Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı > Uydu

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-12-2006, 01:13   #1
Zafere kadar daima!
 
S_E_D_A_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Exclamation D-Smart - Türkiye'nin yeni dijital platformu

Doğan Yayın Holding Digitürk' ten sonra Türkiye'nin İkinci Digital Platformunu yayın hayatına hazırlıyor.

Kanal D, Star ve Cnn Türk ' ün yanı sıra TMSF 'den aldığı 4 digital kanalla tematik kanal sayısını artıran Doğan Medya Grubu önümüzdeki günlerde Digital Platform çalışmaları kapsamında kanal sayısını 27 ye çıkartmayı planlıyor. HD TV Kanalını da birsüre önce yayına sokan grup Ocak Ayı içerisinde anlaşma yaptığı Discovery Channel ' ı da platforma dahil edecek.

Kısa bir süre sonra yayın hayatına resmen başlayacak olan Dsmart Digital Platformunun alt yapı çalışmaları tamamlanarak test aşamasına gelindi.

Dsmart, abonelere dağıtılacak (Digital Box) receiverların üretimi için Türkiye' deki Büyük receiver üreticileri ile anlaşma yaptı ve Box' ların üretimine başlandı.

Türkcell Süper Ligi 'nin yayın hakları ihalesine girerek futbol yayın haklarını almak isteyen Dsmart' ın yayın hayatına başlamasıyla beraber Türksat' tan yayın yapmakta olan gruba bağlı kanalların şifrelenmesi bekleniyor.


kaynak:http://www.haberbizde.com/detay.asp?hid=8150
__________________
S_E_D_A_T Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-12-2006, 20:30   #2
Banned
 
Norton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Rekabet iyidir.
__________________
ADALET OLMADIKCA ISYAN BITMEZZZ

Konu Norton tarafından (21-12-2006 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir..
Norton Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-12-2006, 20:54   #3
Yardımcı Admin
 
Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

hayırlı uğurlu olsun
__________________


http://img81.imageshack.us/img81/9771/topmain8dd3mg5.jpg
Meric Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-12-2006, 19:36   #4
Zafere kadar daima!
 
S_E_D_A_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

d smart'tan ilk somut adım biraz önce geldi...12652 H frekansında yer alan D Sinemax kanalı Movie Smart ismiyle yayındadır....diğer D kanalları da isim değişikliğine gidecektir....
__________________
S_E_D_A_T Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2007, 11:14   #5
 
can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Ekranda D-Smart dönemi başlıyor
Sema DENKER

Türkiye’deki dijital yayıncılığa bambaşka boyutlar getirerek televizyon izleme alışkanlıklarımızı yeniden şekillendirecek bir kutu geliyor; D-Smart... Televizyon izlemeyi çok daha zevkli hale getiren, üstelik ücretsiz olan bu teknolojiyi, Doğan TV Yayın Grup Başkanı Murat Saygı anlattı.

Doğan Grubu’nda son 1.5 yıldır tematik kanallar hızla çoğaldı. Bunun sebebi nedir?
- Bunun iki nedeni var. Birincisi ve temel nedeni, Türkiye’de çok fazla çanağa dönüş var. İnsanlar, çok kanal izlemek ve temiz sinyal görmek istiyorlar. Onun için de Türksat uydusuna doğru çok fazla kayma yaşandı. İkincisi ise insanların ana kanallardan uzaklaşıp, "diğerleri" dediğiniz kanallara yönelmesi. Artık izleyici, büyük kanallarda dizi izlemek yerine kendi zevkine uygun kanalları izlemeyi tercih ediyor. Bu durum da çok büyük bir potansiyel oluşturmaya başladı.

Ne kadar mesela?
- Ana kanalların dışında kanalların izlenme oranları gün içinde yüzde 24, prime time’da yüzde 15’lere kadar çıkıyor. AB’ye baktığınızda bu oran yüzde 23-29 oluyor. Bu durum da izleyicinin kendi zevkine göre kanallara yöneldiğini apaçık gösteriyor. Doğal olarak reklam da o kanallara kaymaya başladı. Grup olarak biz de hem izlenme hem de reklam açısından payımızı korumak, büyütmek amacıyla tematik kanallara ağırlık verdik. Şu an 17 kanalımız var. İşi bir üst boyuta çıkarıp, D-Smart’ı oluşturduk.

