMİR TESİSLERİ
Beşiktaş Jimnastik Kulübü Nevzat Demir Tesisleri, İstanbul'un Asya yakasında Ümraniye ilçesi sınırları içerisinde yeralmaktadır. Tesis, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Profesyonel Futbol Takımı ve Altyapı'yı oluşturan genç takımların antrenman ve kamp ihtiyaçlarına cevap vermek üzere planlanmıştır.
Tesisin kurulduğu alanın orman dokusu ile çevrili olması, kamp ortamı için sunduğu doğal imkanların dışında metropol yaşamının getirdiği olumsuz koşulları da çok iyi bir şekilde izole etmektedir. Bunun yanı sıra tesisin Avrupa-Asya bağlantısına olan yakınlığı da kent içi ulaşımda çok ciddi bir avantaj sağlamaktadır.
Tesis T.C. Orman Bakanlığı tarafından Beşiktaş Jimnastik Kulübü için tahsis edilen 55.600 m2 alan üzerine kurulmuş olup, tesiste Profesyonel Futbol Takımı Kamp Binası, Altyapı Futbol Takımları Kamp Binası, Basın Merkezi, toplam alanı 30.000 m2'yi bulan 4 adet çim antrenman sahası ve rekreasyon alanları yer almaktadır.
Click the image to open in full size.
Bu alana ilave olarak 89.500 m2'lik bir arazi daha yine T.C. Orman Bakanlığı tarafından tahsis edilmiştir. Tahsis edilen bu ikinci alanda ikinci etap çalışması olarak çim ve sentetik çim antrenman sahaları ile koşu parkurları ve rekreasyon alanları kullanıma açılacaktır.
Tesisin proje çalışmaları titiz bir araştırma süreci sonucunda başlamış ve içerisinde bulunduğu doğal ortamla ve bu doğal ortamın olanaklarından faydalanan, kullanıcısının her türlü fiziksel ihtiyacına cevap verirken, hem kapalı, hem de açık mekanları ile kamp ortamının huzurlu atmosferi yaratılmaya çalışılmıştır. Binalarda kullanılan Türk mimarisinin geleneksel çizgileri ve mekan anlayışı bu konsepti desteklerken, mekan çözümlerinde başarıyı da beraberinde getirecek olan ayrıntılar üzerinde hassasiyetle durulmuştur.
Bu yönleriyle Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, aynı zamanda bütün dünyada futbolun gelişimine önemli katkıda bulunacağına inandığımız bir tesise imza olmanın gururunu yaşamaktayız.
Click the image to open in full size.
A TAKIM KAMP BİNASI
3540 m2 olup, 5 adet tek kişilik suit yatak odası, 21 adet çift kişilik yatak odası, 6 adet ofis ve toplantı odası mevcuttur.
Ayrıca, jimnastik salonu, soyunma odaları, duş üniteleri, tedavi ve masaj odaları, sauna, jakuzi, dinlenme salonları, hobi, oyun ve TV odaları, seminer odası, teknik direktör ve antrenör odaları, restaurant, mutfak ve bar bulunmaktadır.
ALTYAPI KAMP BİNASI
1800 m2 olup, 15 adet yatak odası, 4 adet ofis ve seminer odası, jimnastik salonu, masaj ve tedavi odası, teknik direktör ve antrenör odaları, soyunma odaları, duş üniteleri, sauna, jaluzi, dinlenme odaları, yemekhane, ısıtma mutfağı, çamaşırhane bulunmaktadır.
BASIN MERKEZİ
170 m2 olup, toplantı salonu, oturma bölümü, iletişim odası, mutfak ve WC'den oluşan basın binası, kamp tesislerinin girişinde yer almaktadır.
ÇEVRE DÜZENLEME
Tesislerin su ihtiyacı, açılan 5 adet sondaj kuyusundan büyük ölçüde karşılanmaktadır. Enerji ihtiyacı ise tesis içinde yapılan 630 kva'lık trafo binasından sağlanmaktadır. Tesis içinde çevresinde dinlenme mekanları bulunan bir gölet yapılmıştır.
Tesis içi araç ve yürüme yolları parke taşı ile kaplanmış, ışıklandırılmış ve çevre peyzajı tamamlanmıştır.
ÇİM SAHALAR
Toplam alanı yaklaşık 30.000 m2 olan 4 adet çim saha için otomatik sulama yapılmaktadır. Saha çevresinde koşu parkuru bulunmaktadır.
__________________

