Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-02-2010, 13:54   #5
dartheagle

dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Demokrasinin varlığında ortaya çıkan sonuçlar ne olursa olsun kabullenilmesi ve saygı duyulması gereken sonuçlardır. Ama Beşiktaş kongre üyeliği konusunda başından beri kirletilen bir demokrasi ortamı olduğu herkesce kabul ediliyor artık. Bu klübe anayasa değişikliği gerekiyor bir kongreye üye olabilmek için başkan ın onayı zorunlu olmamalı bu demokrasi maskesi arkasına saklı tek adam hükümdarlığına taraftar devrimsel bir darbe vurabilir çünkü ortada işleyen demokrasi ne taraftarı tatmin ediyor ne de kongrede Demirörene karşı oy veren bir çok üyeyi. Hatta kazanan yönetimde bile bu durumdan rahatsız olan bir çok isim olduğunu düşünüyorum ben. Bu durum parayla alakalı da değil sistemle alakalı. Halkın tabanından beslenen sistem halka hizmet etmiyorsa halk da ayaklanır ve o sistemi devirir. Eğer ki BJK taraftarı gerçekten demokratik bir ortam olmadığına inanıyorsa yönetime karşı sesini daha da sert yükseltmek sonuna kadar hakkıdır. Çünkü artık burda olay etik boyutları veya sosyal hakları aşıyor. Burda sömürü düzeni başlıyor ki kimse Beşiktaş ı Beşiktaş taraftarını sömürge durumuna getiremez. Demirören yönetim üzerinde tam bir hakimiyet kurdu ama taraftara hala sözünü geçiremiyor. Küfürü bitircem amaçlı bir başlıkla adeta popüler balyoz çekiç dolunay serenat operasyonları misali içimizden bizi vurmaya çalışıyorsa bu klübün asıl sahibi taraftarlar da kendileri olanı kesinlikle ŞİDDETE BAŞVURMADAN koruyabilir. Bu nasıl olur grev gibi olur eylemlerle olur protestolarla olur bunla haşır neşir insanlar var illa ki bir yolunu bulurlar. Biz de sadece Arat ve Altınsay gibi sonucu olmayan konuşmalarla zamanımızı harcarsak hiç bir yere varamayız. Demirören güçlü olabilir ama asla bu klübün tek sahibi olmasına izin vermez bu taraftar mantığımı burda kenara bırakıp Beşiktaş ın 100 yılı aşkın tarihine geçmişine inancımı ortaya koyarım çünkü olay çok daha farklı boyutlara taşınmış oluyor.
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla