Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-01-2010, 20:24   #15
alleenje
Muhalif Kartal

alleenje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Demiroren´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar merhabalar.Ben rastgele nette gezerken sitenize denk geldim ve Yıldırım Demirörene olan kininizi görüp siteye üye oldum ve bunları yazmak istedim.Ben 1986 doğumlu şuan ülkesel bir spor gazetesinde(ismine gerek yok) bir gazeteciyim.Ayrıca Yıldırım Demiröen benim öz eniştem oluyor.Teyzemle evlenmiştir.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Kişilik olarak Yıldırım Demirören hakkında kesinlikle hiçbirşey denilemez.Çünkü gerçekten kendisi çevresi ve arkadaşları bazında, kulüp dışındaki yaptığı iş bazında sevilen ve sayılan bir insandır.Önce kongre üyesi olup önceki başkanlığın yönetime girip sonrada kendi yönetimini kurup bu yıla kadar gelmiştir.

Kendisinin kesinlikle bugüne kadar bu pis futbolun arka planıyla alakası yoktu.Ancak bütün bu pisliklere bulaşmaya başlaması İnönüde 2-1 Galatasaray'a yenildiğimiz maçla başlamıştır.O güne kadar namuslu ve hatasız yönetim gösteren Demirören o günden sonra kantarı kaçırmıştır.Demirören ailesinin çok samimi olduğu 2 aile var.Birisi Gürsoy ailesi, namı değer eski Galatasaray yöneticisi Ergün Gürsoy ve babası ile Demirören'in babası çocukluktan çok samimilerdir.Hala da öyleler.Adnan Polat'la ise Yıldırım Demirören 1996 yılında tanışıp sıkı fıkı dost oluyorlar.O zamanlar Adnan Polat Galatasaray'da sadece basit bir yönetici.Neyse olaya gelelim.Ortada kesinlikle bir şike bir para verme filan yok.Sadece Yıldırım Demirören maçtan önce yapılan toplantıda oyunculara ''Kaybetseniz de farketmez, yeterki fener şampiyon olmasın'' gibisinden laf ediyor.Ancak o gün bu adam artık kötü taraflara kayıyor

O günden sonra medya yoluyla Aziz Yıldırım, arkadaşlık ayağıyla Adnan Polat ve ekibi Yıldırım Demirören'in hertürlü güvenini kazanıyor.Hatta bu öyle bir aşamaya geliyorki İbrahim Toraman ile İbrahim Üzülmez'in kavga ettiği günden sonraki gün bizzat Yıldırım Demirören Adnan Polat'ı arayıp Toraman'ı 3.5 Milyon Euro'ya satıyoruz alırmısın diyor veya başka bir hadise, Holosko tam alınmak üzereyken Adnan Polat aranıp ''eğer sen ilgileniyorsan ben elimi çekerim demesi'' gibi.Bunlar gerçekler şaşırmayın.

Eniştem kendini tamamen kaybediyor.Basit hatalarla Tigana ve ekibine hiç güven vermezken yolluyor.Tigana'ya verdiği toleransı Rıza ve Ertuğrul'a vermeden postalıyor ve derken M.Denizli geliyor.Kendisine Galatasaray maçı sonrası ulaştığımda, acemi biri olsaydım şuan Denizli ile yollarımızı ayırmıştık.Ama ben eski ben değilim sabır göstercem demeyle kalıyor.

Şuan ise sizin nefretinizi kazanmış bir durumda.Açıkçası ben sizin kadar nefretçi olamıyorum çünkü öz eniştem ve teyzem melek gibi bir kadındır.Sizin tezahüratlarınızı tv'de izlerken çok üzülüyor.Ağladığı dahi oluyor.Basket maçında bile aynı tezahürat.Tamam Demirören'e de acıyorum ama o ne ektiyse onu biçiyor.

Tigana'dır Del Bosque'dir,yapılan yüksek maliyetli Ailton,Kleberson vb. transferler kulübün kasasını boşaltıyor.2004-2005 sezonu başlarken kasamıza 5 kuruş para yok.Bunu gören Demirören aile hazinesinden 10 Milyon TL'yi kulübe bağışlamakla kulübe para aktarmaya başlıyor.Ve bunu yaparken noter dahilinde yaptırıyor.Bugüne gelen noktada Yıldırım Demirören'e kulüp tam 80 Milyon tl borçludur.Toplam borç 420 Milyon TL olmakla birlikte, 200 Milyon Dolar'ın altına düşen borcuyla Galatasaray bile bizden önde durumdadır.Bunu bilmiş olalım

Transferler'de yönetimimizin hiçbir suçu yok.Sene başında Deco'ya gidilmiş.Satmayacağız cevabı üzerine kiralık formülüyle Chelsea ile anlaşılmış ancak oyuncu rakam ne olursa olsun ''ayrılmayı düşünmüyorum'' demiştir.Quaresma ''Türkiyeyi düşünmüyorum'' demiştir.M.City satılık oyuncumuz yok demesine rağmen 1 hafta sonra ilgilendiğimiz Elano'yu Galatasaray'a vermiştir.Kontenjandan dolayı Mustafa Hoca'ya hangi yerli forveti istiyorsun sorusuna kendisi bizzat Nihat demiştir.Sağ bek için Hamit istenmiş, ancak kulübü vermeyince İbrahim Kaş kiralanmıştır.

Topuz konusunda ne oyuncuya ne Fenerbahçe'ye kızmamıza gerek yoktur.Çünkü 2 takımda kulüple anlaşmıştır.Biz yıllık 2 verirken Fener 3 teklif etmiştir ve oyuncu da o kulübü seçmiştir.Bu gayet profesyonel bir durumdur.Çünkü bu adam öz ve öz Beşiktaş'lı değildir bence.2005'te Fatih Gökşen'le yaptığı görüşmede Galatasaray'lıyım demiş, 2009'da ilk Beşiktaşlıyım diyip sonradan Fenerbahçe'liyim diyen biridir Mehmet Topuz.O yüzden kafa yormaya bile gerek yok.Kısacası yönetimi suçlamayalım.

Arkadaşlar aslında birçok şey yazacaktım ancak yazıp yazıp sildim ve vazgeçtim.Çünkü bazı şeyleri açıklamak için henüz erken.Malum mali kongre.''La kim bu adam, yok bende demirören'in babasıyım'' gibi yorumlarınız olabilir saygı duyuyorum.Ama ben hiçbir çıkar hakkı gözetmeden ve sadece bunları yazmak için buraya üye oldum.Hiçbir şekilde hiçbirinizi kandırmama gerek yok.Zaten bu girişimden başka girmeyeceğim.Üye olurken verdiğim isim yanlıştır.Forza'daki 2 admin yakın tanıdığım olmakla birlikte Erdem Ulus'la da zamanında çalışmam olmuştur.

Son olarak son birşey ekliyim.Forza kaynaklı istihbaratlara göre ultrAslan ve *** taraftar toplulukları her siteye kendilerinden bir casus yollayıp kendi lehlerinde haberler çıkartıp taraftarı kışkırtabiliyorlar.Birçok isim zaten Forza'da alınmış.Çünkü doğru isim yazmak orada mecburi.Bu arkadaşların bazıları aranızda da bulunmuş.Nick vermeye gerek yok.İsme ve ip'e göre kısa bir araştırma yapıldığında birisi olaylı geçen Galatasaray - Fenerbahçe Erkek basket maçında benchlerde oturan ve olaylarda ismi geçmemiş.Ancak salona girebilen 50 izleyiciden biriymiş.Bir diğeri de Cem Yılmaz'ın filmlerinde görev almış, geçen ay çıkan filminin galasında ''herzaman kadromda bulunduracağım geleceğin yeteneği'' dediği, gazetelerde görünen, Cem Yılmaz'ın oyuncusu olan çok değil daha sene başında dahi aranızda bulunmuş birisiymiş.Bu isimler gizli tabi ki.Nasıl bilindi derseniz aynı isimler ilk forzadaymiş zaten.Tam isimler bulununca bu siteyle alakalı olanlar da site adminine belirtilcek.Aman bu tip insanlara dikkat edin.Kolay dolduruşa gelmeyin.Şuan dahi aranızda bile olabilirler.

