Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-10-2009, 08:05   #10
Neokartal

Neokartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sezon başından beri ilk defa olması gerken bir kadro ve dizilişle çıktık sahaya.. Bir ŞL maçına ancak böyle çıkabilirsin onun dışında bir fantezi yapmanın bir anlamı yoktur.. CSKA maçında da bunu yapsaydık bir beraberlikle de ordan dönerdik.. Finki Ernstin yanında oynatmaya mecbursun, ekrem kanattan başka hiçbir yerde oynamaz, nihat ikili forvetten biri olur ancak.. işte böyle oynayınca böyle bir rakip karşısında bile tek sarı kart görerek ve kora kor mücadele ederek deplasmanda puanı kapabiliyorsun.. Haa pozisyon vermedik mi tabi verdik yenilebilirdik de.. Bu bizim kadro kalitemizle ilgili birşey artık bunun için yapacak birşey yok.. Eldeki malzeme bu.. Bari bunu doğru düzgün kullanalım.. Maçın ilk 20 dakikasını evime yürürken önünden geçtiğim 6-7 tane büfe, cafe gibi esnafların televizyonlarına göz atarak geçirdim.. Bu yürüyüşüm sırasında her TV'ye bakışlarımda sol kanattan Wolsburgun yaptığı atakların tekrar görüntüleri ile kaşılaştım.. Gerçekten inanılmaz ilk yarım saat bizim sağ kanadımızı bitirdiler ve ortaya gelen her topa kafa yada ayakla müdahale ettiler.. Bunun dışında defansif anlamda ve mücadele anlamında ŞL sertliğinde bir Beşiktaş vardı sahada.. Ama ofansif anlamda sadece Nihatın daha önceki maçlara göre biraz daha fazla hareketliliği vardı okadar.. Son 15 dakikada ise rakip 10 kişi kalmışken maçı lehimize çevirmek içten bile değildi ama dediğim gibi hücuma yerleşiğ o varyasyonları yaparak gole gidecek kalitemiz yok malesef.. Geçen sezon da böyleydik.. Tek beklediğimiz adam gibi transfer yapıp bu kaliteyi arttırmakdı ama her zamanki gibi başımızdakiler bunu yapamadı.. Şimdi istanbuldaki maçları düşünüp umutlanıyoruz.. Görünürde umutlanabiliriz ama şu bir gerçek ki ŞL'de kendi sahanda bile bu takımları yenmek öyle kolay değil.. Biz de kendi sahamızda harika oynayıp bol gol atıyor değiliz.. Maçın adamı Ferrari'i için bile açık alanda yakalanacağı zor bir maç olacak..
Maçlar başlamadan önce bu grupta deplasmanlardaki CSKA ve WV maçlarından beraberlik, kendi sahamızda da galibiyet alarak bu gruptan kesin çıkılacağı açıktı.. Şimdi bunlardan birini alabildik.. Ama yine de kendi sahamızdaki maçları alarak gruptan çıkma şansımız yüksek.. Bu konuda Manu'nun serisine devam etmesini bekliyorum tabi..
Neokartal Ofline   Alıntı ile Cevapla