Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi

Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Transfer

Transfer Beşiktaş ile ilgili Transfer Haberleri.

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-05-2010, 14:29   #311

dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Karetta2002´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer sen Alex zayıf bir oyuncu diyorsan bundan sonra senle müzikten,kırlardan,böceklerden konuşalım dostum...Alex,bu ülkenin bir numaralı profosyonellerinden biridir..sakat olmadıkça asla idman kaçırmayan,asla maç kaçırmayan,asla maçlarda kaytarmayan,oynadığı maçların %80 inde efektif katkı sağlayan ve son olarak kaptan çıktığı brezilya milli takımı ile Pan American oyunlarında şampiyonluk kupası kaldıran bir adamdan zayıf bir oyuncu diye bahsediyorsan pes...
Anelka ,Keita gibi adamlar da oynadıkları her takıma üst düzey katkı sağlamış ve sağlamaya devam eden adamlar..Quaresma bunların hiçbiri ile eşdeğer değil..teknik üstünlüğünü 27 yaşına kadar hiçbir takımda ortaya koyamamış,oyunun içinde kopuk kopuk oynayan,takım oyununa hiçbir katkısı olmayan,hiçbir hoca tarafından tercih edilmeyen, sorumsuz ,ciddiyetsiz bir adamı eğer bu yönetim sırf taraftar istiyor diye alırsa yuh olsun o yönetime..Tabata ya verilen paralara acırken,gene beliersizliğe atılacak milyon dolarlara yazık..o paralar ;Kalström gibi,Carew gibi uluslararası alanda iş yapacak adamlar alınabilecekken taraftar şımarıklığına heba edilmemeli..
Aman abi sakin ne dedim ben Alex in fiziksel özelliklerinden bahsettim sadece benim karşılaştırdığım yanları teknik özellikleriydi. Alex i Fenerliler yuhlarken bile savunmuş bir insanım ben lütfen yanlış anladın sen benim söylemek istediğimi. Queresma antreman yapmayan falan bir oyuncu değil sadece uyum sağlaması çok zor oluyor gerçekten anlaşması zor bir adam benim Alex Keita Anelka gibi örnekleri verme nedenimi tahmin edersin diye düşünmüştüm. Avrupa nın katı ve sağlam savunmaları içinde kendilerini gösteremeyen oyuncular bunlar Türkiye ye gelip kendilerini göstermeye başladılar. Avrupa nın orta düzey takımlarında tutunamadı bu adamlar biliyorsun çünkü oralarda fiziksel özelliklerini de göstermeleri gerekti. Ama türkiye de teknik kapasiteleri yüksekse bu açığı kapatabiliyorlar işte. Bu yüzden Queresma öyle senin dediğin gibi 6 ayda tekmeyi bascak yer arama konumuna gelmez dedim en azından. Ben sana her maç oynar 90 dkika deli gibi koşar demiyorum ki abicim. Ama çok fazla maçımızı kurtaracaktır buna inanıyorum demek istedim sadece.

Ayrıca benim söylemek istediğim Queresma gelmeli gelmemeli meselesi de değil. Şımarıklık diye niye üstüme yüklendin abicim ya. Ben gelirse ne yapar bunu konuşuyorum sadece. Başka bir alternatif koyarlarsa önümüze ona göre değerlendiririm. Benim işim transfer yapmak olsa farklı bir yaklaşımım olur ama ben taraftar olarak değerlendirmek gerekirse eleştirmek zorundayım. Queresma nı nda geçmişini az çok bilen biri oalrak o kadar da kendini gösterememe durumu yoktur. Lisbon da geri planda kalmasının nedeni C.Ronaldo gibi bir futbolcuyla beraber oynamasıdır. Eğer Ferguson Ronaldo yu değil de Queresma yı alsaydı(ki gerçek amacı Queresmayı almaktır aslında Ronaldo yu sonradan beğenmiştir) Barcelona da katalonya da ki alışması zor hayatın içinde bir de Figo gibi bir yıldızdan sonraki beklentilerin sorumluluğu altında olmadan kendini geliştirebilirdi. Barcelonadan döndükten sonra Porto da gene iyi işler yaptı Queresma İnter Chelsea gibi devlerin sürekli transfer gündemlerinde nasıl olacaktı yoksa. Portekizdeki hayatı içinde iyi bir profesyonel oldu Queresma her zaman ama gittiği yerlerdeki yaşama kolay kolay uyum sağlayamıyor. Gene böyle bir sorun olabilir büyük ihtimalle ama asla Türkiye liginde yokları oynayacak kadar da zavallı durumda değil bunu kabul etmiyorum.