Kongreye kadar siteye birdaha girmicem.Kongreden sonra size birdahaki vizyonumuz hakkında bilgi verebilirim.Hepinize iyi geceler.
Oncelikle burda Demirorenin kisiligine laf eden yok.Elestiriler beceriksiz bir baskan olmasina iliskin.86 yilinda Ergun Gursoy son hafta sampiyonluk macinda Trabzona gidip futbolculara tesvik primi dagitmis bir adam degilmidir?Adnan Polat Turkiyede 2 buyuk birakmanin calismalarini yapmamismidir.Ozel hayatlarindaki yakinliklarina bir diyecegim olamaz.Ama sportif konularda bu adamlarla Besiktas Baskaninin ortak hareket etmesi dusunulemez.Aziz Yildirim sevilen bir adam degil.Ama Demirorenle girdigi her yarista galip geldi.Zaman zaman Demirorenin Yildirima kafa tutma calismalari hep husranla sonuclandi.
Enisten kendini kaybeden bir adamsa bunu sonradan kendiside boyle yorumluyorsa Baskanligi zaten birakmasi gerekir.Girilen her krizde abuk sabuk laflar edip,olmadik isler yapan birinin baskanligi zaten yetersizdir.Hoca gonderme konusunda ise hep dogru isimleri erken,yanlis isimleri gec gondermistir.Denizli konusunda da yaptigi hatadir.
Sampiyon olunca Baskanligin sefasini surulecegini,basarisizliklarda da cefasinin cekilecegini bilmek icin kahin olmaya gerek yok.Her protestoda uzuluyorlarsa biraksinlar bu isi.Onca yanlis yapip tepki almadan goreve devam etmek ancak hayalperestlerin hayallerinde olur.
Kendi hatalari yuzunden kulube kaybettirdigi paralari cebinden borc olarak karsilamak baskani hakli cikartmaz.O kadar hatayi yapmasaydin da kulubun paralalari car cur olmasaydi.Olaylara sakin,sogukkanli yaklasarak bu paralarin onemli bir bolumunu harcamayabilirdi.
Transferde hata yok dedin ya.Iste cildirdigim nokta bu.Ya o saydiklarin disinda futbolcu kalmadimi koca dunyada.G.S. alabildigine gore M.City ile amatorce konusulmus.Mustafa Hocanin kisitli bilgisine uyup,maddi sartlari dusunmeden Topuzu unutturmak icin Nihati almak tam bir acemilik gostergesi.6 senede hala acemiligi ustunden atamadiysa bir problem oldugu kesin.Aydini verip Erhani almasina,Gokhan Zanin hediye edilisine,Zaponun ustune para verilip Bursaya kiralanisina nicin deginmiyorsun.
Topuz konusunu ise tamamen eline yuzune bulastirmistir baskan.Sen bitiremeyecegin bir is icin nicin ekranlarda Topuz kulubumuze hayirli olsun dersin.Futbolcu milletinin takiminin paraspor oldugunu 6 yillik baskanliginda ve onceki donemdeki yoneticiliginde ogrenemedinmi?Kayseriyle konusmadan nicin Topuzla konusuyorsun.Bu olayda bile baskani savunman film adi gibi.<Baskanin Adamlari>
Senin buraya yazacagin her konuda herzaman tartisirim.Demiroren Besiktas tarihinin en kotu 2. baskanidir.En kotu baskan mi kim?Enistene sor biraz BJK tarihi okusun ogrensin, kulturu artsin.