Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-06-2009, 09:09   #1
öznur_bjk
Engel Değil Mesafeler

öznur_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Say Sayabilirsen! Candaki O Asi Ruhu ( Itır Esen )

Rakibiniz, size karşı üstünlük sağlamışsa, onu alt etmenin çeşitli yollarını ararsınız. Bazen bu yollar çokta mertçe olmayabilir.

Bu sene Beşiktaş 2 Kupa alıp mutlu sona ulaşınca; bunun acısını çıkartmaya niyetlenen rakiplerimiz, medyayı da yanlarına alarak, her gün yeni bir gündemle karşımıza çıktılar.

En son buldukları şey “Taraftar haritası”

Sarı kırmızılı kulübün yaptırdığı araştırma sonucu ortaya çıkan bu taraftar haritası(?) gazetelerde yer aldı.

Ne tesadüftür ki; araştırma sonucunda en çok taraftar, yine “o” kulübün renklerine yakın çıkmaz mı?

Hayret doğrusu! Bu sonuca çok şaşırdık!!!

Gazetede ki haritaya göz attım; Etrafı makilikler, fundalıklar, dikenler ısırganlarla kaplı bir bitki örtüsü sarmış, benim içimi hiç açmadı doğrusu…

İlk atlas’ı hepimiz ilkokul günlerimizden hatırlıyoruz; herhalde birçoğumuz gözü kapalı Türkiye haritası çizebiliriz…

Harita metot defterlerimize, ya da sınav kâğıtlarımıza, birçok defa not almak için, Türkiye’nin 7 bölgesini, dağlarını, nehirlerini, göllerini, komşularını, şehirlerini, vs. çizdik…

Şu anda kucağımda bir Türkiye haritası var, açtım bakıyorum…

Çok şükür hala, taraftarlara göre, bölgelere ayrılmış, bir harita yapılmamış…

Hangi akla hizmet ve hangi aklı evvel bir kişi böyle bir harita yapmış bunu çok merak ediyorum…

Yakında, “Gerçek taraftarın iç organlarının rengi” adı altında “taraftar röntgeni” diye bir şey de çıkartırlar… Allah akıl fikir versin !

Bu haritayı yaparken, denek olarak aldıkları bir milyon kişi kim? Onu da merak ediyorum…

Açıkçası, kimse gelip beni saymadı, hangi takımı tutuyorsunuz diye kimse sormadı…

Çevremdeki herkesle konuştum, sizi sayan, soran, var mı diye, yok!

Bu araştırmayı yapanlar, yaptıranlar…

Siz, başkaları adına sayarken…

Aslında, farkında olmadan yerinizde sayıyorsunuz…

Ama zaten, siz bizi sayamazsınız ki…

Beşiktaş taraftarı 1, 2, 3, 5… Diye sayılamaz…

Bizim büyüklüğümüzü, sayıyla sınırlandıramazsınız…

Beşiktaş taraftar’ının sevgisini hiçbir şeyle ölçemezsiniz…

Sevginin haritası mı olurmuş?

Beşiktaş taraftarının sevgisi, ruhuyla birleşince; ne oluyor biliyor musunuz?

ASİ RUH…

Siz “Ruhumuzun” haritasını çıkarabilir misiniz?

Ama “Ruhumuzun” tarifi olmaz ki…

Asalet’in resmi çizilemez ki…

Yeri, yurdu, mekânı olmaz ki…

ASİ RUH…

O Karsta… Ardahan da… Trabzon da… Niğde de… Şırnak ta… Edirne de… Ege de… Toroslar da… Nemrut ta… Akdeniz de… Kıbrıs ta… Adana da… Almanya da… İngiltere de… Heryerede…

Kartalın uçtuğu kanat çırptığı, her yerde…

ASİ RUH…

Sayamazsınız ki candaki, o Asi Ruhu…

Saymakla bitiremezsiniz ki tendeki o Asi Ruhu…

Bul bulabilirsen,

Say sayabilirsen, candaki “O” ASİ RUHU…

ITIR ESEN/HABER1903