Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-08-2009, 08:51   #1
omen

omen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Icon16 Bir nesil kayboluyor! Y.Ekşioğlu

Beşiktaş Divan Toplantısı’nda yapılan tartışmalara iki gündür takıma geçen sezon çifte kupa kazandıran teknik direktör Mustafa Denizli’nin 10.5 numara bir oyuncu istemesi damgasını vurdu... Rıdvan Şimşek’e birşey demedik. Bir ay Beşiktaş’ta idmana çıktı, bir sene önce alınmadı, bu sene kadroda... Gençtir, gelecektir. Ama malesef bu sezon bu formayı 5 maçtan daha fazla giyemeyecek. Bunu tecrübeli çalıştırıcı Mustafa Denizli’nin, daha doğrusu Beşiktaş’ın kadro yapısına göre söylüyorum. Gaziantepspor’dan transfer edilen İsmail Köybaşı’ya 5.5 milyon Euro verildi, sesimizi çıkarmadık, ‘gençtir’ dedik. 19 yaşındaki Bozöyüklü delikanlı Onur’a, ses çıkarmadık. 1.5 milyon TL’den fazla maliyeti oldu, ‘geleceği var’ dedik. Aslında iyi de bir topçu. Ama göreceksiniz, bu sezon Siyah-Beyazlılar’ın kadrosunda 18’e bile giremeyecek. Ekrem Dağ gelsin, Ankaraspor’dan alınan Erhan bile forma giyemeyecek...
Şampiyonluğa bile eş!
Bu gençlerin hiçbirine ‘hayır’ demiyorum. Çünkü Beşiktaş’ta son iki sezondur tek bir düşünce var; günü kurtarmak... Gelecek açısından baktığımda, bu kardeşlerime ‘özkaynak düzenleyici bir ağabey olarak’ her zaman sahip çıkarım, çıkacağım da... Ama bir de madalyonun diğer yüzü var: Bu oyuncuların hiç biri milli takımlarda yokken, her kategoride Ay-Yıldızlı formayı giyen Beşiktaş’ın kendi evlatları var... Necip var, Orhan var, Furkan var, Sezer var, Ali Kuçik var... Var da, var... Ve bu isimlerin hepsi de, gelecekte Türk futboluna damgasını vurmaya aday...
10.5 numara transfer inadı...
Bakın tekrar ediyorum, bu isimlerini saydığım çocuklar, milli takımlarda oynuyor ve takıma ‘genç’ diye transfer edilenlerinse, milli takımlarda esamesi okunmuyor. Ama iş paraya gelince, milyon Eurolar ödenen bu arkadaşların yanında, Necip; 2 bin 500 TL., Furkan; 500 TL., Beşiktaş’ın geleceği diye düşündüğüm Orhan: 500 TL., Erkan; 500 TL., Sezer; 550 TL., Ali Kuçik; 750 TL. alarak bu formaya hizmet ederken, suçları Bozöyük’ten, Ankaraspor’dan, Karşıyaka’dan transfer olmamaları!.. Asıl bu yazıyı yazmamdaki sebeplerin başında ‘10.5 numara’ transfer istenmesi, bıçak yememiş hiç bir yeri kalmayan Yıldıray Baştürk’ün peşinde koşulması geliyor. Bakın, bütün samimiyetimle söylüyorum; kendi çocuklarımızın değerini hiç bilmiyoruz.
Batuhan bile oynasın!
Saydığım isimlerin hepsi, transfer edilenlerden bir santim aşağı bile değil. Herşeyden evvel, Beşiktaş kültürü ile büyümüş, ‘ahlaklı’ çocuklar... Gelenlere ‘ahlaksız’ demiyorum... Ama şunu söylüyorum; Yıldıray Baştürk’e milyon eurolar ödenip, bu takım şampiyonluğa oynayacaksa; Necip, Furkan, Sezer, Ali Kuçik, Orhan, Erkan, hatta kimsenin istemediği ama benim başımın tatlı belası, kendi çocuğumuz Batuhan Karadeniz’in bile oynamasını, şampiyonluğa eş değer sayarım.
Bıçak kemiğe dayandı
Kısacası futbol hayatını Almanya’da Stuttgart formasıyla sürdüren Yıldıray Baştürk’le şampiyon olacaksam, bu çocuklarla küme düşeyim. Bıçak kemiğe dayandı. Artık bir yere kadar. Bu düşünceler benim duygusallığım yüzünden ön plana çıkabilir. Ama eldeki gençler için yeni hocaları efsaneleşmiş Gökhan Keskin ile Sergen Yalçın’a bir danışılsın...
Yemen Ekşioğlu
[email protected]
omen Ofline   Alıntı ile Cevapla