Ayrıca ben herkesin fikirlerine saygı duyuyorum abicim tartışmayalım dersen tartışmam sorun değil yanlış düşünüyor olabilirim tamamen saçmalıyor olabilirim düşünmeden yazdığım da çok oluyor kabul ediyorum ama polemik yaratma amaçlı değil hiç bir zaman yazdıklarım. Sana da çıkışım sadece 6 ayda gider söylemi yüzündendi. Yoksa Queresma nın şu anki durumunun ne kadar kötü olduğunu önceki mesajımda da şu an zaten ölü diyerek belirtmiştim farkettiysen. Sadece Türkiye Ligi bu tarz ölü futbolcualrın dirilmesi için her zaman iyi bir alternatif olmuştur mantık çerçevesi içine bunu da yerleştirmel lazım diye belirtmek istedim yanlış anlaşıldıysa özür dilerim
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-05-2010, 15:25   #312

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
dartheagle´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aman abi sakin ne dedim ben Alex in fiziksel özelliklerinden bahsettim sadece benim karşılaştırdığım yanları teknik özellikleriydi. Alex i Fenerliler yuhlarken bile savunmuş bir insanım ben lütfen yanlış anladın sen benim söylemek istediğimi. Queresma antreman yapmayan falan bir oyuncu değil sadece uyum sağlaması çok zor oluyor gerçekten anlaşması zor bir adam benim Alex Keita Anelka gibi örnekleri verme nedenimi tahmin edersin diye düşünmüştüm. Avrupa nın katı ve sağlam savunmaları içinde kendilerini gösteremeyen oyuncular bunlar Türkiye ye gelip kendilerini göstermeye başladılar. Avrupa nın orta düzey takımlarında tutunamadı bu adamlar biliyorsun çünkü oralarda fiziksel özelliklerini de göstermeleri gerekti. Ama türkiye de teknik kapasiteleri yüksekse bu açığı kapatabiliyorlar işte. Bu yüzden Queresma öyle senin dediğin gibi 6 ayda tekmeyi bascak yer arama konumuna gelmez dedim en azından. Ben sana her maç oynar 90 dkika deli gibi koşar demiyorum ki abicim. Ama çok fazla maçımızı kurtaracaktır buna inanıyorum demek istedim sadece.

Ayrıca benim söylemek istediğim Queresma gelmeli gelmemeli meselesi de değil. Şımarıklık diye niye üstüme yüklendin abicim ya. Ben gelirse ne yapar bunu konuşuyorum sadece. Başka bir alternatif koyarlarsa önümüze ona göre değerlendiririm. Benim işim transfer yapmak olsa farklı bir yaklaşımım olur ama ben taraftar olarak değerlendirmek gerekirse eleştirmek zorundayım. Queresma nı nda geçmişini az çok bilen biri oalrak o kadar da kendini gösterememe durumu yoktur. Lisbon da geri planda kalmasının nedeni C.Ronaldo gibi bir futbolcuyla beraber oynamasıdır. Eğer Ferguson Ronaldo yu değil de Queresma yı alsaydı(ki gerçek amacı Queresmayı almaktır aslında Ronaldo yu sonradan beğenmiştir) Barcelona da katalonya da ki alışması zor hayatın içinde bir de Figo gibi bir yıldızdan sonraki beklentilerin sorumluluğu altında olmadan kendini geliştirebilirdi. Barcelonadan döndükten sonra Porto da gene iyi işler yaptı Queresma İnter Chelsea gibi devlerin sürekli transfer gündemlerinde nasıl olacaktı yoksa. Portekizdeki hayatı içinde iyi bir profesyonel oldu Queresma her zaman ama gittiği yerlerdeki yaşama kolay kolay uyum sağlayamıyor. Gene böyle bir sorun olabilir büyük ihtimalle ama asla Türkiye liginde yokları oynayacak kadar da zavallı durumda değil bunu kabul etmiyorum.