Etikete Gerek Yok EskiLer Bizi Tanır .!
havali_cocuk Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 22:13   #3
 
havali_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Click the image to open in full size.
ÇİLEKLİ SOSYAL TESİSLERİ
BJK Çilekli Sosyal Tesisleri; Beşiktaş Belediyesi ile BJK arasında 20.03.1995 tarihinde imzalanan sözleşmeyle 10 yıllığına kiralanan bu alan üzerinde Belediye tarafından yarım bırakılan yapılar ile yüzme havuzunun BJK' nün tamamlaması ile 23.07.1996 tarihinde işletmeye açılmıştır. 1998 yılı Temmuz ayında tenis kortu ve otopark ilavesiyle eski halinden daha güzel olarak yeniden hizmete açılmıştır. Üyelere % 30 indirim yapılmaktadır.

Click the image to open in full size.
FULYA ŞAN ÖKTEN KAMP TESİSLERİ
Şan Ökten Kamp Tesisleri 2.011 m2 ve Süleyman Seba Kapalı Spor Salonu 2.669 m2 toplam 4.680 m2 alan üzerinde bulunan tesislerin 21.09.1984 tarihli protokol ile 49 yıllık intifa hakkı ve spor tesisleri işletmeciliği BJK'ne verilmiştir. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü 50.447 m2 olan parsellerin satışını ise 17.10.1997 tarihli ek protokol III ile BJK'ne yapmıştır. Fulya Tesislerinde 2 çim, 1 toprak saha bulunmaktadır,ayrıca 1 halı saha ve kafeterya işletmeye verilmiştir.Toprak saha tribünleriında Futbol yapı, Güreş şubesi ve tesisleri ile yapı yatakhanesi bulunmaktadır. İki çim saha arasında A Takımı kamp tesisleri olan Şan Ökten Kamp Tesislerinde kondisyon salonu, malzeme deposu, sağlık ünitesi, toplantı salonu, restoran, kafeterya bulunmaktadır.
__________________

Etikete Gerek Yok EskiLer Bizi Tanır .!
havali_cocuk Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 22:22   #4
 
havali_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Click the image to open in full size.

BJK İNÖNÜ STADYUMU
Vişnezade Mahallesi , Dolmabahçe Caddesi , Dolmabahçe Sarayı karşısı , Beşiktaş
Mimari planları Mimar Vietti Violi , Mimar Şinasi Şahingiray ve Mimar Fazıl Aysu tarafından hazırlanmış olup , II. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü devrinde ve Lütfi Kırdar'ın İstanbul Valiliği ve Beden Terbiyesi Bölge Başkanlığı zamanında yapılmış ve 19 Mayıs 1947 yılında açılmıştır. 1950'li yıllarda stadyumun arka tarafında bulunan gazhane ve havagazı fabrikası daha sonraki yıllarda yıkılarak yeni açık tribünler inşa edilmiştir.
İnönü Stadyumunun ilk maçı Beşiktaş Takımı ile İsveç'in AEK Takımı arasında oynanmıştır. Bu Stadyumun ilk golünü de o zamanlar Beşiktaş Takımının futbolcusu olan Süleyman Seba atmıştır. İlk maç 3-2 AEK' nın galibiyeti ile bitmiştir.
8 Şubat 1998 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile BJK Derneği arasında imzalanan sözleşme ile 49 yıllık intifa hakkı verilmiş ve sözleşmenin tapuya tescil tarihi olan 27 Mart 1998 tarihinden itibaren BJK'ya ait olmuştur. BJK İnönü Stadyumu ile ilgili tasarruflarda bulunmaya sadece Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneğinin yetkili olduğu hukuken tescil edilmiştir.
Zaman içerisinde Stadyum ve saha ile ilgili iyileştirme çalışmalarına devam edilmiştir. Saha drenaj sistemi tamamen yeniden yapılarak ithal rulo çim ile çimlendirilmiş, en son teknoloji ürünü score-board, elektronik turnikeler, bilgisayarlı bilet satış sistemi, kapalı devre görüntülü güvenlik sistemi ile stad içi telsiz iletişim sistemleri, yangın güvenlik sistemi kurulmuştur. Stadyum çevresindeki otopark alanları asfaltlanmış, tribünlere koltuklar ilave edilmiştir. Saha içi hareketli reklam panoları kaldırılarak rulopan sisteme geçilmiştir.

