Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-04-2006, 18:04   #1
BeRkHaN

BeRkHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yeni sezona erken mesai

Acımasız!

Ligde 2006-2007 sezonu, Ağustos ayı sonunda başlayacak. Ancak Tigana’nın planlarında ilk kamp 19 Haziran’da. Futbolcular yalvaryakar oldu, fakat Fransız geri adım atmadı. Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ile final oynaması hemen hemen kesinleşen ve böylece UEFA’ya gitmesi de garantilenen Beşiktaş’ta, bugünlerde yeni sezonun tartışması yapılıyor. Almanya’da düzenlenecek Dünya Kupası nedeniyle 2006-2007 sezonunun Ağustos ayı sonunda başlaması kesinlik kazanırken, teknik direktör Jean Tigana’nın programı, futbolcuları şok etti. Çünkü Fransız hocanın planlamasına göre, Siyah-Beyazlılar 19 Haziran itibariyle, bir diğer deyişle yaklaşık 2.5 ay önce hazırlıklarına başlayacak. İşte bu durum nedeniyle dün Ümraniye’de bir dizi toplantı yapıldı.
Kaptanlar, Fransız çalıştırıya, “Lig normalden daha geç başlayacak. Kamp tarihini biraz erteleyebilir miyiz” talebinde bulundu. Tigana ise geri adım atmadı: “UEFA Kupası ve liglere kadar takımın tam kapasiteyle hazır duruma gelmesini istiyorum. Bu nedenle herkes tatil programını 19 Haziran’a göre ayarlasın...” Kartal, Temmuz ayına kadar İstanbul’da çalıştıktan sonra 2 haftalığına Fransa’ya gidecek. İlk etabın ardından İstanbul’a dönecek olan takım, bir hafta sonra da yeniden Avrupa’nın yolunu tutacak.