Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-02-2010, 19:13   #1
OutKast

OutKast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cumali Bişi Röportajı

Beşiktaş`ın A2 takımında forma giyen ve başarılı performansı ile hem taraftarın hem de Mustafa Denizli`nin dikkatini çeken Cumali Bişi, Haber1903`e konuştu.

İşte Beşiktaş`ın yıldız adaylarından Cumali Bişi`nin çok özel röportajı.

Cumali seni biraz tanıyalım. Nerelisin? Futbola nasıl başladın? Beşiktaş`a geliş hikayen nedir?

Ben Adana`lıyım. Doğma büyüme oralıyım. 6 yaşımda Kocaeli`ye yerleştik. 9 yaşında futbol oynamaya başladım. Darıca`nın seçmelerine katıldım 2 sene. Ama kazanamadım. 3.sene kazandım.1 sene lisans çıkarmadılar.Lisanssız oynadım. İkinci sene lisans çıkardılar.3.sene de milli takım karmasına geldim Riva`ya. İyi bir performans sergilemiştim. Orada Vural Yılmaz hocamız vardı. Beşiktaş altyapısına rapor yazıyor. Ondan sonra da benim transferim gerçekleşiyor.

Beşiktaş hayallerinin takımımıydı?

Ben kendimi bildim bileli Beşiktaşlıyım. Televizyondan izlerken, hep İnönü stadında bir maça çıkmak istiyordum. Bu gerçekleşti. Umarım çok daha iyi olacak.

Mustafa Denizli ile konuştun mu hiç?

Ben öncelikle Mustafa hocama gerçekten çok teşekkür ederim. Beni aldı değerlendirdi. Duyduğuma göre de benden memnunmuş.

İnönü`de maça çıktığında heyecanlımıydın?

İbrahim Toraman abi ile beraber soyunma odasında otururken, heyecanlı mısın dedi bana, abi kalbim duracak dedim ben de. Sahaya çıkana kadar yaşadığım heyecanı anlatamam. İçim o kadar hoş oldu ki. Kendi kendime, işte oluyor dedim.

Click the image to open in full size.

Maç sonrasında ailenle görüştün mü, telefon aldın mı kimseden?

Babam maçı izlemeye gelmişti.Babam ağladı. Herkes aradı. Çok güzel şeyler duydum. İnşallah çok güzel şeyler olacak.

Bir gün A takıma çıkamazsan ayrılır mısın?

Kesinlikle ayrılmayı düşünmüyorum. Ben kendime hedef koydum. Benim tek hedefim A takımda futbol oynamak. Olur da A takıma çıkamazsam, giderim ekmeğimi başka kulüplerde ararım. Allah sakatlık vermediği sürece ben kendime inanıyorum.

A takıma çıktığın takdirde hangi mevkiide oynamak istersin?

Tabii ki kendi mevkiimde, ön liberoda oynamak isterim.

Transfer teklifi aldın mı?

Evet aldım.

Hangi takımlardan?

Şu anda söylemesem daha iyi olur.

Süper Lig`den mi, Bank Asya`dan mı?

Her iki taraftan da geldi.

Click the image to open in full size.

Beşiktaş A2 takımı üst üste 5.maçta puan kaybı yaşadı. İbre neden tersine döndü bir anda?

Hata bizde, suç bizde. Konsantrasyon sorunu yaşıyoruz. Kafamızı veremiyoruz bir türlü. Hep konsantre eksikliğinden kaybettik son 3-4 maçta.

Sergen hoca`nın gitmesinin bu konsantrasyon eksikliğinde payı var mı?

Hayır kesinlikle. Şu anda tüm hocalarımız bizim için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Az önce de söylediğim gibi tüm hata bizde. Ama ilerleyen maçlarda düzelteceğimize inanıyorum.

Sen kendini beğeniyor musun?

Ben hep aynı seviyede oynamaya çalışıyorum. Zaman zaman eksiklerimi görüyorum tabii ki ama bunları çalışarak kapatmaya çalışıyorum.

Mustafa Hoca Beşiktaş`ın başında olduğu sürece A takıma çıkabileceğine inanıyor musun?

Onlar da şu anda zaten zor bir dönemdeler. Takım gerilere düştü. Ama gördüğünüz gibi beni aldı, Necip`i aldı oynattı. Demek ki alıp oynatıyor. Oynatmasa beni neden aldı oynattı.

Beşiktaş Kulübü altyapıya yeterli önemi veriyor mu?

Bence imkanlar yeterli. Ayrıca yeterli ilgi olduğunu da düşünüyorum. En azından kendi adıma konuşursam 3 senedir buradayım ve yeterli imkanların sunulduğunu düşünüyorum.

Taraftarlara ne demek istersin. Çünkü taraftar A takımın özkaynak tarafından desteklenen bir yapıyla sahaya çıkmasını çok istiyorlar.

Ben onlara hayranım. İyi ki var taraftarımız. Onlardan bize sahip çıkmalarını istiyorum. Onların bize sahip çıkması çok önemli.

Kendine örnek aldığın isimler kimler?

Türkiye`de Ernst, dünyada Xabi Alonso diyebilirim. Ayrıca Manchester United`da oynayan Scholes`ü de çok seviyorum.

Beşiktaş haricinde, Avrupa`ya gitmek istiyor musun? Hangi lige gitmek istersin?

Ben dayanıklı ve mücadeleci bir oyuncu olduğum için, bu tarz futbolun oynandığı Premier Lig`e gitmek isterim. Çünkü benim oyun stilime çok uyuyor.

Hangi takıma gitmek istersin?

Tabii ki Manchester United, Chelsea, Arsenal gibi takımları ister gönül. Manchester City`de de oynamak isterim.

Cumali çok teşekkürler vakit ayırdığın için, başarılar...

Ben teşekkür ederim.

-HABER1903-

Not: Haber1903.com Özel Haberidir. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz. HABER1903