Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-09-2009, 11:58   #1
alpler
Dişi Kartal

alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fransa Hırvatistan’ı Geçti

Click the image to open in full size.
Avrupa Şampiyonası 2. Tur E Gurubu mücadelesinde Fransa, Hırvatistan’ı 89-77 mağlup ederek yenilgisizliğini sürdürdü.
Oyuna üst üste sayılar bularak başlayan taraf Hırvatistan oldu. Hırvatistan özellikle Marko Popovic’in performansı ile Fransa potasında sayılar üretirken, Fransa da Tony Parker Nicolas Batum ve Boris Diaw’ın sayılarıyla maça tutunmaya çalıştı ancak Hırvatistan ilk çeyreği 21-19 önde tamamladı. İkinci çeyreğe de iki takım karşılıklı sayılar üreterek başlarken dış atışlardan sayılar üreten Hırvatistan üstünlüğünü korumasını bildi. Fransa pota altı organizasyonları ile rakip potada sayılar üretmeye çalışırken Hırvatistan karşılaşmanın ilk çeyreğini de 46-41 önde tamamlayan taraf oldu.
İkinci yarının başlamasıyla daha iyi mücadele etmeye başlayan Fransa Tony Parker’ın sayılarıyla farkı kapatmasını bildi. Üçüncü çeyrekte savunmasını da sertleştiren Fransa rakibinin sayı üretmesine izin vermeyerek 10 sayıda tuttu ve eline geçirdiği skor avantajını arttırarak final periyoduna 56-63 önde girdi. Final çeyreğinin hemen başında Diaw, Pietrus ve Traore ile sayılar üreten Fransa karşısında Popovic’in gayretleriyle skoru kapatmaya çalışan Hırvatistan bitime 5 dakika kala skoru 69-73’e getirerek farkı 4 sayıya indirdi. Nicolas Batum’un üç sayılık basketleriyle farkı yeniden arttıran Fransa skor üstünlüğünü rakibine kaptırmadı ve karşılaşmayı 77-89 kazandı.
Hırvatistan’da Marko Popovic takımının maça tutunmasında en önemli isim olurken 30 sayı 2 ribaund ve 2 asistlik bir performans ortaya koydu. Hırvatistan’da Marko Banic ve Nicola Prkacin ise 5’er faulle oyun dışında kalan isimler oldular.
Fransa’da ise Tony Parker 24 sayı 6 ribaund, 6 asistlik performansı ile başrol oyuncusu olurken Nicolas Batum 18 sayı 5 ribaund ve Boris Diaw 15 sayı 4 ribaund, 6 asistlik performansı ile takımlarının geriden gelip maçı kazanmasında önemli rol oynadılar.
HIRVATİSTAN: Ukic 11 (1 ribanud, 1 asist), Kus 3 (3 asist), Popovic 30 (2 ribanud, 2 asist), Vujcic 2 (4 ribanud) Prkacin 6 (3 ribaund, 1 asist), Rozic 2 (2 ribaund), Planinic 3 (4 ribaund, 3 asist), Stojic 2 ( 5 ribaund, 2 asist), Lonvar 6 (2 ribaund), Banic 10 (3 ribaund), Nicevic 2 (1 asist) Kasun 2 (2 ribaund, 1 asist)
FRANSA: Batum 18 (5 ribaund), Jeanneau (1 asist), Kofii 2, Parker 24 (6 ribaund, 6 asist), Bokolo 3 (1 asist), Pietrus 14 (3 ribaund, 3 asist), De Colo 3 (1 asist), Diaw 15 (4 ribaund, 6 asist), Turiaf 3 (5 ribaunnd), Traore 5 (2 ribaund, 3 asist)
1.PERİYOT: 21-19
2.PERİYOT: 25-22
3.PERİYOT: 10-22
4.PERİYOT: 21-26