Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-09-2009, 17:30   #1
alpler
Dişi Kartal

alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mersin İzmir’de Galibiyetle Başladı

Click the image to open in full size.
İzmir’de Arda Ural, Burak Ural ve Özgür Soylu anısına düzenlenen Basketbol Turnuvası’nın ilk gününde oynana maçta Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Aliağa Pektim karşı karşıya geldi. Maçtan Mersin temsilcisi, 84-71 galip ayrıldı. Richard Anthony Frahm, attığı 27 sayı ile karşılaşmanın en skorer ismi olarak dikkat çekti.
Maça Mersin Büyükşehir Belediyesi İnanç Koç’un sayıları ile iyi başlayan taraf oldu. Mateo Kedzo- Chris Johnson ikilisi, Aliağa Petkim’in skor yükünü omuzlarken, 3 sayı çizgisisin gerisinden kullandığı 3 şut girişimini de sayıya çeviren Mersin temsilcisi yakaladığı 8-0’lık seri ile farkı 10 sayıya kadar çıkartsa da Aliağa Pektim, savunma direncini arttırarak farkı eritti. İlk periyodu 23-19 konuk takım önde tamamladı.
İkinci periyotta iki takım da birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Nedim Yücel ve Richard Anthony Frahm’un, İzmir temsilcisi ise Hasan Özkan, Ogün Sevinç ve Reha Öz’ün basketleri ile skor üretti. Soyunma odasına ilk periyotta yakaladığı farkı koruyarak Mersin temsilcisi, 42-38 önde gitti.
Mücadelenin üçüncü periyodunda rakibine oranla hücumda daha istekli olan Aliağa Pektim, oyunda dengeyi kurarken, skoru da 59-59’a taşıyarak son periyoda girdi. Final periyodunda Mersin temsilcisi savunma direncini arttırdı ve potasında kolay sayıya izin vermedi. Rakibini 12 sayıda tutan Mersin Büyükşehir Belediyesi, attığı 25 sayı ile farkı açtı ve maçtan da 84-71’lik skorla galip ayrıldı.
MERSİN BŞB (84): James Baron 10, Nedim Yücel 8, Richard Anthony Frahm 27, Altan Erol 5, Marcus Cousin 11, Rolandas Jarutis 5, İnanç Koç 10, Asım Pars 8,
ALİAĞA PETKİM (71): Mustafa Baki Görür 2, Mateo Kedzo 17, Aleksej Nesovic 6, Reha Öz 5, Hasan Özkan 13, Chris Johnson 9, Ogün Sevinç 5, Ceyhun Altay 14,
1. PERİYOT: 23-19
2. PERİYOT: 19-19
3. PERİYOT: 17-21
4. PERİYOT: 25-12