Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-05-2007, 16:06   #1
bjkartal
Banned

bjkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

matrix ve medya

matrix üçlemesini pek çoğumuz bilirsiniz... insanları makinelere bağlayarak geçmişlerini geleceklerini yani yaşamlarını kontrol altında tutan istediklerini gösterip istediklerini göstermeyen makineler... gerçekleri bilen insanlar yer altına atılmıştır... ben filmi izlerken saçma bir konu olarak görmüştüm... ama son zamanlarda bu matrixin bir benzerinin spor medyası olduğunu düşünmeye başladım.. çünkü bizim futbol medyasının durumuda farklı değil aslında istediklerini gösterip istediklerini göstermeyen gerçekleri değilde kendi fanatizmlerini ortaya saçan bir medya... fbyi ligin başında şampiyon gösterip fbnin şampiyon olamayacak korkusuyla yalan yanlış yazılarla karama kampanyaları ile hatta bazen iftiralarla insanları uyutan medyamız..
sahte senaryolar üretip yorum yapanlar yalan haberler yapıp gerçekleri hasır altı edenler... 5 kırmızı kartın hesabını yada o sene beşiktaşımızın başına gelenleri görstermeyip çöküşümüzü hazırlayan medya... ne garipse bu sene fbnin başına o sene bize yapılanların 50 de biri gelmemişken aslan kesildiler..
ali aydını bilirsiniz hani tekrarlanan fb - çaykur maçının hakemi o maçtan sonra değilde bize 2 penaltı verildi diye gs maçından sonra hakemliği bıraktırılmıştı... garip değilmi
aynı şekilde fbnin maçlarında fb ye göstermesi gereken kırmızı kartlardan değilde fb beşiktaş maçında göstermediği kartlardan dolayı eleştirilerin en büyüğüne uğrayan dereli... garip değilmi (geçen seneyi hatırlatırım 1 penaltımızı ve fb ye 2 kırmızı kartı vermemişti...)
dünyanın hiç bir büyük liginde olmayacak şekilde sadece bir takıma hemde maçın ilk yarısında 3 tane olmak üzere kırmızı kartın gösterilmesine ve ne tesadüftür ki karşı takıma 1 kart bile gösterilmemesi bile garipsenmeyerek browo denilmiştir ne cesur hakem...
ortaya çıkan onlarça teşvik şike haberlerini görmemezlikten gelinerek bir çaykur maçının kaybedilmesini bize fatura ederek bursa caimasının bize düşman yapılması başka mesele
ölüm stadını bile anlatmaya gerek yok adi bir sucun stadımızda olmasını fırsat bilerek bizi katil yerine koymaları... ama sahalarında daha beterini yaşayan hemde taraftarları arasında olan (hemde tam 3 kez) başkalarını görmezden gelenler..
teşvik ve şikeleri örtbas edilmesi ayrı mesele
daha çok hem depek çok biliyorsunuz yazdıkca sinirleniyorum artık
ama bu yazıyı yazmama vesile ise trt deki spor programında ankara macındaki hakem hatalarının eleştirilmesi geçen hafta ise fb nin lehine yapılan hataların ise gösterilmemesi hatta lig bitti ne gerek var denmesidir evet lig bittiyse bu maçtaki hatalarıda görmeyin...

Konu bjkartal tarafından (23-05-2007 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir..
bjkartal Ofline   Alıntı ile Cevapla