Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-07-2009, 18:31   #1
alpler
Dişi Kartal

alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ölmeye Gitti

Click the image to open in full size.

Almanya'nın önemli yönetmenlerinden Christoph Schlingensief kanserin pençesine düştü.

Amansız hastalıktan kurtulma şansı olmayan ünlü yönetmenin tek bir isteği var. Ömrünün son dönemlerinde Afrika'ya gitmek ve orada ölümü beklemek.

Akciğer kanserine yakalanan 48 yaşındaki yönetmen Schlingensief'in kanserle mücadelesini anlatan belgesel film Alman televizyon kanalı ARD'de yayınlandı. Belgeselde kanserle olan mücadelesini anlatan ünlü yönetmen, "Ömrümün son dönemlerini Afrika'da yaşamak istiyorum" dedi.
Belgeselde erkek arkadaşısının kanserle olan mücadelesini anlatan Aino Laberenz de kanserle sonuna kadar savaştıklarını ancak fazla umutları kalmadığını söyledi. Laberenez, "Önce sonuna kadar bu hastalıkla mücadele ettik. Ama herşey kötüye giderse birlikte Afrika'ya gidecimiz sözünü Christoph'a verdim. Şimdi fazla bir umut kalmadığını artık kabul etmek zorundayız. Ben de onunla birlikte Afrika'ya giderek ömrünün son günlerinde birlikte olmak istiyorum" dedi.

Ünlü yönetmenin son bir isteği de var. Schlingensief Afrika ülkesi Kamerun'da bir opera binası yapmak istiyor.