Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-01-2010, 10:09   #1
Gokhan
Gogo

Gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Demirören mi, Aksu mu?

Başkan adaylarının Divan Başkanı Yalçın Karadeniz’e verdikleri sözden mi, kendilerine aşırı güvenden mi, yalnızca kendi doğalarından gelen özelliklerden mi... Beşiktaş’ta sakin bir seçim yarışı yaşanmakta!
Süleyman Seba’nın iki eski omuzdaşı Fahrettin Curoğlu ile Metin Keçeli’nin Yıldırım Demirören ile birlikte olmasının altında bir işaret arayan var. Demirören’e sorduğunuzda bu iki kişilikli ismin ‘kendilerinin geldiğini’ söylüyor. Seba’nın iki eski sıkı dostunu göndererek ondan yana tavır koyduğu gibi bir izlenim yaratma amacıyla durumu kullanmıyor!
Seba’nın iki listeye de adamlarını gönderdiğini düşünen var!
Benim bildiğim Süleyman Seba eğer yüzde yüz aklı yatmıyorsa kimden yana ağırlık koyduğunu toplum önünde asla söylemez.
Ancak! İpuçları verir...
Bu kere ortaya koyduğu şuydu:
Murat Aksu ona aylar önce konuyu açtığında Hikmet Çetin adı altında toplanmayı önerdi.
Aksu çok akıllı bir politik tutumla, bunu hemen kabullendi ve durumu topluma duyurdu:
Hikmet Çetin’in şemsiyesi altında çalışmaya hazırım. Kararını bekleyeceğim... O hayır der ise, ben aday olacağım” dedi.
Yani Seba’nın işaret ettiği adamla birlikte olduğunu göstererek
Seba doğrudan onu işaret etmemiş olsa da ona karşı çıkmamış olmasını kendisine koz yaptı.
Buradaki püf nokta şudur: Seba Hikmet Çetin’in bu işlere soyunmayacağını çok iyi bilir... Kurdun kurdudur o. Çetin’i ortaya atmak ile Aksu’dan da Demirören’den de yana tavır koymadığını anlattı aslında.
Bunun bir başka anlamı da ‘ikisine de güvenmiyorum’ olabilir. Onun işaret ettiği Hikmet Çetin de adaylığı kabul etmedikten bir süre sonra buna benzer şeyler akla getiren sözler söyledi!
Durumu bu açıdan irdeleyen çok sayıdaki seçmen şimdi işte bu açmazın içinde.
Demirören çok hatalı yönetti, gereksiz borçlar üretti; ancak çözümü Murat Aksu mu?” sorusunu kendi kendine sormakta ve yanıtını net biçimde bulamamakta...
Çok seçim izledim Beşiktaş’ta. Çoğunu kimin kazanacağını ve hatta oy farkının ne olacağını da çok yaklaşık bilebildim.
Bu kez net bir yanıt bulamıyorum.
Seçim yarışı totoda olsa, 1-0-2 oynarım.

Güven Taner

Gökhan
Gokhan Ofline   Alıntı ile Cevapla