Click the image to open in full size.
2003-2004 Futbol sezonu öncesi yapılan çalışmalar sonucunda;
Eski kapalı tribün; 28 adet locası, VIP ve numaralı koltukları ile Yeni Numaralı tribün olarak düzenlenmiştir. Eski numaralı tribündeki 186 kişilik basın bölümü 201 kişiye çıkartılarak yeni numaralı tribüne alınmıştır. Takım soyunma odaları, ofisler, doping odası, röportaj odası, koridorlar yenilenmiş, nezarethane, ilk yardım odası, UEFA toplantı salonu, 1 adet catering salonu, ilave tuvaletler, büfeler, VIP salonu, saçak üstüne 3 adet kamera kabini düzenlemeleri yapılmıştır. Localar ve tribünleri komple yenilenen Yeni Numaralı tribünün toplam koltuk sayısı 3680 olmuştur.
Eski numaralı tribünde; locaların sayısı 22 den 25 e çıkartılmıştır. Şeref tribünü, catering salonu ve bütün koltuklar yenilenmiş, laptop odası büyütülmüş, ilave tuvaletler yapılmıştır. Kapasitesi 3069 olmuştur.
Eski açık tribünün; bütün koltukları yenilenmiş, kapasitesi 4108 olmuştur.
Yeni açık tribün; bütün koltukları yenilenmiş, kapasitesi 9705 olmuştur. Yeni açık tribünün üstünün çelik konstrüksiyon ve membran ile kapatılması çalışmalarına başlanmıştır.
Yedek kulübeleri kendinden ısıtmalı koltuklar ile yenilenmiş ve yeni numaralı tribün tarafına alınmıştır. Mevcut saha aydınlatması ilave pilonlar ile UEFA standartlarına uygun olarak 1200 luxten 1400 luxe çıkartılmıştır.
Futbol sahası UEFA nın istediği 105x68 metre ölçülerinde olan BJK İnönü Stadyumu bugün 21.102 kişilik kapasitesi, 2 açık,2 numaralı olmak üzere 4 tribünü, 53 locası, 6 parkurlu atletizm tartan pisti, 2 adet caterıng salonu, VIP salonları ve tüm bölümleri ile BJK camiasının gururu olan bir tesis haline getirilmiştir.

Click the image to open in full size.
__________________

Etikete Gerek Yok EskiLer Bizi Tanır .!
havali_cocuk Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 22:25   #5
 
havali_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Click the image to open in full size.
PENDİK TESİSLERİ
Mülkiyeti Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait 700 metrekarelik arazi 01.12.1987 tarihli protokol ile ,mülkiyeti Maliye Hazinesine ait ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne tahsisli 6925m2.lik arazi 31.07.1990 tarihli protokol ile 49 yıllığına BJK'ya tahsis edilmiştir. Bu arazi üzerinde inşa edilmiş olan bina ve eklentileri sadece BJK Kürek Takımı ile BJK üyeleri tarafından kullanılmak üzere işletmeye açılmıştır. 08.02.1991 tarihinde onaylanan sahil yolu dolgu planı kararları ile yapılan deniz dolgusu sonucu tesisin denizle ilişkisi kesildiğinden, Kürek Şubesinin faaliyetlerini olumsuz yönde etkilemiştir. Yönetim Kurulu tarafından yeni bir tesis arayışına gidildiğinden burada herhangi bir iyileştirme çalışması yapılmamıştır.