Ayrıca ben herkesin fikirlerine saygı duyuyorum abicim tartışmayalım dersen tartışmam sorun değil yanlış düşünüyor olabilirim tamamen saçmalıyor olabilirim düşünmeden yazdığım da çok oluyor kabul ediyorum ama polemik yaratma amaçlı değil hiç bir zaman yazdıklarım. Sana da çıkışım sadece 6 ayda gider söylemi yüzündendi. Yoksa Queresma nın şu anki durumunun ne kadar kötü olduğunu önceki mesajımda da şu an zaten ölü diyerek belirtmiştim farkettiysen. Sadece Türkiye Ligi bu tarz ölü futbolcualrın dirilmesi için her zaman iyi bir alternatif olmuştur mantık çerçevesi içine bunu da yerleştirmel lazım diye belirtmek istedim yanlış anlaşıldıysa özür dilerim
yok abisi sen beni yanlış anladın...ben sadece hafif ironi yaptım..yoksa tabiiki futbolu tartışacağız.."taraftar şımarıklığı" derken de seni kastetmedim..genel isteğin bende oluşan bir tanımı ...zaman zaman bende o tanıma girdim..2 sene önce ;Sivok için ,gitsin diye tutturmuştum mesela..
Benzetmelere gelince;Alex en son oynadığı Avrupa takımı Parma da ,ailevi sebeplerden ötürü rahat erdemediği için geri döndü ,ama gerek Keita,Gerek se de Anelka Avrupa da her türlü savunmaya karşı başarılı olmuştur..Özellikle Keita Lyon da Carev ile beraber oynadıkları sezon Barcelona dahil tozunu attırmıştı,Anelka ise malum hala oynuyor,hala müthiş..
Quaresma ya gelince..hala aynı fikre sahibim,hala da onun gerçek kalitesini sadece Porto da göstereceğine inanıyorum..haa Manu ya gelse idi oradaki sistem,o'nu CR dan daha büyük bir oyuncu yapabilirdi..ama ne Chelsea daki ne de İnter'deki sabretmeyi bilmeyen populist sistemler ona bu şansı vermedi ki Beşiktaş ta da aynı şeyi yaşayacaktır..sorunlu kişilik yapısı yüzünden uyumunun geciktiği her hafta trübün homurtusuna maruz kalacaktır..Ayak kırılmasının ardından aynı sezon içinde futbol dönen ve goller atan Holosko gibi ,vasat yeteneğine rağmen gerçek bir sistem oyuncusuna bile gitsin diyen taraftar onun atacağı 2-3 çalıma ne kadar rağbet edecektir..
Dostum;futbol da her sistem kendi yıldızını yaratır..Şapkadan tavşan çıkaran yıldızların yer aldığı sistem yerine,yıldızın "takım" olduğu sistemler başarıyı yakalar..önceki yılki şampiyonluğumuz,Bursa nın şampiyonluğu bu düşüncemin doğruluğunu gösterir..Yıldızlar la sadece birkaç önemli maçı kazanırsınız,ama komplexlerinden arınmış,uyum sorunu olmayan futbolcuların katıldığı bir sistem ile şampiyonluk kazanırsınız..
Alt 23-05-2010, 16:06   #313

dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Karetta2002´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yok abisi sen beni yanlış anladın...ben sadece hafif ironi yaptım..yoksa tabiiki futbolu tartışacağız.."taraftar şımarıklığı" derken de seni kastetmedim..genel isteğin bende oluşan bir tanımı ...zaman zaman bende o tanıma girdim..2 sene önce ;Sivok için ,gitsin diye tutturmuştum mesela..
Benzetmelere gelince;Alex en son oynadığı Avrupa takımı Parma da ,ailevi sebeplerden ötürü rahat erdemediği için geri döndü ,ama gerek Keita,Gerek se de Anelka Avrupa da her türlü savunmaya karşı başarılı olmuştur..Özellikle Keita Lyon da Carev ile beraber oynadıkları sezon Barcelona dahil tozunu attırmıştı,Anelka ise malum hala oynuyor,hala müthiş..
Quaresma ya gelince..hala aynı fikre sahibim,hala da onun gerçek kalitesini sadece Porto da göstereceğine inanıyorum..haa Manu ya gelse idi oradaki sistem,o'nu CR dan daha büyük bir oyuncu yapabilirdi..ama ne Chelsea daki ne de İnter'deki sabretmeyi bilmeyen populist sistemler ona bu şansı vermedi ki Beşiktaş ta da aynı şeyi yaşayacaktır..sorunlu kişilik yapısı yüzünden uyumunun geciktiği her hafta trübün homurtusuna maruz kalacaktır..Ayak kırılmasının ardından aynı sezon içinde futbol dönen ve goller atan Holosko gibi ,vasat yeteneğine rağmen gerçek bir sistem oyuncusuna bile gitsin diyen taraftar onun atacağı 2-3 çalıma ne kadar rağbet edecektir..
Dostum;futbol da her sistem kendi yıldızını yaratır..Şapkadan tavşan çıkaran yıldızların yer aldığı sistem yerine,yıldızın "takım" olduğu sistemler başarıyı yakalar..önceki yılki şampiyonluğumuz,Bursa nın şampiyonluğu bu düşüncemin doğruluğunu gösterir..Yıldızlar la sadece birkaç önemli maçı kazanırsınız,ama komplexlerinden arınmış,uyum sorunu olmayan futbolcuların katıldığı bir sistem ile şampiyonluk kazanırsınız..
Keita gene de durgunluk dönemindeydi abi geldiğinde Lyon o kadar paralar verdiği oyuncuyu zararına satmazdı yoksa Anelka örneği biraz yanlış oldu ama o da Fener e gelirken bi duraklama içindeydi. Türkiye yi basamak olarak düşünüyo zaten bu tarz oyuncualr Queresma da gelip bir sene sonra kapağı tekrar avrupaya atmayı düşüncek büyük ihtimal.

