Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-05-2007, 20:13   #1
hakiki_kartal

hakiki_kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu adama maiillerimizle haddini bildirelim bir daha hakkımızda yazı yazmasın

Bir, "Beşiktaşlı duruşu"dur gidiyor!

BU da son günlerde moda oldu. Neymiş... "Beşiktaşlı duruşu" ymuş.. Siyah-Beyazlı kulüpte kimi görürseniz görün bir "Beşiktaşlı duruşu'' dur, tutturmuş gidiyor..
Kulübün web sitesine giriyorsun, falan filan, falan filan en sonunda da "Beşiktaşlı duruşu'' diye bir şey..
Yönetimden birini görüyorsun, "Günaydın'' diyorsun, adam sana ''Günaydın'' demeden önce kalkıyor, ''Beşiktaşlı duruşu'' diye cevap veriyor..
Başkan arabasını otoparka parkedecek, kendisine yardımcı olan görevliye ''Beşiktaşlı duruşu'' bakışı atıyor..
Allah Allah.. Nedir ki bu Beşiktaşlı duruşu?.
Özelliği ne?.. Niye Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Trabzonlu duruşu, ya da ne bileyim Manisalı, Adanalı, Çemişkezekli duruşu yok da Beşiktaşlı duruşu var?.
Yani Beşiktaşlılar, durdukları zaman diğerlerinden farklı olarak bir başka mı duruyorlar?..
Neyse. Onlar kendilerini nasıl görmek istiyorlarsa öyle görsünler.. Ama benim de elim armut toplamıyor. Kafaya koydum, bu "Beşiktaşlı duruşu'' nedir, çözeceğim..
Biraz düşündüm, hatta azıcıkta kaşındım, kılı kırk yarıp araştırdım ve sonunda olayı netleştirdim..
Bakın ''Beşiktaşlı duruşu'' neymiş;
Beşiktaşlı duruşu demek, şarabı da içeriz, esrarı da çekeriz anlayışına sahip olmak demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, hakemle maç kazanırken ses çıkarmayıp, kötü oynayarak kaybedilen maç sonrası faturayı hakemlere kesmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, stadına maç yapmaya gelmiş rakip takım hocasının kafasına okkalı bir tükürük yapıştırmak demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, kendisine şampiyonluk ve kupa kazandırmış efsane futbolcusuna sırf ezeli rakibine transfer oldu diye, ana avrat küfür etmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, ' 'Sahtekar'' diye adlandırdıkları futbolcunun 1 yıl sonra transfer edilmesi demektir.
Beşiktaşlı duruşu demek, rakip takım futbolcusuna parmak atmak, ayağına basmak demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, kalecisinin rakip seyircilere edep yerini göstermesi demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, hakem yardımıyla kazanılan kupayı, teşekkür için hastanede yatan ''Amca''ya götürmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, rakip oyuncuya dirsek atmak, dudağını patlatmak demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, 2 milyon doları verene futbol şubesi sorumluluğunu para ile satmak demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, kulübün hisselerini ölü fiyata babaya devretmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek mafya babalarına kulüp yoluyla vize almak demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek kendisine 100'üncü yıl şampiyonluğunu getiren başkana ana avrat küfür edip, kaçmasını sağlamaktır..
Beşiktaşlı duruşu demek,
kulübü toprak sahalardan ve gecekonduvari binalardan alıp, tesis şampiyonu yapan, üstüne üstlük bir sürü şampiyonluk ve kupa kazandıran onursal başkana "Ahmet Dursun, Seba gitsin'' diye bağırmak demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, Beşiktaş TV ismi altında gündüz
köyvari yayınlar yapıp, gece 24.00'den sonra kanalı, seks kanalı haline getirmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek stada maç izlemeye gelen garibanı, bıçaklayıp öldürmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, kendisine her fırsatta kazık atan bir rakiple içlidışlı olup, "Kupayı biz alalım, şampiyon da onlar olsun'' gibi garip ittifaklar içine girmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, Amerikalı basketçilerin paralarını vermeyip, onların kaçmasını sağlamak ve ardından da "Oyuncularımız bizi terketti" diye şikayet etmek demektir..
Beşiktaşlı duruşu demek, sırtını akraba olan federasyon başkanına dayamak demektir..
Eveeeettt. Benim yaptığım araştırmalara göre "Beşiktaşlı duruşu'' işte böyle bir şey..
Beşiktaşlı duruşuna bu kadar sadık kalan Beşiktaş, cumartesi gecesi hepten durunca, ''Hareket eden'' Fenerbahçe İnönü'de klasik galibiyetlerinden birini daha aldı..
Geçmiş olsun..
mail adresi: [email protected]
hakiki_kartal Ofline   Alıntı ile Cevapla