Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-02-2010, 00:28   #1
m3rts3fa

m3rts3fa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sistem ne olmalı.. Kadro Nasıl Oluşmalı ??

Aradım forumu ama yok böylebi konu.. : )

Sizce sistem ne olmalı.. Kadro Nasıl Oluşturulmalı ??

Ben kendi analizimi yazayım müsadenizle..

Mustafa Denizli takımı Barcelona gibi oynatmak istiyor. Bence dünyanın en iyi takımının sistemini bizim takımımıza monte etme düşüncesi son derece doğru bir karardır. Fakat oyuncu tercihleri son derece yanlış malesef.

Kaleyi geçip sağ bekten başlıyorum. Bakıyoruz ki Barca'da sağ bekte Dani Alves gibi hücum gücü yüksek bir bek oynuyor.Bizde ise son derece ağır devşirme sağ bek İbrahim Kaş. Bence hoca burada Ekrem Dağ'ı denemelidir ki geçen sen oynadığında gördük ne kadar verimli oynadığını.

Sol beke baktığımızda Barca'da Abidal ve Maxwell ikilisinin beraber götürdüğü bir sol bek kulvarı görüyoruz ki bence bizde bu bölgeye İsmail'i denemeliyiz. Her ne kadar defans yapma yönünde zaafları olsa da bunu oynayarak kapatacağına ve hücum gücüyle takıma pozitif katkı yapacağına inanıyorum.

Stoperlerimizin takım içindeki en uyumlu bölge olduğu görüşündeyim. Sivok,Ferrari ikilisi bozulmadan devam edilmelidir.

Barca'da defansın önünde oynayan isim Yaya Toure ya da Keita oluyor.. Yaya Toure'ye baktığımızda mücadele gücü yüksek,topu olumlu kullanabilen bir futbolcu görüyoruz. Bizde bu işi hakkıyla yapacak kişi Alman panzerimiz Fabian Ernst'tir. Onun yokluğunda da Fink.

Barca'da Toure'nin önünde top cambazları Xavi ve İniesta var.. Top tekniği mükemmel iki oyuncu. Bizde oraya Necip ve Tello'yu yerleştirebiliriz..

İleriye baktığımızda sol tarafta sağ ayaklı Henry oynuyor. Mustafa Hoca bizde "Bobo'yu Henry yapma" çalışmasıyla Bobo'yu solda oynatıyor.Benim tercihim orada Nihat'ı denemek. Hem Henry gibi ayak içi vuruşu iyi. Hemde hızlı.

Sağ tarafta Barca ile kıyaslayamayacağımız biri var ki : Messi .
Bizde Messi'nin bölgesinde oynayacak en ideal iki oyuncu : Holosko ve Serdar Özkan.

İleri uçta da benim ilk tercihim " Bobo " dur. Sonra Batuhan. Sonra Nobre.Tabi bu kadar yorumu yapıyoruz ama en önemli olan şey ise kadroda yakalanması gereken istikrar. İskeleti oluşturmak ve 6-7 oyunculuk bu iskeleti mecbur kalmadıkça bozmamak.

Sonuç olarak ;

Benim kafamdaki Barca sistemli kadromuz şöyle :

-------------------Hakan-----------------------

Ekrem-------Sivok----------Ferrari-------İsmail

-------------------Ernst-----------------------

-----------Necip----------Tello---------------

--Holosko-----------------------------Nihat----

-------------------Bobo------------------------

Yedek Kadrom ise :

-------------------Rüştü-----------------------

Rıdvan-------İ.Kaş----------İ.Toraman-------İbo

--------------------Fink-----------------------

-------------Uğur----------Yusuf---------------

--Erkan Z.-----------------------------Serdar--

-------------------Batuhan---------------------

Sonuna kadar okuyan ( okuyabilen ) herkese teşekkür ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

m3rts3fa
Mert Safa ÖZKARAKOÇ

Konu m3rts3fa tarafından (02-02-2010 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir..
m3rts3fa Ofline   Alıntı ile Cevapla