Bu arada taraftarın bakış açısı konusunda sana tamamen katılıyorum. Bu sadece yıldız oyuncu konusunda değil Türk seyircisi genç oyuncular konusunda da açgözlü ve tüketici bir yapıya sahip. İyice endüstriyel hale gelen futbol seyircilerin kafasında da kapitalist tüketici üretmekten çok uzak bir yapı kazandı. Tribündeki izleyenler sadece o andan aldığı zevki o maça verdiği parayı ya da ne bilim kendi mutluluğununun kaygıları içinde düşünmeden hareket ediyor. Hadi yıldız oyuncular belki bir nebze bu baskıyı kaldırabiliyor ama genç oyuncular hemen pes ediyorlar mücadeleden kaçınıyorlar kendilerini geliştirmeyi düşünmekten çok taraftarın gözüne nasıl girerim derdine düşüyorlar. Mustafa Denizli Necip i bu sene yavaş yavaş takıma sokarak bence bunu önlemiştir herkes Necip i oynatmadı falan diyor ama ben aksine onu kazandığını düşünüyorum. Seyircinin ondan büyük beklentiler içine girip hayal kırıklığına uğrayarak çocuğu bitirmesine izin vermedi. Umarım bu noktadan sonra ona şans vermeye devam edecek de herşey rayına oturacak.

Abi sen bana bakma senin dediğin sistemin bu forumda her zaman savunucusu olmuşumdur zaten uzun yazılar yazmışlığım var gene bu takımın yıldızlaşması konusunda. Ki Beşiktaş ın tarihi boyunca da başarıları hep böyle gelmiştir. Biz asla bir fb gs gibi yıldız oyunculara bel bağlayan bir sistem içinde tutunamadık. Bizim tarihimiz boyunca yaptığımız şey mücadele gücü yüksek bir iskeletin üzerine tekniği iyi oyuncular serpiştirerek maçı takım halinde kazanabilmek olmuştur. Bu yüzden bizim kadromuz içinde aksayan herhangi bir bölge olursa hemen düşüşe geçiyoruz. Bu tello nun ernst in ferrari nin bobo nun acayip yetenekli oyuncular olduğundan değil BJK bir sistem takımı olduğundan makinenin bir parçası olmazsa yerle bir oluyor. Benim Queresma nın gelmesi konusunda karşı çıkmamak için gerçekten sağlam temellere dayalı mantıksal bir sebebim yok. Benim Queresmayı isteme nedenim biraz isyandır aslında. İsyanım da senelerdir Beşiktaş da teknik kapasitesi göze hoş gelen bir tane oyuncu izleyememizdir. Queresma ne kurtarıcıdır ne de istikrar sağlayabilecek bir yapıdadır. Ama Queresma en azından bizim şu an ki kadromuzda bulunan her yabancıdan çok daha üst düzey bir tekniğe sahiptir. Ben futbolu aklıyla oynayan adamlar izlemek istiyorum abi. Bu bir risk evet gerçekten büyük bir risk ama artık maçlardan sonra biraz da futbolun göze hoş gelen yanlarından bahsetmek istiyorum. Yenilsek de maç izlemekten zevk almak istiyorum. Keşke önümüze Queresma yerine başka alternatifler sunsalar da ben de desteklesem ama kafaya koydukları adam şu anda Queresma ben de gelmesi durumunda neler olabileceğini kafamda şekillendiriyorum.

