Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-02-2010, 12:04   #1
safa1903

safa1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"Ramiz Dayı" Bir Yudum İnsan'a konuk oluyor

Click the image to open in full size.
Nebil Özgentürk'ün hazırlayıp sunduğu Bir Yudum İnsan'da 26 Şubat Cuma günü saat 20.00’de, tiyatro ve sinema dünyamızdan rengarenk ve dopdolu bir hayat, sıradışı yaşantısıyla yılların sıradışı oyuncusu Tuncel Kurtiz bir kez daha anlatılıyor.

Tiyatro sahnelerinden sinema perdelerine, bir karakterden bir başkasına akarken sınırları zorlayan çılgın mizacıyla, çileli ama zenginliklerle dolu yaşamıyla, bugünlerin Ramiz Dayısı, yılların ünlü oyuncusu, adı dünyaca ünlü ödüllerle anılan Tuncel Kurtiz...

Ezel dizisinin sevilen yürekli dayısı, gençlerin idolü ve hikayeleriyle özlü sözleriyle yol göstericisinden yine hayatla ilgili sanatla ilgili insanlık dersleri ve öyküler...

İkinci bölümü ekranlara gelecek olan ve 2001 yılında hazırlanan belgesel, rollerin peşinden dilden dile, ülkeden ülkeye dolaşan Kurtiz'in, kendisi ve efsanevi sinemacı Yılmaz Güney'le dostluklarına dair söyleşisini de içeriyor.

Tuncel Kurtiz'in konuk olduğu Bir Yudum İnsan 26 Şubat cuma günü saat 20.00'de CNN TÜRK'te izlenebilir