Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-10-2009, 14:28   #6
Karetta2002

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
northwest_eagle´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''İşinize geldiğinde “Bizim taraftar bir tane”, işinize gelmediğinde “Bu işlerin konuşulacağı yer genel kuruldur...” Hangi genel kurul? Fahiş giriş aidatlarıyla kulüplerin kapılarını halka kapatıyorsunuz, sonra da “Genel kurulda konuşun” diyorsunuz. Ayrıca neden 3 yılda bir yapılan genel kurulu beklesin ki taraftar? Bizim gençliğimiz “Siyasete meraklıysanız, parti kurun, seçimlere girin” laflarını dinlemekle geçti.''

İrfan Abi makalenin özellikle bu kısmını iyice bi etüd etmeni temenni ediyorum.
Ettim abicim ettim...Altınsay ın yazısı esas olarak ele alırsak sonuna kadar doğru tamamına katılıyorum..ancak usul olarak tamamen trübüne oynayan yazı..
İbrahim Altınsay ;Avrupa futbolunu ve özellikle İngiliz futbolunu çok yakından tanıyan, İngiliz futbolunun ,marka değeri açısından bugün ulaştığı noktadaki en büyük pay sahıplerinin sponsorların katkısından sonra kulüplerin kurumsal yapıları olduğunu çok iyi bilen,şahsen çok da takdir ettiğim bir futbol adamıdır...İbrahim Altınsay da çok iyi bilir ki ;özellikle ada seyircisi yönetimi protesto etmekle takımı desteklemek arasındaki derin çizgiyi seyircinin çok iyi algılamaktadır,övgüsünü de yergisini de bu çizgi içinde yapar...Ve gene kendisi çok iyi bilirki,gelişmiş(futbol olarak) ülkelerin hiç birinde seyirci takıma desteği,yönetime destek olarak algılamaz..Ve gene çok iyi bilir ki ;ülke yönetiminde esas olan "kuvvetler ayrılığı" ilkesi o ülkenin kurum ve kuruluşları için vazgeçilmezdir..Yani;yönetim taraftarı asla yönlendiremez...ama taraftar da yönetimleri görevden alıp göreve getirme gibi bir yetkiye sahip değildir..Haa..tabiiki fikir beyanı ve beğenip beğenmeme konusunda kesinlikle özgür olmalıdır taraftar..Eğer yönetimi beğenmiyorsa da sonuna kadar protesto etme özgürlüğüde vardır..amaa...asla ve asla genel kurulun işini yapamaz..
İbrahim Altınsay;genel kurulun görevlerini asla taraftara rucu edemez...Ama şu konuda hemfikirim;genel kurul daki son 10 sandıktaki üye yapısının çok iyi incelenmesi,kimlerin nasıl G.Kurul üyesi yapıldığının incelenmesi gerekir.Özellikle de Demirören yönetimi döneminde kimlerin nasıl üye yapıldığının da çok iyi incelenmesi gerekir...ve eğer yönetimde olduğu süre içerisinde böyle bir incelemenin öncüsü olmadı ise ,genel kurullarda böyle incelemeler için teklif vermediyse,özellikle mali genel kurullarda "ret" oyu verip inceleme talebinde bulunmadıysa..kusura bakmasın ama..
Trübünlere oynuyor....

Konu Karetta2002 tarafından (14-10-2009 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir..
Karetta2002 Ofline   Alıntı ile Cevapla