Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-11-2009, 10:12   #1
alpler
Dişi Kartal

alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daçka Oyak Renault’a Direnemedi

Click the image to open in full size.
Beko Basketbol Ligi’nde dördüncü hafta karşılaşmasında Oyak Renault, Bursa’da konuk ettiği Darüşşafaka Cooper Tires’ı 68-55 yendi.
İkinci galibiyetini alan Oyak Renault’da Wink Adams ve Josh Heytvelt 18’er sayı ile oynarken, Ahmet Ali Erdoğan 13 sayı- 4 ribaund- 8 asist, Olumuyiwa Famutimi ve Nedim Dal ise 8’er sayı ile mücadele ettiler.
Dördüncü maçında da galibiyetle tanışamayan Darüşşafaka Cooper Tires cephesinde yeni transfer Haris Mujezinovic 22 sayı- 9 ribaund, double double Jermareo Davidson ise 17 sayı- 11 ribaund ile maçı tamamladı.
Mücadeleye Haris Mujezinovic’in üçlüğü ile başlayan Darüşşafaka Cooper Tires, Josh Heytvelt ve Ahmet Ali Erdoğan’ın üçlükleri ile 6-3 geriye düştü. Josh Heytvelt’in sayıları ile etkili olan Oyak Renault, Ahmet Ali Erdoğan ve Nedim Dal’ın da skora katkısıyla farkı 8 sayıya çıkardı (15-7). Haris Mujezinovic ve Bora Hun Paçun ile basketler bulan Darüşşafaka Cooper Tires farkı 4 sayıya kadar indirse de (15-11), Olumuyiwa Famutimi ve Ahmet Ali Erdoğan ile sayılar bulan ev sahibi ekip ilk periyodu 24-16 önde tamamladı.
İkinci periyoda Haris Mujezinovic’in basketi ile başlayan Darüşşafaka Cooper Tires, Mutlu Demir ve Wink Adams’ın sayılarına engel olamadı (29-18). Hakan Demirel, Alper Özcan, Polat Kaya ve Haris Mujezinovic ile üst üste basketler bulan konuk ekip 16-0’lık seri yakalayarak üstünlüğü ele geçirdi. Konuk ekip ilk yarının son 1.38 dakikasına da 29-34’lük skorla girdi. Oyak Renault, Ahmet Ali Erdoğan ile sayılar bulsa da, konuk ekip soyunma odasına 34-35 önde girdi.
İkinci yarıya Nedim Dal’ın turnikesi ile başlayan Oyak Renault, Josh Heytvelt ve Wink Adams ile etkili oldu. Rakibine periyodun ilk 5.5 dakikasında sayı şansı vermeyen Bursa temsilcisi, 12-0’lık seri ile skoru 46-35’e taşıdı. İlk basketini Jermareo Davidson ile bulan Darüşşafaka Cooper Tires, Hakan Demirel ile serbest atış çizgisinden sayılar buldu. Jermareo Davidson ile bir kez daha basket bulan konuk ekip skoru 46-41’e taşıdı. Josh Heytvelt ile üstünlüğünü koruyan Oyak Renault son 10 dakikaya 52-44 önde girdi.
Final periyodunun ilk dakikalarında Wink Adams ile basket bulan Oyak Renault, Nedim Dal ile serbest atış çizgisinden 2/2 isabet ile oynadı. Konuk ekip Jermareo Davidson ile tutunmaya çalışsa da savunmada açıklar verdi. Nedim Dal ve Wink Adams ile boyalı alanı iyi kullanan Oyak Renault, normal sürenin son 5 dakikasına 62-49 önde girdi. Kalan dakikalarda Wink Adams ve Olumuyiwa Famutimi ile sayılar bularak farkı koruyan Bursa temsilcisi mücadeleden 68-55 önde girdi.
SALON: Bursa Atatürk Spor Salonu
HAKEMLER: Ahmet Ersan Ergüler, Özlem Yalman, Ali Şakacı
OYAK RENAULT (68): Ahmet Ali Erdoğan 13 (4 ribaund, 8 asist), Alpaslan Uruk (1 ribaund), Olumuyiwa Famutimi 8 (4 ribaund, 1 asist), Nedim Dal 8 (3 ribaund, 1 asist), Wink Adams 18 (7 ribaun, 2 asist), Josh Heytvelt 18 (6 ribaund, 3 asist), Mutlu Demir 3 (3 ribaund)
DARÜŞŞAFAKA COOPER TIRES (55): Melih Mahmutoğlu 1 (3 ribaund), Kadir Çipa (1 ribaund), Bora Hun Paçun 2 (2 ribaund), Stefan Jackson 2 (3 ribaund, 6 asist), Hakan Demirel 4 (5 ribaund, 2 asist), Alper Özcan 2 (2 ribaund, 2 asist), Polat Kaya 5 (2 ribaund, 1 asist), Haris Mujezinovic 22 (9 ribaund, 1 asist), Jermareo Davidson 17 (11 ribaund, 2 asist), Can Özcan (3 ribaund)
1.PERİYOT: 24-16
2.PERİYOT: 10-19
3.PERİYOT: 18-9
4.PERİYOT: 16-11