He diceksin ki senin kafandaki asıl çözüm ne. Bana kalırsa Tello Bobo Holosko Tabata onların yerine bir tane güçlü ve top saklayabilen bir forvet. Bir tane oyunu iki yönüyle oynayabilen pas dağıtma özelliği olan Kallstörm gibi adam. İki tane de açıklarda oynayan yıldız olmasa da top taşıyabilen hızlı ve teknik kapasitesi vasatın üstü olan adam alıp transferi kapatırım. Delgado büyük ihtimalde takımda kalacağını düşünerek onu açıklardan birinde oynatırım kanatlara aldığım iki oyuncu ile de hem alternatifli bir kadrom olur hem de ortasaha daki Kallström Ernst Fink Necip gibi oyunu hem hücumda hem defansta yönetebilen adamlarla hücumda da savunmada da sıkıntı çekmem. Pas trafiğini bu tarz adamlarla zamanla üst seviyeye taşıyarak her açıdan baskı kuran mücadele düzeyi yüksek teknik seviyesi yeterli bir takımla yoluma devam ederim.
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-05-2010, 16:18   #314
zɐʎaq ɥɐʎis

SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Quaresma ile ilgili konular yorumlar ve haberler tek başlık altında paylaşılacaktır. Yeni konu açmayınız.
Alt 23-05-2010, 16:18   #315
zɐʎaq ɥɐʎis

SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÇARŞAMBA`YA AZ KALDI Q7 NERDE?

Quaresma transferini bitirmek için İtalya`ya giden başkan Yıldırım Demirören ve Serdal Adalı`nın Quaresma ve menajeri ile yaptığı ilk görüşmenin çok olumlu geçtiği Çarşamba günü yapılacak son görüşmenin ardından transferin kesin olarak biteceği öğrenildi...

Portekiz basınına da açıklamalarda bulunan Q7 lakaplı Ricardo Quaresma oraya dönme düşüncem yok,Türkiye`den çok ciddi bir teklif aldım ve bu teklifi değerlendireceğim demeside,İtalyan ve Portekiz basının da futbolcunun Beşiktaş ile kesin anlaştığı yorumlarını beraberinde getirdi..

Avrupa basının da çıkan haberleri ilettiğimiz Beşiktaş yönetimi,ilk görüşmenin çok olumlu geçtiğini ama son sözlerin çarşamba günü söyleyeneceğini belirtmesi ise kulisler de transferin kesin olarak bittiği şeklinde yorumlanıyor..

Portekiz Futbolunun yetiştirdiği en büyük yıldızlardan biri olarak gösterilen Ricardo Quaresma`nın Beşiktaş ile anlaşmasının ardından Başkan Demirören`in özel uçağı ile İstanbul`a getireleceği gelen haberler arasında...

- HABER1903 -
Alt 23-05-2010, 16:27   #316

brk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Quaresma Çarşamba'ya Beşiktaşta!

Quaresma transferini bitirmek için Madrid`e giden başkan Yıldırım Demirören ve Serdal Adalı`nın Quaresma ve menajeri ile yaptığı ilk görüşmenin çok olumlu geçtiği Çarşamba günü yapılacak son görüşmenin ardından transferin kesin olarak biteceği öğrenildi...

Portekiz basınına da açıklamalarda bulunan Q7 lakaplı Ricardo Quaresma oraya dönme düşüncem yok,Türkiye`den çok ciddi bir teklif aldım ve bu teklifi değerlendireceğim demeside,İtalyan ve Portekiz basının da futbolcunun Beşiktaş ile kesin anlaştığı yorumlarını beraberinde getirdi..

Avrupa basının da çıkan haberleri ilettiğimiz Beşiktaş yönetimi,ilk görüşmenin çok olumlu geçtiğini ama son sözlerin çarşamba günü söyleyeneceğini belirtmesi ise kulisler de transferin kesin olarak bittiği şeklinde yorumlanıyor..

Portekiz Futbolunun yetiştirdiği en büyük yıldızlardan biri olarak gösterilen Ricardo Quaresma`nın Beşiktaş ile anlaşmasının ardından Başkan Demirören`in özel uçağı ile İstanbul`a getireleceği gelen haberler arasında...

- HABER1903 -

Beşiktaşımıza hayırlı uğurlu olsun umarım portodaki performansını beşiktaşımızda da gösterir.
brk06 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-05-2010, 16:43   #317

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hadi Bakalım , Beklemedeyiz !

KayıpKentinYakışıklısı.
Mehmet Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-05-2010, 16:49   #318

forza-kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oh be geliyor sonunda

Açın Gözlerinizi Bakmayın şaşı , Alayınız Gelse Yıkamaz Şanlı Beşiktaş'ı !
forza-kartal Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-05-2010, 16:52   #319

besiktasli25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Insallah son anda bi puruz cikmaz, ne de olsa aliskiniz

Ridvan Ibrahim Ferrari Ismail

Quaresma Ernst Necip Volkan

Bobo Nihat
besiktasli25 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-05-2010, 17:00   #320
Dişi Kartal

senosh61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALLahim yanina geLiyorum GeLbeee yeter artik Yedin bitirdn beni

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil