Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-08-2006, 00:11   #140
Barisozgur

Barisozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
kajmer88´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bakiyi bende sevmiyorum ama bobo çok iyi.eger çok biliyosan git transferi sen yap.elindeki oyuncu bundan sonra onu kötülemek yerine ondan en iyi şekilde faydalanmaya bak.farkında olmadan beşiktasa zarar veriyorsun ve söylediklerinle febe ve gese ye koz veriyosun.bence dikkat et
Traji-komik bir yorum yapmışsın....hehe bobo çok iyi demişsin....bunu diyen adama sorarlar yahu kardeş sen bu akşamki maçı seyrettin mi? Ayağına gelen 5 topun 4 ünü kaçıran 0 kafa şutu çeken 0 şut çeken biri "çoki iyi" oynadı sana göre...vay be gözlerim yaşardı..bu nasıl bobo hayranlığıdır.... Demek ki Bobo kazara 1 tane şurt çekseydi burada Dünya starı olağanüstü Bobo çok çok çok iyi oynadı diyecektin......Ben de diyorum ki istatistiksel olarak 0 şut çeken 0 kafası olan 6 pastan gol kaçırma özelliği olan bir oyuncunun Beşiktaş gibi büyük bir takımda yeri olamaz.....Farkında olmuyorsun ama futbol olarak çok kötü oynayan birini bu oyununda bile savunmakla Beşiktaş ı alçaltıyorsun.....Ricardinho gibi "world class" bir Dünya Starıyla Beşiktaş'ın vizyonu yükselmiştir...Bobo da ben bu ışığı göremiyorum.....zaten istaistikler çok net...tam bir 0....Daha bunun neyini savunuyorsun....

Bir de olaya şu açıdan bakmak lazım Beşiktaş Febe ve Gese olarak kabul olarak denk takımlar yani 3 büyükler ..hedefleri aynı takımlar....Peki Fenerbaheçe ya da Galataasrayın forvet olarak Bobo yu transfer edebileceği ya da bu takımlarda Bobo nun ideal santrafor olabileceği düşünebilinir mi? Düşünülemeyecekse böyle bir adamı ben asla Beşiktaş'ın büyüklüğüne yakıştıramoyorum...Olay vizyon meselesi....

"Çok biliyosan git tranferleri kendin yap gibi" artık klasik olmuş "ezbere"yorumları bırakalım.Beşiktaş taraftarı yaratıcıdır....Ve Beşiktaş yorumcuları "salla pati" değil argumana dayalı iddialar ileri sürerler.....Bunu kaybetmemekm lazım.....

Bobo nun kiralanması için hala vakit var..30 ağustosta tranfer sezonu kapanıyor....Olmazsa da tabi ki bu oyuncudan en iyi şekilde faydalanmak lazım....Ben zaten bunun aksini söylemedim ki....Ama Burakta gördüğüm ışığın 10 da 1 ini Bobo da göremiyorum....

Söylediklerimle febe ya da geseye koz verdiğimi düşünmüyorum....Hele Beşiktaşa farkında olmadan zarar verdiğimi hiç düşünmüyorum....Bence gerçekleri söylemek örneğin Bobo nun 0 şut çektiğini hiç gol pozisyonuna giremediğini ya da bu gece hiç gol atmadığını söylemek istatistiki veridir....Takıma zarar vermez.Aksine Ricardinho nun gelişiyle çıta atlayan Beşiktaş ta Bobo gibi bir oyuncunun ideal santrafor olarak düşünmenin Beşiktaş ı alçalttığını düşünüyorum ve karşı çıkışım bundadır....Taraftarlık elbette destek olmak demek ama dikkatini çekerim(genel olarak konuşuyorum) yalan söylemek ya da yanlış giden şeyleri "oooo harika" gibi gösterme, "durumu kurtarma" çabasına gitme ya da kötü olan bir şeyi örtbas etmek olmamalı.....Hem iyi söyleyeceğiz hem de kötüyü.....Bunları söylemekle destek olmanın bir alakası yokk...İyi şeyler söyleyince destek olunur , takımda bir şeyin eksik ya da yanlış olduğu söylenince takıma zarar verildiği mantığını bırakmak lazım....Her zaman destek ve genel olarak olumlu düşünmek lazım ama hem doğruları hem de yanlışları söylemek lazım....Bu konunun ikili bir polemik olmasını istemiyorum....Umarım anlaşılmışımdır.çünkü benim gibi düşünen çok kişi olduğunu biliyorum.......
Barisozgur Ofline