Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Kültür , Sanat Turizm, Gezi ve Seyahat Rehberi > Müzik - Music > Müzik Haber

Müzik Haber Bu Bölümde Müzik Haberleri Şarkı Sözleri Konserler vs. bulunur. mp3 ve video Klip Yayını Kesinlikle Yasaktır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-03-2007, 11:32   #1
imparator
Guest
 
imparator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Güçlerini birleştirdiler, bu konserde buluşuyorlar

Click the image to open in full size.

Uluslararası müzik arenasında önemli kariyere sahip olan dört virtuöz güçlerini birleştiriyor. Mischa Maisky, Gérard Caussé, Itamar Golan ve Daishin Kashimoto. Eşine benzerine az rastlanır bu konser, 23 Mart'ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu,
Yıldızlardan Oda Müziği, 23 Mart 2007 Cuma, 20:00

Günümüzün en iyi çellistlerinden, "Geleceğin Rostropovich'i" Mischa Maisky, önemli topluluk ve sanatçılarla yaptığı çalışmalarla dünya çapında üne sahip Itamar Golan, uluslararası solist kariyerine sahip nadir viyolacılardan GCaussve 3 yaşında keman çalmaya başlayan ve genç yaşına rağmen önemli orkestra, şef ve solistlerle konserler veren piyano virtuözü Daishin Kashimoto.

Farklı ulusal sınırlar içinde doğan, farklı dili konuşan Mischa Maisky, GCaussDaishin Kashimoto ve Itamar Golan, CRR'de verecekleri konserde, Faure ve Brahms'ın sınırlar ötesi anlatımıyla karşımıza çıkacak.

23 ve 14 YTL olan konser biletleri Biletix gişelerinden, www.biletix.com adresinden, Biletix Çağrı Merkezi'nden (0 216 556 98 00) ve CRR Konser Salonu gişesinden temin edilebilir.

Mischa Maisky Hakkında:
1948 yılında, Riga, Letonya'da doğan Mischa Maisky, ilk müzik derslerine Riga Çocuk Müzik Okulu ve Konservatuarı'nda başladı. 1962'de Leningrad Konservatuarı'na girdi. 1965'de Leningrad Filarmoni Orkestrası ile ilk kez sahneye çıkan Maisky bu konserden sonra "geleceğin Rostropovich'i" olarak anılmaya başladı. 1966'da Moskova'da düzenlenen Uluslararası Çaykovski Yarışması'nda birinci oldu. Bir yandan Moskova Konservatuarı'nda Rostropovich ile çalışmalarına devam eden, bir diğer yandan da eski Sovyetler Birliği'nin dört bir yanında konserler vermeye başlayan sanatçı, 1970 yılında Gorky yakınlarındaki bir çalışma kampına 18 ay mahkum edildi. Bunun üzerine Sovyetler Birliği'nden göç eden Maisky, 1973'de İsrail'e yerleşti. O yıl Floransa'da düzenlenen Gaspar CassadUluslararası Çello Yarışması'nda birincilk kazandı ve William Steinberg'in şefliğinde Pittsburgh Senfoni Orkestrası ile birlikte New York Carnegie Hall'da ilk kez sahneye çıktı. Bu konserin ardından kimliğini açıklamayan bir hayranı, kendisine bugün hala kullanmakta olduğu 18. yüzyıl yapımı bir Montagnana çellosu hediye etti. 1973'de Deutsche Grammophon ile ilk özel sözleşmesini yapmasının ardından Bernstein ve Viyana Filarmoni Orkestrası eşliğinde Schumann'ın konçertosunu keydetti. 1974'de efsanevi Gregor Piatigorsky ile çalışmaya başladı. Hem Piatigorsky ile hem de Rostropovich ile çalışan ilk viyolonselci oldu. 1975, Birleşik Devletler, Avrupa, Avustralya ve Uzak Doğu'da, özellikle de Japonya'da verdiği düzenli konserler ile uluslararası kariyerinin başlangıç yılı oldu. Maisky, 1982 yılında Leonard Bernstein'ın şefliğinde Viyana Filarmoni Orkestrası ve Gidon Kremer ile birlikte Brahms'ın İkili Konçertosu'nu kaydetti. 1989'da Leonard Bernstein ve İsrail Filarmoni Orkestrası ile Dvorak'ın Çello Konçertosu ve Bloch'un Schelomo'sunu kaydetti. 1992, Maisky'nin Londra'daki balolarda ilk kez sahne aldığı ve Semyon Bychkov'un şefliğinde Paris Orkestrası ile birlikte romantik parçalardan oluşan ilk Adagio antolojisi albümünün yayınlandığı yıl oldu. 1993 yılında ise müzik alanındaki en önemli ortaklarından biri olan Martha Argerich ile Salzburg Festivali'nde bir resital verdi. Mischa Maisky, 23 yılın ardından, bir konser vermek ve Prokofiev ile Miaskovsky'nin eserlerini Mikhail Pletnev yönetimindeki Rus Ulusal Orkestrası eşliğinde kaydetmek üzere, 1995'de Moskova'ya geri döndü. Uluslararası kariyerini dünyanın önde gelen orkestraları eşliğinde, en önemli şefler yönetiminde, ünlü solistlerle, önemli sahnelerde ve festivallerde oda müziği konserleri ve resitaller vererek, albümler kaydederek devam ettiren Mischa Maisky çalışmalarıyla pek çok ödül de kazanmıştır.
2000 yılının tamamını Zürih'de başladığı ve "Bach Maratonu" adını verdiği; Bach'ın çello için yazdığı eserleri bir günde üç konser vererek seslendirdiği Asya, Avustralya, Kuzey ve Güney Amerika ile Avrupa ülkelerinde 100'den fazla konserden oluşan, Johann Sebastian Bach'a adadığı dünya turuna ayırdı. Geçtiğimiz yıl aralarında Budapeşte Festival Orkestrası, İsrail Filarmoni Orkestrası, Çek Filarmoni Orkestrası, Hollanda Filarmoni Orkestrası, Kuzey Almanya Radyosu Senfoni Orkestrası (NDR) ve Kremerata Baltica Orkestrası'nın yer aldığı çeşitli orkestralar ile birlikte Batı ve Doğu Avrupa'da konserler vermiş; Viyana Musikverein'de Thomas Quasthoff ile Asya'da meydana gelen tsunami felaketinin kurbanlarına yardım toplamak için çalmıştır. Son albümü bu yıl yayınlanan, Pavel Gililov ile kaydettiği "Vocalise-Rus Aşk Şarkıları" adlı albümüdür.

