Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-03-2007, 04:24   #5
Meric
Yardımcı Admin

Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şehir merkezine nasıl gidebilirim? How can I go to the town centre? Hav ken ay go tu dı tawn senter?

Dosdoğru gidiniz. Go straight ahead. Go streyt ıhed.

Hangi otobüs Taksim’e gider? Which bus goes to Taksim? Viç bas gouz tu Taksim?

87 nolu otobüs Taksim’e gider. Bus number 87. Bas namber 87.

Biraz İtalyanca biliyorum. I know a little Italian. Ay nov e lidıl itali-yen.

Lütfen kelimeyi sözlükte gösterin. Please show me the word in the dictionary. Pliz şov mi dı vörd in dı dikşı-neriy.

Lütfen daha ya-vaş konuşun.İyi anlamıyorum. Please speak a little slower. I can’t understand. Pliz spik e lidıl slover. Ay kent andırstend.

Bir dakika, sözlüğe bakayım. One minute, let me look up the word in the dictionary. Van minıt, let mi luk ap dı vörd in dı dikşıneriy

Lütfen bana yardım edebilir misiniz? Can you please help me? Ken yu pliz help mi?

Lütfen bana istasyonu tarif edebilirmisiniz? Can you please show me the way to the station ? Ken yu pliz şov mi dı vey tu dı steyşın ?

Bazı yollar trafiği açık bazıları kapalı. Some roads are open for traffic some are not. Sam rouds ar opın for trefik sam ar nat.

İstanbul yolu açık mı? Is the road to İstanbul available İz dı roud tu İs-tanbul aveylıbıl?

Hayır kar yü-zünden kapalı. No its blocked because of snow. No its blakıd bikoz of snouv.

Dolu yağıyor. It hails. it heyls.

Kar zincirleri gerekli. You need snow chains. Yu nid snouv ceynz.

http://img81.imageshack.us/img81/9771/topmain8dd3mg5.jpg
Meric Ofline   Alıntı ile Cevapla