Click the image to open in full size.
SÜLEYMAN SEBA KAPALI SPOR SALONU
Spor Salonu 21.09.1984 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile BJK arasında imzalanan protokol ile 49 yıllık intifa hakkı BJK' ne ait olan 2.669 m2 alanda bulunmaktadır. İnşaat ihalesi 1993 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce yapılmıştır. 03.06.1999 tarihindede Spor Salonu BJK'ne devredilmiştir.Antreman amaçlı olan Kapalı Spor Salonunda gerekli tadilatlar yapılarak erkek ve bayan basketbol ile hentbol takımlarımızın antreman yaptıkları, ulusal ve uluslararası turnuva müsabakalarını oynadıkları 1500 seyirci kapasiteli NBA standardında parke zeminli modern bir spor salonu haline getirilmiştir. 17.09.1999 tarihinde resmi açılışı yapılarak hizmete girmiştir. Aynı parsel üzerinde 120 m2 alanlı prefabrik bir bina yaptırılmış olup basketbol idari kadrosu çalışmalarını bu binada sürdürmektedir.

Click the image to open in full size.
YEŞİLKÖY TESİSLERİ
Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan 10.706 metrekarelik arsanın, 23.03.1988 tarihinde 29 yıl süre ile günün rayicine göre belirlenen bedelle irtifak hakkı tesis edilmiş, üzerinde Spor Tesisi yapmak ve işletmek amacıyla BJK adına tapuya tescili yapılmıştır.Tesis içerisinde yüzme havuzu ve restaurantlar bulunmaktadır. Henüz işletmeye açılmamıştır.
__________________

Etikete Gerek Yok EskiLer Bizi Tanır .!
havali_cocuk Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 22:54   #6
 
JuNeEiGhT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

avrupa i tesisler var, yürekli topcular yok.. dünkü cocuk beşiktaş benim için bitmiştir diyebiliosa, lig sonuncusu malatya ya attığımız son dakika golü ile 1 puan alıyosak, bunların hiçbiri bu güzelim tesisleri zerre kadar hakketmiyorlar..
__________________
İsimsiz Korkuları Katmadık Yüreğimize , SimSiyah BemBeyaz DoğruLarı YaŞaDıK ÖLümüNe..

************************************************************************************************************** JuNeEiGhT..
JuNeEiGhT Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 22:55   #7
 
JuNeEiGhT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bu günleri bizlere yaşatanlara , allah onlara daha kotulerini yaşatsın..
__________________
İsimsiz Korkuları Katmadık Yüreğimize , SimSiyah BemBeyaz DoğruLarı YaŞaDıK ÖLümüNe..

************************************************************************************************************** JuNeEiGhT..
JuNeEiGhT Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 22:58   #8
 
JuNeEiGhT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

diyecek hiç beşeyim kalmadı artık..
__________________
İsimsiz Korkuları Katmadık Yüreğimize , SimSiyah BemBeyaz DoğruLarı YaŞaDıK ÖLümüNe..

************************************************************************************************************** JuNeEiGhT..
JuNeEiGhT Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 23:08   #9
 
havali_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Walla helal olsun JuNeEiGhT... Bu konuyu açarken forumdaki arkadaşların düşünceleri ne olacak diye çok merak etmiştim ve şuan aynı düşünce, görüşleri paylaşıyoruz dostum..
Sadece yazık diyorum yaa, gerçekten yazık...
__________________

Etikete Gerek Yok EskiLer Bizi Tanır .!
havali_cocuk Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2006, 23:15   #10
 
JuNeEiGhT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

isyan ettim allah bağişlasın, derler ya hani allah beterinden saklasın diye, acaba daha kotsusu olurmu diyebiliyorum kendime sadece..

demekki hala iyimserim kendime göre ..

KARŞILIKSIZ BİR AŞK YAŞIYORUZ..
__________________
İsimsiz Korkuları Katmadık Yüreğimize , SimSiyah BemBeyaz DoğruLarı YaŞaDıK ÖLümüNe..

************************************************************************************************************** JuNeEiGhT..
JuNeEiGhT Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 12:14 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580