Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-08-2006, 09:39   #1
SahEmre
zɐʎaq ɥɐʎis

SahEmre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yönetimle, Tigana arasında Ricardinho tartışması...

08:30 25 Ağustos 2006 / Cuma

Beşiktaş yönetimiyle, Tigana arasında Ricardinho tartışması...

Beşiktaş Yönetimi, Ricardinho'nun ilk 11'de oynamasını beklerken, Jean Tigana yıldız oyuncuyu 18 kişilik maç kadrosuna son anda aldı.

Kriz kapıda!
Beşiktaş’ta, yönetim ve teknik heyet arasındaki Ricardinho tartışması sürüyor. Tigana’nın yıldız oyuncunun çıktığı ilk antrenmanı basına kapamasının ardından başlayan tartışmalar, bu sefer de maç kadrosuna yansıdı. Sambacı’yı ilk 11’de görmeyi bekleyen yönetim, Fransız hocanın “Ben takımla iki idmana çıkan oyuncuyu 11’de oynatmam'' sözleri üzerine şok oldu. Aralarına yeni katılması nedeniyle Brezilyalı oyuncuyu 18 kişilik maç kadrosunu dahi almayı düşünmeyen Tigana’nın, baskılar üzerine bu kararından vazgeçtiği ve yıldız oyuncuyu 18’e aldığı ileri sürüldü.

‘Oynamaya hazırım’
Öte yandan takımla birlikte çalışmalara başlayan ve çabuk adapte olan Ricardinho, Konyaspor’la oynanacak Turkcell Süper Lig maçında forma giymeye hazır olduğunu söyledi. Yıldız oyuncunun “Corinthians’tan hazır olarak geldim. Maç eksiğim yok. Oynamak için sabırbızlanıyorum. İlk 11’de oynayabilirim'' sözleri bile Tigana’yı ikna etmeye yetmedi. Fransız hocanın 18 kişilik maç kadrosuna dahil ettiği yıldız oyuncuya 11’de görev vermeyeceği, karşılaşmanın durumuna göre ilerleyen dakikalarda oyuna sürebileceği belirtildi.

Yönetim tepkili
Antrenman krizinin ardından başlayan kardo tartışmasına müdahale ederek sıkıntının büyümesini engelleyen Siyah-Beyazlı yönetimde, teknik heyete tepki büyük. Sambacı’nın maç kadrosunda olmadığını duyan yönetimin ileri gelen isimleri, “Ricardinho Konyaspor maçında sahaya çıkmazsa tam skandal oluruz.'' demesi üzerine Tigana’nın geri adım attığı kaydedildi. Beşiktaşın yeni transferi Ricardinho, çarşamba günü takımla beraber ilk çalışmasına çıkmış, arkadaşlaryla kısa sürede uyum sağlayan Sambacı’nın istekli tavrı dikkat çekmişti.

http://www.milliyet.com.tr/2006/08/25/son/sonspo04.asp

Medya bunları abartmayı ne çok seviyor hemen haber yapıyor.