Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-01-2010, 10:12   #1
Gokhan
Gogo

Gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

'Oy'una Sahip Olma Zamanı

Düne kadar başkan adaylarının beklenen listelerini gördük. Şaşırmadık. Murat Aksu’nun listesindeki isimlerin sosyal ve ekonomik durumları hakkında bilgilendirilmiştik. Önceki gün de Yıldırım Demirören listesini açıkladı. Artık benim şu kadar oyum var diyenlerin edebiyatlarını duymak istemiyorduk. Ancak gördük ki değişen bir şey yok. Sayın Yıldırım Demirören, her ne kadar hatalardan ders aldım değişeceğim dese de, görünen o ki bu iş yine başkanın sırtında. Allah yardımcısı olsun. Kenan Öner, Bülent Deriş, Halim Aydın, Hüseyin Yücel. Yerlerine tercih edilen isimler inşallah başarılı bir yönetici profili çizen bu arkadaşları aratmazlar. Çünkü bu yöneticiler her platformda kulüp değerlerini ön planda tutmuşlardı. Ancak ne yazık ki, bir-iki ay öncesine kadar Beşiktaş başkanlık makamına küfür edenler bugün listede. Kulübün yakasından düşmeyen, kulüple bir yerlere gelenler kendilerini kulübün üstünde tutarak başkanı etkilemişler. Yazık! Evet, her iki listeyi de gördük. Artık karar verme zamanı. Pazar günü 22 bin 500 üyeden, aidatını yatıran 13 bin 200 kişi oy kullanacak. Aradaki 9 bin 300 üye nerede? Bunları kimler üye yapmış. Benim lafım 13 bin 200 üyeye. Pazar günü belki de kulüp tarihinin en kritik kongresini yaşacağız. Bir kibrit çak günlerinde bir numaralı sandıkta oy kullanan, 2 bin 801 sicil no’lu üye olarak bugüne kadar çok kongreler gördüm. Şimdi kulübe sahip çıkma zamanı. Seçilen başkan kim olursa olsun sırtımızda taşırız, başkanımızdır! Ama her üye genel kurula gelip oyunu kullanmak mecburiyetindedir. Her iki listeyi de beğenmese bile gelsin oyunu atsın. Beyaz oy atsın! Ama oyunu kullansın. Oyunu satmasın! Katılım ne kadar çok olursa, kongre o kadar sağlıklı geçer. Kongre öncesi herkes plan programlarını açıkladı. Alt yapıyı ağızlarından düşürmediler, seçim yatırımlarında hep o var. İnşallah seçilecek yeni yönetim bu konuda sözünün arkasında durur.

Ve son sözum İsmail Ünal’a. Kim ne derse desin, kulübü gırtlağına kadar siyasetin içine soktu... Öyle ki Yıldırım Demirören’in listesine hatırı sayılır bir şekilde müdahil oldun. Bir sonraki genel kurulda başkanlık için yatırımlarını yapabilirsin. Eğer Beşiktaşlıyım diyorsan Cumartesi günkü konuşmalarda söz al, Fulya’daki plazaların “İSKAN”larını vereceğine dair söz ver. Cumartesi günü iskanı vereceğine söz ver, benimle beraber binlerce insan senin desteklediğin listeye oy vereceğiz. Diyemezsen o zaman elini ayağını çek! Biz yine sana selam veririz. O da Beşiktaş’ta genel sekreterlik yapmandan dolayı, Beşiktaşlılığından dolayı...

Yemen Eksioğlu

Gökhan
Gokhan Ofline   Alıntı ile Cevapla