O zaman D-Smart’tan bahsedelim.
- D-Smart, dijital uydu alıcısı. Bu fikir şöyle oluştu: Kötü komşu insanı ev sahibi yapar derler... Biz, tematik kanallarımızı ilk yapmaya başladığımızda, Digitürk’le bir kısmı yazılı, bir kısmı sözlü bir anlaşma yapmıştık. Ne yazık ki bize verdikleri sözleri tutmadılar. Yani parasıyla bizi taşıyacaklardı ve yaygınlığımızı sağlayacaktık. Fakat durup dururken bundan vazgeçtiler. Onun üzerine biz de ev sahibi olmaya karar verdik ve D-Smart’ı oluşturduk.

D-Smart’ın diğer uydu alıcılarından farkı ne olacak?
- Türksat uydusunda yüzlerce kanal, inanılmaz bir düzensizlik ve dağınıklık içerisindeydi. Yani doğru düzgün kendi kanallarınızı peş peşe seyredemiyorduk. Biz reklamverene gittiğimizde, "Biz bu kadar blok kanal yapıyoruz, bunları doğru düzgün seyrettireceğiz" dedik. Bu sözümüz doğrultusunda yeni bir kutuyla yani D-Smart’la, Türksat uydusunu, kanalları sıraya sokma misyonunu üstlendik. Şimdi D-Smart, Türksat’ta gördüğümüz bütün o yüzlerce kanalı -çerçöp kanallar hariç- belli bir mantıkla sıralayacak.

Sadece Doğan Grubu’na ait kanalları değil, diğer ana kanalları da sıralayacak yani...
- Evet. Türkiye’de havada olan bütün kanalları, sıralı olarak D-Smart sayesinde izleyebileceksiniz. Yaklaşık 250 civarında kanal izlenebilecek. Bunun yanında radyo kanallarımız da var. Bizim sıraya koymadığımız kanallar da izlenebilecek. Bu resever’ın, Elektronik Program Rehberi’nin kullanımı çok kolay.

Elektronik Program Rehberi nedir?
- D-Smart’taki Elektronik Program Rehberi özelliği ile biraz önce dediğim gibi uydudaki en beğenilen kanallar televizyonunuza sıralanmış olarak gelecek. Dilerseniz favori kanal fonksiyonu sayesinde kişisel listenizi oluşturabileceksiniz. Ayrıca, elektronik rehber özelliği sayesinde izlediğiniz program ile ilgili hızlı, doğru ve güncel bilgiye ulaşabilecek ve seçtiğiniz kanalın günlük ya da haftalık yayın akışını görüntüleyebileceksiniz.

Bu kutuda Türksat uydusunda yayınlanan kanalların yanı sıra özel kanallar da olacak mı?
- Evet... D-Smart’ta, Türksat’ta yayınlanan kanalların yanı sıra sadece D-Smart’a özel olarak hazırlanmış kanallar da olacak.

Bunlar neler?
- MovieSmart-1, MovieSmart-2, Comedy Smart, Discovery Channel Turkey, Animal Planet, World Fashion, dünyaca ünlü film kanalları... D tematik kanalları; D Plus, D Max, D Çocuk, D Yeşilçam, D Hipodrom TV, ulusal kanallar ve Türksat’ta yer alan 100’ü aşkın kanal D-Smart kutusunun içinde. Bununla birlikte çeşitli oyunlara ve güncel bilgilere interaktif hizmetler sayesinde de kolay ve hızlı şekilde ulaşabileceksiniz.

İnteraktif hizmetlerden nasıl yararlanılacak?
- D-Smart uyumlu dijital uydu alıcısının telefon hattına paralel bir bağlantıyla... Bayiler, kurulum esnasında uydu alıcısını telefon hattına paralel olarak bağlayacak.