GCaussHakkında:
Uluslararası solist kariyerine sahip nadir viyolacılardan olan GCaussNobuko Imai ile birlikte William Primrose'dan sonra gelen iki yıldızdan biridir. Gasparo da Salo'nun 1560 yapımı bir viyolasıyla çalmaktadır. Mozart'ın oda müziğine kendisini çok yakın hissettiğini ifade eden Caussonun, viyolanın orkestradaki ve yaylı çalgılar dörtlüsündeki tiz ve pes sesler arasında arabuluculuk potansiyelini ortaya koyan ilk besteci olduğunu düşünmektedir. Hector Berlioz ve Max Bruch gibi, görünür biçimde viyolayı seven iki Romantik bestecinin eserlerini de seslendirmekten zevk alan sanatçı, aynı zamanda, viyolanın solo bir çalgı olarak ortaya çıktığı, yaygınlaştığı 20.yy müziğinin de önemli bir temsilcisidir. Grisey, Hersant, Jolas, Lenot, Masson, Nunes ve Reverdy gibi, kendisi için eser yazan bestecilerin yapıtlarını da yorumlamaktadır. EMI, Philips, Erato ve Deutsche Grammophon gibi firmalar tarafından yayınlanan 25'in üzerinde CD kaydı bulunan GCaussCharles Gros Akademi Ödülü, Gabriel FaurÖdülü, SACEM Ödülü ve Fransız Grand Prix du Disque gibi ödüllere layık bulunmuştur.

Daishin Kashimoto Hakkında:
Japon asıllı sanatçı 1979'da Londra'da doğmuştur. Keman çalışmaya 3 yaşındayken Tokyo'da Prof. Kumiko Eto ile başlar. 1985'ten itibaren New York'ta Julliard öğretmenlerinden Prof. Naoko Tanaka ile çalışır. 1986'da, 7 yaşındayken Julliard'ın hazırlık okuluna en genç öğrenci olarak kabul edilir, Soylu Edward John Vakfı Bursu'nu kazanır. 1990'da Prof. Zakhar Bron'la çalışmak üzere Luebeck, Almanya'ya yerleşir. Daha sonra da Berlin Filarmoni'nin eski başkemancısı olan Rainer Kussmaul ile çalışır. 2005'te Freiburg Devlet Müzik Yüksek Okulu'ndan mezun olur.
İlk resitalini 1988'de veren Kashimoto, aynı yıl New York Senfonik Topluluğu eşliğinde solist olarak ilk kez sahneye çıkmış, o tarihten bu yana, ABD, Uzakdoğu ve pekçok Avrupa ülkesinde resitaller ve orkestra eşlikli konserler vermiştir. Aralarında Rusya Devlet Senfoni, St.Petersburg Filarmoni, Köln Radyo Senfoni, Fransa Ulusal Orkestrası, Suisse Romande Orkestrası, Çek Filarmonik, Viyana ve Berlin Senfoni orkestraları, Dresden Staatskapelle, Boston Senfoni, Sinfonieorchester des Bayrischen Rundfunks, İngiliz Oda Orkestrası gibi orkestraları yöneten Mariss Jansons, Semyon Bychkov, Michel Plasson, Vladimir Fedosseyev, Hugh Wolff, Evgeny Svetlanov, Yehudi Menuhin, Marek Janowski, Heinz Holliger, Seiji Ozawa, Lorin Maazel, Heinrich Schiff, Charles Dutoit, Myung-Whun Chung ve Yury Temirkanov gibi şefler yönetiminde çalmıştır.
Yuri Bashmet, Alexander Lonquich, Myung-Whun Chung, Itamar Golan, Boris Pergamenschikow, Rainer Kussmaul, Claudio BohYefim Bronfman, Shlomo Mintz, Konstantin Lifshitz, Paul Meyer, Antoine Tamestit, Jian Wang, Le Sage ve Misha Maisky gibi yıldızlarla oda müziği konserleri de vermektedir.
Aralarında 6. Menuhin Uluslararası Gençler Keman Yarışması (1993) ve Köln Uluslararası Keman Yarışması (1994) gibi yarışmalarda ödüller kazanmıştır. 1996'da Fritz Kreisler Uluslararası Keman Yarışması ve Marguerite Long Jacques Thibaud Keman ve Piyano Yarışması'nı kazanan en genç sanatçı unvanlarına sahip olmuştur. 1994'te Steigenberger Ödülü'nü kazanan Daishin Kashimoto, 1999'da da Brahms Ödülü'nü kazanmıştır. 1999'da Itamar Golan'la kaydettiği albüm Sony Classical etiketiyle yayınlanmış, aynı firma için Brahms'ın keman konçertosunu Myung-Whun Chung yönetimindeki Staatskapelle Dresden ile kaydedecektir.

Itamar Golan Hakkında
Yaklaşık 20 yıldır, günümüzün önde gelen solistlerine eşlik eden Itamar Golan'ın performansı büyük beğeni toplamış ve onu kuşağının aranan piyanistlerinden biri haline getirmiştir. Litvanya'da doğan Golan, bir yaşındayken ailesi İsrail'e göç etmiş, müzik çalışmalarına burada, 7 yaşındayken başlamıştı. İlk konserlerini Tel Aviv'de verdi. Amerikan-İsrail Kültür Vakfı'nın burslarıyla ödüllendirilen sanatçı, Emmanuel Krasovsky ve oda müziğinde de Chaim Taub ile çalışma şansı yakalamıştır. Boston'daki New England Konservatuarı'ndan kazandığı tam burs sayesinde ise Leonard Shure ile çalışmıştır.
İlk yıllardan itibaren oda müziğine tutkuyla ilgi duyan Itamar Golan, solist olarak da çalışmalar yapmış, Zubin Mehta yönetimindeki İsrail Filarmoni ve Berlin Filarmoni ile Riccardo Muti yönetimindeki Orchestra Philharmonica della Scala eşliğinde konserler vermiştir.
Vadim Repin, Shlomo Mintz, Maxim Vengerov, Mischa Maisky, Ivry Gitlis, Barbara Hendricks, Julian Rachlin, Ida Haendel, Kyung Wha Chung, Tabea Zimmermann, Sharon Kam ve Matt Haimovitz gibi önemli sanatçılarla birlikte çalan Itamar Golan, Salzburg, Verbier, Lucerne, Tanglewood ve Ravinia festivallerinde sahne almakta, Deutsche Grammophon, Warner Classics, Teldec, EMI ve Sony Classical gibi plak firmaları için kayıtlar yapmaktadır. 1991'de Manhattan School of Music'teki en genç öğretmenlerden biri olarak göreve başlayan Itamar Golan, 1994'ten beri de Paris Konservatuvarı'nda ders vermektedir.
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 14:14 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580