Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-12-2009, 00:25   #1
alpler
Dişi Kartal

alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ümit Özat Köln'e Veda Etti

Alman Bundesliga ekiplerinden 1. FC Köln'ün yardımcı antrenör asistanı Ümit Özat, takımı ile yollarını ayırdı. Fc Köln resmi internet sitesinde yer alan habere göre, eski milli kaptan Ümit Özat'ın kayınpederinin rahatsızlığından dolayı Türkiye'ye zorunlu dönüş yapacağı açıklandı. Kulübünün internet sitesine açıklama yapan Ümit, bunun kendisi için zor bir durum olduğunu belirterek, "Ailevi nedenlerden dolayı kulübümden ayrılmak zorunda olduğum için çok üzgünüm. Kayınpederimin rahatsızlığından dolayı Türkiyeye dönmeliyiz. Köln benim ikinci vatanım oldu. Kölnü ve Köln halkını çok seviyorum. Kendimi Kölnlü olarak hissediyorum ve bu kenti çok özleyeceğim. Umarım gelecekte FC Köln ile tekrar yollarımız kesişir" şeklinde konuştu.
Ümit Özat, FC Köln yönetimine ve taraftarlarına gösterdikleri yakın ilgi için minnettar olduğunu ve yakın zamanda Köln'e vedalaşmak için tekrar geleceğini sözlerine ekledi. Ümit Özat, geçen yıl 29 Ağustos'ta FC Köln'ün Karlsruhe deplasmanında oynadığı lig maçında fenalaşarak yere yığılmış ve ekranları başındaki milyonlarca futbolseveri şok etmişti. Yapılan tetkikler sonucunda Özat'ın kalp kaslarında iltihaplanma olduğu belirlenmiş ve FC Köln kaptanı doktorların ısrarı ile futbolu bıraktığını açıklamıştı. 32 yaşındaki Ümit Özat, daha sonra FC Köln takımında yardımcı antrenör asistanı olarak görevini sürdürüyordu.