Konu: Tabu
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-02-2010, 21:50   #4
Karetta2002

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
alleenje´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir kulubun buyuk olma sebebi herkeze gore degi******,gorecelidir.

Bana gore Turkiyedeki buyuk kuluplerin buyukluk sebebi ulke sinirlarina yayilmis,her tarafta varolan taraftarlaridir.

Ama buyuk olmayi saglayan bu etkenin yani taraftarin kulup icinde soz sahibi olabilmesi icin ben Besiktasliyim demekten ote yapmasi gerekenler vardir.

Donup kendimize bir bakalim.Besiktas bizim diye nara atmayi hakkediyormuyuz? Bunu hakketmenin gerekleri neler ve biz bu gereklilikleri yerine getiriyormuyuz?

Bize cok aci verecek bir ornekle baslayalim.Fener taraftarinin katkisi kadar kulube katkimiz varmi?Mallesef yok.Kartalpencesinin satislari feneriumun uzerindemi.Maalesef hayir.Maclara gelen biletli taraftar onlardan cokmu?Degil.

Taraftar olarak desibel rekoru kirmak,biletsiz maca girmek,karaborsa vilet satmak,kavga etmek,kufur etmek,birkac klise sozun arkasina siginip kendimizi tabu olarak gostermek,Bir trubun lideri yaratip soyledigi herseye sorgulamadan kafa sallamak mi Buyuk Besiktas taraftarligi?Bunlarin kendi reklamimizi yapmak disinda ne faydasini gorduk?

Bunlari yaptik diyemi kulubun sahibiyiz diye boburleniyoruz?

Besiktas taraftari teriminin yerine Carsi terimini kullanmak,Carsinin elestirilmesine tahammul edemeyip Carsiya son vermek ama bir kac rant sahibinin rahati bozulmasin diye U donusu yapmakmi bizi BJK nin sahibi kilan?

En ilgincide bunun tabu yapilip,bunu elestirenlerin hain ilan edilmesi.

Demiroreni indirmek icin tek legal yol olan kongre uyeligini kacimiz dusunuyoruz?Bir kac maca gitmeyip kendimizi tatmin etmeyerek biriken mac paralarini kongre uyesi olmak icin yatirmak nicin isimize gelmiyor?Cunku biz Besiktasi degil kendimizi dusunuyoruz.

Aksini soyleyenlere cevap hazir. Sevinmek icin sevmedik. Sevsinler...

Yapmayin ya.Bu kulubun futbol takimi sevinmek icin gerekli o basarilari kazanmasa buyuklugumuzden bahsedip,su an BJK yi tutarmiydik?

Yada Besiktaslilik durusu.Hele Sebadan onceki baskanlardan 3unu sayamayacak,BJK tarihinden bihaber insanlar bu durustan bahsetmiyormu,komik duruma dusuyoruz.

Serdar Bilgili kapaliya zam yapti diye onu yollayip Demiroren Canavarini biz yaratmadikmi? <Ben Besiktasin iyiligi icin acikta otururum> diyerek fedakarlik yapmak yerine kendimizi dusunmedikmi?Demirorenin taraftara hos gelecek vaadlerine karsilik <Yildirim Demiroren Oleyy> tezahuratlarini biz yapmadikmi?

Seba gibi bir efsaneyi kulupten bilet alamayan bir kac kisinin gazina gelerek gondermedikmi?

Iyiki kulubun sahibi biz degiliz.Biz olsak coktan batirmistik.

Bugune kadar olanlar bi tarafa simdide protesto seklini tartisiyoruz.Demiroreni nasil gonderelim.Vidi vidi.Bu vidi vidiyi bende yaptim.Ama soyle sakin kafayla dusununce bizim Besiktasi degil kendimizi dusundugumuzu anladim.Demiroren nekadar koltugunu dusunuyorsa bizde kendimizi dusunuyoruz.Sahis olarak belki dusunmuyoruz.Ama bir kac rantcinin pesinden giderek bunu yapiyoruz.

Arkadaslar kimse kusura bakmasin,biraz agir yazdim.Biz kulube bugune kadar ne verdikte karsiliginda bazi haklar bekliyoruz?Herkez bunu sorgulamali.
Bu kadar mı aynı şeyler düşünülür...sonuna kadar haklısın kardeşim..bu kulübün geleceğinin kaynak yaratarak kurtulacağını bilen Serdar Bilgili kapalıya taptığı localarla tarihinin en büyük trübün gelirini elde etmesine rağmen,kapalıda kı..nı ısıtan 3-5 zibidinin isyanı ile çekti gitti..Trübünün en güzel yerine oturabilmek adına başkan gönderen ve "ÇARŞI" tanımını somutlaştırıp kendine o trübündekileri dövme,taciz etme hakkını reva görenler ,şimdi dayağı yiyince mart kedisi gibi bağırmaya başladılar. herkes haddini bilecek arkadaşlar..bu enbüyük taraftar masalını bırakacağız..Taraftar ,bir kulübü oluşturan unsurlardan sadece ve sadece biridir ve öyle de kalarak asli görevi yanı takımını teşcii etmeyi sürdürmeli ,takım nasıl desteklenir i tüm dünyaya göstermelidir..Gerisi laf-ı güzaf'tır..
Son seçimde de gördük zaten..