Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-12-2009, 23:44   #49
CEK_BJK

CEK_BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

denizli geçen sene çok zor zamanlarda, baskı altında çifte kupa kazandırttı. Elde ettiği bu başarıyla bırakın takdir edilmeyi üstüne birde "çok şanslı, ballı, bu denizli zaten hep böyle" gibi saçma sapan yorumların hedefi oldu..

denizli'nin gelmesine hiçbir zaman karşı çıkmadım, istedim mi? bende istemedim gelmesini, o zaman ki denizli yorumlarıma bakarsanız adı geçerken bile "bizi şampiyon yapacaktır ama..." yazılarım vardır

denizli bizi bu sene de şampiyon yapacak hiç endişeniz olmasın ama şeffaf olarak bakarsak Beşiktaş'ımızdan hem yd hem denizli hem de bu futbolcu bozmaları çok şeyler götürdüler.

yd'nin yaptıkları saymakla bitmez,

denizli'nin hataları ise bence;

- Bir türlü gençlere, isimsizlere şans tanımayıp. Kötüde ısrar etmesi
- Her maça farklı bir kadroyla çıkıp bir türlü iskelet oturtturamaması. Belki bunun nedeni kadro olabilir ama ilk maddeyi es geçmese böyle bir sorunu da olmaz zaten
- İnsanlara birşey ispat etme çabası, benim bildiğim doğru diyip diretmesi

Ama bizim felsefemiz değil miydi yenilsen de yensen de taraftarın senle? Bir Beşiktaş'lı skordan, sonuçtan çok oynanan oyuna, sahaya yansıtılan hırsa ve yüreğe bakmaz mıydı? peki ne oldu da herşey şampiyonluğa, kazanmaya ve bizim evladımız gibi bahanelere döndü

Takımın bence defans oynadığı falan yok. Kadrolara bakar, maçları seyrederseniz, çok hücuma çıkan-pozisyonlara giren bir takım olduğumuzu görürsünüz. Ama o kadar kötü forvetlerimiz var ki, o kadar beceriksizler ki boş kaleye bile atamayıp göğe dikiyorlar. O zaman bu tablo kaçınılmaz oluyor. Şimdi denizli ne yapsın çıkıp kendimi gol atsın? ha derseniz forveti değiştirsin zaten sizle hemfikirim nihat-nobre devre arasında yollanıp kaliteli bir golcü alınmalı ama bu sorunu zaten yukarıda denizlinin özelliklerinde bahsettim

Tabata konusu. takip ediyorsanız zaten denizli istememiş dertören kafasına göre verip parayı almış. birde niye oynatmıyorsun o kadar para verdik diye ahkam kesiyormuş. Bunlara bakınca nihatın-nobrenin ve tabatanın oynamalarını belki de denizliye değil bu kadar para verdim oynayacaklar diye dertörene de bağlayabiliriz?

Ayrıca ertuğrul varken isyan etmedik mi bu nasıl oyun diye? Niye korkak oynatıyorsun çift forvet çıkmıyorsun diye? Çok beğenilen lucescu bize o dönemlerde sırf defans yaptırtmadı mı? Bu iki hocayla karşılaştırınca denizli'nin korkak futbol oynattığını hiç zannetmiyorum

Bu yazdıklarım, bu konuya ya da burada yazanlara bir cevap olarak değil sadece bahsetmek istediğim düşüncelerim...

Konu CEK_BJK tarafından (15-12-2009 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir..
CEK_BJK Ofline   Alıntı ile Cevapla