Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-09-2009, 11:59   #1
Gokhan
Gogo

Gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslan maçını Rüştü alır

Beşiktaş ligin ilk 4 haftasında 6 puan kaybetmesine rağmen iddia ediyorum ki bu takım şampiyonluğun en büyük adayı. Bir atasözü vardır: Karaman’ın koyunu, sonra çıkar oyunu. Dikkat edilirse Siyah- Beyazlı takım geçen sezon Mustafa Denizli hocayla beraber ligin ilk yarısına rakiplerin en az 8-10 puan gerisindeydi. Sonra ne mi oldu? Muhteşem Beşiktaş ortaya çıktı ve İzmir’de kupa derbisinde F.Bahçe’ye sahayı dar etti, muhteşem bir skorla da kupayı aldı. O maçtan sonra, o futboldan sonra “Beni izlemeye devam edin” dedi. Denizli’de de maçı 2-0 alarak lig şampiyonluğunu ilan etti. Yani hem iki kupayı aldı hem de tarih yazdı. Bu sezon biraz şanssızlık, biraz sıkıntılar nedeniyle birkaç puan kaybedince yine Beşiktaş’ın yıkılmasını isteyen ulemalar orada burada konuşmaya başladı. Unutmasınlar ki Beşiktaş ilklerin takımıdır. Onun taraftarı dünyada hiçbir takımın taraftarına benzemez. Ayrıca kadro olarak ta şu an Siyah-Beyazlı takım ligin en iyi kadrosuna sahip. F.Bahçe’nin ve Galatasaray’ın 4 maçını analiz ettiğinizde hakemlerin ne kadar, ne şekilde yardımcı olduğu görülmüştür. Eğer hakemlerimiz biraz dürüst, biraz korkusuz ve biraz da kendilerine olan güvenini sahada düdük öttürerek gösterirlerse görülecek ki sezon sonunda şampiyonluğun en büyük adayı Beşiktaş olacak. Beşiktaş’ın şampiyonlukları ve kupaları hep şaibesiz ve tertemizdir. Rengi gibi aktır. Hakemler adaleti dağıttığı sürece Türk futbolu da, hakemliğimizde bir üst basamağa yükselecektir.

Tabata, Beşiktaş’ın orta sahasına dinamizm ve zenginlik katacaktır. Cumartesi günü oynanacak G.Saray maçı Beşiktaş’ın tekrar çıkışını sağlayacaktır. İnanıyorum ki Kartal, Ali Sami Yen’de yüksek uçacak, kanatlarını iyi kullanacak ve aldığı galibiyetle de Şampiyonlar Ligi’ne müthiş bir moralle başlaşacaktır. G.Saray maçı, Beşiktaş’tan sonra Rüştü’nün maçı olacaktır. İki eli kanda olsa, sakat dahi olsa Mustafa Hoca’dan formasını isteyecektir, istemeli de. Çünkü Barcelona’da Rijkaard kaleci Rüştü için “Bu da kalecimi” gibi sözler sarfetmişti. İşte o tarih geldi çattı. Bu Rüştü’nün intikam maçı değil. Kaleci Rüştü’nün Rijkaard’a nasıl bir kaleci olduğunu gösterme maçıdır.

Haydi Rüştüm. Ellerinle bu maçı al ve Rijkaard’ın maçtan sonra elini sıkarak ben kaleciyim de

Hayri Ülgen

Gökhan
Gokhan Ofline   Alıntı ile Cevapla