Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-09-2009, 17:28   #1
alpler
Dişi Kartal

alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aliağa Zorlansa da Kazandı

İzmir’de 4 takımının katılımı ile dün başlayan İzmir turnuvası’nın ikinci gününde oynanan ilk maçta Aliağa Pektim ile Bornova Belediyesi karşı karşıya geldi. İlk günü yenik kapatan iki takımın mücadelesinden Aliağa Pektim, 85-79 galip ayrıldı.
Karşılaşmanın ikinci periyodunda rakip potaya 34 sayı bırakan Bornova Belediyesi, ilk yarıda ribaundlarda üstün olan tarafken rakibini de 8 top kaybına zorladı. Mücadelenin ikinci yarısında Aliağa Pektim, Reha Öz- Mateo Kedzo ikilisi ile çok etkili olurken, Bornova Belediyesi, bu oyuncuları durdurmakta güçlük çekti. 3 yabancı oyuncusundan toplam 50 sayı bulan Aliağa Pektim’de, Reha Öz, 29 sayı, 8 ribaund, 3 asist ile maçı tamamladı.
Maçın ilk periyodunda iki takım da birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandı. Aliağa Pektim, Mateo Kedzo ve Reha Öz ile çok etkili olurken, Bornova Belediyesi ise potasında gördüğü basketlere Jashua Shipp, Frank Elegar ve Kedrick Brown ile karşılık verdi. Boyalı alandan üst üste bulduğu basketlerin ardından Mateo Kedzo ile 3 sayılık bir basket daha bulan Aliağa Pektim, ilk periyodu 25-17 üstün tamamlandı.
İkinci periyoda Bornova Belediyesi, savunma direncini arttırarak başladı ve yabancı oyuncularının pota altı sayıları ile oyunda dengeyi kurdu. Aleksej Nesovic’in 3 sayılık basketine de Şahin Ekmen ile hemen yanıt veren Bornova Belediyesi, 15. dakikada da skora dengeyi getirdi (32-32). Jashua Shipp-Kedrick Brown ikilisi ile çok etkili olan Bornova Belediyesi, skor üstünlüğünü de ele geçirerek ilk yarıyı 42-51 önde kapattı.
İkinci yarıya Reha Öz’ün basketleri ile 10-2’lik bir seri ile başlayan Aliağa Pektim, farkı 24. dakikanın içinde 1 sayıya düşürdü (52-53). Bu dakikadan sonda içerden ve dışarıdan bulduğu basketlerle suskunluğunu bozan Bornova Belediyesi, Aleksej Nesovic’in basketlerine engel olamadı. Son periyoda 66-67 Bornova Belediyesi önde girdi.
Final periyoduna da Reha Öz ile hızlı başlayan Aliağa Petkim, skor üstünlüğünü bir kez daha eline geçirdi. Son 5 dakikaya 74-72 önde giren önde giren Aliağa Pektim, Mateo Kedzo ile de skor üretmeye devam etti. Kalan 2 dakikalık bölümde de üstünlüğünü korumayı başaran Aliağa Pektim maçtan da 85-79 galip ayrıldı.
ALİAĞA PETKİM (85): Mateo Kedzo 25 (3 ribaund), Berkay Sahillioğlu 4 (2 ribaund, 8 asist), Aleksej Nesovic 13 (2 ribaund, 2 asist), Reha Öz 29 (8 ribaund, 3 asist), Chris Johnson (1 ribaund), Ogün Sevinç 2 (1 ribaund, 1 asist), Ceyhun Altay (2 asist), Lorenzo Gordon 12 (7 ribaund),
BORNOVA BELEDİYESİ (79): Ivan Koljevic 8 (1 ribaund, 7 asist), Şahin Ekmen 8 (3 ribaund, 2 asist), Çağdaş Erdoğan 2 (1 ribaund, 1 asist), Serdar Yavuz (1 ribaund), Kedrick Brown 24 (15 ribaund, 1 asist), Can Terzioğlu 5 (1 ribaund), Jashua Shipp 17 (6 ribaund, 2 asist), Frank Elegar 15 (9 ribaund, 2 asist), Mesut Ademoğlu (1 ribaund, 1 asist)
1.PERİYOT: 25-17
2.PERİYOT: 17-34
3.PERİYOT: 24-16
4.PERİYOT: 19-12