Futbol maçları izlenebilecek mi?
- D-Smart’ta bulunan Ortak Arabirim Modülü sayesinde, Lig TV abonesiyseniz eğer, maç yayınlarını da rahatlıkla seyredebileceksiniz.

Peki D-Smart’ta abonelik sistemi olacak mı?
- Hayır. Biz kimsenin gırtlağına bu anlamda basmıyoruz. D-Smart’taki "İzledikçe öde" sistemiyle, seçtiğiniz kaliteli filmleri uygun fiyatlara izleyebilecek, harcamalarınızı isteğinize göre şekillendirebileceksiniz. Sadece bu kutuyu alırken bir fiyat ödenecek, o kadar. O da 200 milyon civarında olacak...

- Eve fatura gelmeyecek mi?
- Hayır. Dediğim gibi ileride hizmete girecek olan "İzledikçe öde" hizmetlerinden faydalanmak isterseniz o zaman belli bir ücret ödeyeceksiniz..

"İzledikçe öde" hizmetleri neler peki?
- Vizyondaki filmlerin izlenebileceği film kanalı, sanal at yarışı kanalı, interaktif oyunlar kanalı gibi... Bu kutu, hiç eskiyemeyecek bir kutu olacak. Sürekli kendini yenileyebilen, geliştirebilen bir kutu... Birtakım yenilikler, değişiklikler hemen kutumuza yansıyacak ve izleyici bundan faydalanabilecek. Kısacası, hem yeni kutu marketinde hem de değiştirme kutu marketinde önemli bir ürünümüz geliyor.

Yani çok iddialısınız...
- Evet. Çünkü bu çok iddialı bir proje. Bu kutu ile televizyon seyretmenin rengi, şekli değişecek... Çok daha keyifli olacak. Bizim bu işi yapmamızdaki temel hedefimiz, Doğan Grubu’nun anlayışı, reklam üzerine kurulu bir televizyon yayıncılığıdır. Biz bu sistemi disipline ettiğimiz zaman, buradaki kanallar değerlilik kazanacak ve daha çok reklam alacak. Bence D-Smart, sektöre önemli bir katma değerdir.

D-Smart nerelerde satılacak?
- Yalnızca bir defaya mahsus bir ücret karşılığında size en yakın Arçelik, Beko, Botech, Goldmaster, Next&NextStar veya Sunny marka uydu alıcıları satan bayilerde.

Neden D-Smart?
* TV izlemeyi ücretsiz hale getirir. Uydu alıcınızı satın alırken ödeyeceğiniz miktar dışında sizden hiçbir aylık ödeme istenmez, evinize fatura gelmez.
* Dijital ses ve görüntü kalitesi sunar.
* Elektronik rehber özelliği ile televizyon izlemeyi daha keyifli ve kolay hale getirir.
* Uydudakileri ve D-Smart’a özel hazırlanmış kanalları, seçkin film ve dizileri izleme ayrıcalığını sunar.
* İnteraktif kanallar sayesinde sizi merak ettiğiniz konularda güncel bilgilere ulaştırır.
* Size üstün teknoloji sunar, CI Modülü sayesinde şifreli yayınları da izleme imkanı sağlar.
* D-Smart uyumlu dijital uydu alıcınız, her şartta piyasadaki tüm diğer uydu alıcıları gibi çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
__________________
can Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2007, 11:15   #6
 
can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

D-Smart Yetkilisinin Açıklamaları :

Toplantımıza 800 üzerinde davetli katılmıştır, açıklamalardan sonra misafirlerimiz oldukça mutluydu..

İlk önce Forum içerisinde araştırmalarda bulunduğumuz ve yapılan önerilerinde dikkate alındığı tüm topluluğa söylenmiştir.

