Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-08-2009, 09:10   #42
Cyber
Banned

Cyber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bakın bu teknik analizden sonra ne düşüneceksiniz:

Galatasaray'ın her takıma 4-5 atmasının sebebi oyunu iyi parsellemesi yani şöyle;

Galatasaray'ın oyunun her yerinde oyuncusu var bu da rakibin pas trafiğini bozuyor sonrada savunmaya dönen topa baros şok pres uyguluyor ve mecburen topu şişiriyorlar G.Zan ve servet ikilisi topu indirip takıma kazandırıyor ve takım öyle bi paslaşıyorki bu pas trafiğini engelleyecek adam zor bulunur çünkü basit ve hızlı pas yapıyorlar savunmanın başı dönüyor...yardımlaşarak oynuyorlar yani bizim takımda ve Türk futbolunda eksik olan şey İspanya ya da bu yüzden yenilmiştik...en sonunda baros a ara paslar veriliyor savunmanın başı döndükten sonra eğer o olmassa keita ve kewell ikilisi kanatları otoban yapıyor ki bizim İsmail keita yı tutamaz eğer Ekrem oynamassa kimse Kewell ı tutamaz ve bunun sonucunda içeri çevrilen toplar gol olur...ve duran toplar Rijkaard ne yaptı bilmiyorum ama öyle organizasyonlar yapılıyorki hayran kaldım duran toptan çok gol atacaklar....

Şimdi Bizim takımın analizi:

Mustafa hoca ne kadar israr etsede bu takımın sistemi 4-4-2 olmalı ama M.Denizli nin 4-3-3 ten vazgeçeceğini zannetmiyorum o yüzden 4-3-3 ü değerlendireceğim...;

şimdi savunma göbeğinden başlayalım Ferrari ve Sivok ikilisi Gaziantep ve Gençlerbirliği maçında pozisyon verdi azıcık becerikli olsalar gol yiyecektik o kadar güvenmeyin bu ikiliye bu ikilinin açığını ernst kapatıyor...ve bekler:eeğer sağ bekte Ekrem oynamassa kewell canımızı çok yakar ama Keita yı İsmail durdurabilirmi tartışılır...yani Kanatlara özel önlem alınmalı veya bu iki bek sıkı çalıştırılmalı...orta sahada iş yapan tek adam ernst gerisi fos ne tello ne fink son iki maçta bir şey yapmadı bu nereden belli? şuradan belli:G.Antep maçında savunmadan top almaya gelen tek adam ernst ti o çıkınca şişirmeye başladık topu yani ernst tüm oyun boyunca oyunda kalmalı...savunma-orta saha-Forvet hattı nın arası çok büyük birbirlerine fazla uzak oynuyorlar bu da problemdir...nihat desen ölmüş postunu arıyoruz Nobre kalas ama Gese ye özel bi çalışması var heralde o maç çok iyi oynuyor bobo şu anda kendinde değil o yüzden bobo dan yüksek performans beklemeyin...Holosko belkide H.Balta yı bu ligde zorlayacak nadir adamlardandır mutlaka içeri kat etmeli.....

Gese'yi nasıl yeneriz, Şöyle:

kanatlar korunmalı keita ve kewell engellenmeli arda ve eleno ya özel markaj(Tello ya yapıldığı gibi) yapılmalı Baros un önü kesilmeli ama bizde bunları yapabilecek bek ve oyuncu varmı?sadece ekrem ve Ernst yani bu maç çok pozisyon veririz ama eğer savunma ve forvet hattı birbirine yakın oynarsa çok pozisyon buluruzşansımız varsa ve hakan(veya rüştü) formunda olursa gol yemez ve gol atarsak kazanırız ama bu da az bi şans...Rijkaard ın 4-4-3 ü M.Denizli nin 4-3-3 üne üstünlük kuracaktır bu benim dediğim şekilde engellenir

Açlık Çalışkan Adamın Kapısında Bekler Ama İçeri Girmeye Cesaret Edemez!
Cyber Ofline