Buna göre Şu an itibariyle 14 Tematik kanalımızın olduğu ve 2007 sonuna kadar 30 tematik kanala ulaşılacağı, NDS'li cihazların java tabanlı olduğu ve Dsmart'ı bir platform olarak değil bir İşletim sistemi olarak görmeleri istenmiştir. (Yani bir nevi Dsmart Inside modeli STB)

Vizyonumuzun,
Türksat'ın izdüşümü olan herhaneye hizmet götürmek olduğu

Temel Önceliklerimizin,
Müşteri memnuniyeti
Kaliteli içerik
Sürekli yenilik
İş ortaklarımız ile köklü ilişkiler
ve süreklilik (heray yeni bir kanal eklemek suretiyle)
olduğu ifade edilmiştir.

Dsmart Turksat Uydusu içindeki aynı grupta olan kanalların ve Dçocuk tarzındaki çocuk kanallarının dağınık ve önü, arkasında ilgili ilgisiz kanalların olmasından dolayı cihazlar tarafından auto dizileceği, NDS firmasının Java uygulamasının dünyada ilk defa Türkiyede olacağı bunuda NDS için ayrı bir çalışma ve sürekli geliştirme sorumluluğu verdiğine değinilmiştir.


D-SMART ÇOK YAKINDA YAYINDA web aderisimiz ile birlikte Call Center'ımız yarın akşam devrede olacaktır. 0 212 478 03 03 Kutularımız ile Ethernet girişleri sayesinde İnternet üzerinden yazılım güncellermesi yapılabilecektir.

Sizlere Kırmızı Tuş devrini başlatıyoruz. Kumanda ğzerindeki kırmızı renkli tuşa verilecek İnteraktif işlem yetkisi ile interaktif iletişim kurulbilecektir. Buna göre, Otomatik Oylama ve anketler, Futbol maçlarında kadro hakkında yorum gönderimleri, ve oyuncu performans değerlendirmeleri gibi interaktiviteler olacaktır. Bu anletlere ve değerlendirmelere katılan kullanıcılara çeşitli hediyelerimiz olacaktır.

Yazılımımızda Her grup kanalları sonrasında mozaik (12 parça bölmeli) kanala gelindiğinde sonraki aynı grup kanallarının listesi görülebilecektir.

Dsmart ile Turksat uydusunda bulunan Tüm kanallar,D Tematik kanalları ve içerisinde Discovery,Animal, ve gelecek diğer kanallarımızda olmak üzere NDS ile şifrelenmiş olan kanallar, HİÇBİR AYLIK ÜCRET ÖDENMEKSİZİN makinaya sahip olanlar tarafından İZLENEBİLECEKTİR.

D Grubunun sunacağı Dsmart'a özel içeriklere gelince...

Gençlik grubu ile ilgili Dream ve Dream Türk,
Spor Grubu ile Dspor, Hipodrum Tv, BJK,FB,GS,
Çocuk kanalı ile Dçocuk,
Yaşam ve güncel kanalları ile Dplus ve Emlak Tv,
Sinema Kanalları olarak Moviesmart ve Yeşilçam,
Diziler için Dmax
İnteraktif için Fix Tv sunulmaktadır...

Ayrıca HBO1 VE HBO2 ile anlaşma imzalanarak Moviesmart2,Dicovery,Animal Planet ve Comedy smart ve 1 şubat tarihinde HBO lar ile birlikte başlayacak pin kodu korumalı Erotic kanal yer alacaktır. Tüm bunların yanı sıra Turksat uydusunda bulunan diğer kanallar cihazla alınmaya devam edecektir.

Çok yakında ifadesiyle birlikte toplantıda olan herkezle paylaşıdığı üzere izlerlede paylaşmaktan keyif alacağımız,
.SET (Sony Entertainment)
.Turner Clasic Movies
.Cartoon Network
.Travel Channel
.The Sciense Channel
.Discovery Home
.The History Channel
.Explorer
.TNT,PRO7,SAT1
.CNN International,BBC
ve forumun duyarlılığıda vurgulanarak S P I C E Kanalları ile imza aşamasına gelindiği her 10 15 günlük fasılalar ile bu kanalların DSMART kullanıcılarına sunulacağı duyurulmuştur.

NDS sistemi ile anlaşmalı olan ve Paketleri NDS kartlar ile şifrelenmiş MULTIVISION(TPS) ve +SKY pakketleri DSMART kullanıcılarının dönemi sonlanmış olan EMU ihitiyaçlarına gerek kalmadan özel bir kart olarak ayrıca verilecektir.

EPG sürati ile,Interaktif oyunları (Örnk.HUGO (nds USA satın almıştır.)), Portallar,
Mozaik kanalları,İnternet bağlantısı,Online İddia ve Altılı Ganyan, Milli Piyango(izin aşamasında),Oylamalar,Anketler,Mesaj atma ve Mesaj alma,Fatura bilgisi sorgulama, Maçbileti satın alma,ve TV'den Alışveriş kanalları ile Dsmart Yarın (pazartesi) gününden itibaren Hürriyet,Milliyet,Akşam gazetelerinde 29 tarihi itibariyle de 25 Ulusal televizyon kanalında seri reklam tanıtımlarıyla 1 Şubat tarihinden sonra DSMART bayilerinin raflarında olacaktır...

HD ve PVR lı makinalarımız Ekim ve Kasım aylarında Türkiye pazarında olacaktır.

Bilgilerinize Saygı ile sunulur...
__________________
can Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2007, 11:17   #7
 
OnuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

tşkler bilgi için
__________________
Besiktas JK


.
OnuR Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2007, 11:21   #8
 
can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

saol....
__________________
can Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-01-2007, 17:20   #9
Moderator
 
dogan_cordoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

teşekkürlerrr saol bilgiler içinn....
__________________
'' BİR DERDİM VAR. BİN DERMANA DEĞİŞMEM ASLA !!! ''
dogan_cordoba Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-01-2007, 12:48   #10
 
can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 


1. Donanım: Kutu + Kumanda + Smartcard
2. Yazılım: İşletim ve Şifreleme Sistemi + EPG
3. İçerik
4. İnteraktif Hizmetler
5. Dağıtıcılar: Bayi Satış Ağı


Emlak TV
D Max
D Çocuk
D Plus
Dream TV
Dream Türk
Fix TV

BJK TV
FB TV
GS TV
D Hipodrom
D Spor
D Yeşilçam
Movie SmartDISCOVERY CHANNEL
ANIMAL PLANET
WORLD FASHION
MOVIE SMART 2

Seçkin filmler ile 24 saat sinema keyfi
COMEDY SMART
Birbirinden komik, eğlenceli diziler
Coupling, Good Morning Miami,
My Wife and Kids, Police Academy,
Manchild...


TÜRKSAT Uydu üzerinden 110'unun üzerinde TV ,
70'in üzerinde radyo yayını


Şifreli Kanallar:
Sinemalarda vizyondan kalktıktan 6-8 hafta sonra şifreli
kanallara gelecek filmler
Her ay 8 yeni yerli/yabancı film
Gece 12'den sonra erotik kuşak
Sinemadan daha ucuz,'izledikçe öde' modeli

Modül ile izlenebilecek kanallar:
Diğer uydulardaki FTA yayınlar
Çanak ile diğer uydulardaki şifreli paketleri yasal olarak
izlemeye olanak sağlayan kartlar


Aylık ücret ödenmez. Bir kez satın alındıktan sonra abonelik gerektirmez.
Piyasadaki standart uydu alıcılarının sahip olduğu tüm özelliklere ve çok daha fazlasına sahip bir dijital uydu alıcısıdır.
Kurulumu basittir. 4 kere OK tuşuna basmak suretiyle 15 saniyede kurulum gerçekleşir.
Donanımı benzerlerine oranla daha güçlüdür. Yazılımı da uydudan güncellenmeye hazırdır.
Dijital görüntü ve ses kalitesi sağlar.
Birçok yerli/yabancı kanal, D-Smart uyumlu dijital uydu alıcısı sahiplerine özeldir, şifresizdir, ücretsizdir.
Kanallar televizyona sıralanmış olarak gelir, ayrıca bir ayarlama
yapmaya gerek yoktur.
Her ay yeni bir hizmet, yeni bir
uygulamayla reklam desteği verilecektir.
__________________
can Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 16:59 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580