Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-02-2010, 21:53   #1
OutKast

OutKast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tello Bobo AŞ

Dün akşam Beşiktaş Kayseri’de final maçına çıktı, lige ya devam diyecekti ya da tamam…Oynadığı futbolla ve almış olduğu bu skorla lige devam deyip,
yarışta bende varım dedi.Gerçeği söylemek gerekirse Kayseri deplasmanında puan bırakacağımızı düşünüyordum, ilk 11′leri görünce bu daha da netleşti kafamda.
Ama öyle olmadı, Beşiktaş herzamanki gibi izleyenleri yanılttı ve Fb, Gs, Ts, Bursa gibi zirveye oynayan takımların puan bıraktığı deplasmandan 3 puanla dönmesini bildi.
Maça fırtına gibi başlayan bir Beşiktaş vardı sahada, futbolcuları hiç bu kadar istekli görmemiştim, hele de Tello’yu.Bu sezonun en iyi maçını çıkardı diyebilirim Tello için, müthiş bir futbol koydu ortaya, takımını bir orkestra şefi gibi yönetti adeta.Hem golünü attı hem attırdı, hem de Bobo’yu birçok pozisyona soktu.Sadece hücumda yaptıklarını için de demiyorum, gördüğü sarı kart bile benim için önemliydi, orda ikili mücadeleye girmesi, topu kapmaya çalışması bile maçı ne kadar istediğinin göstergesiydi.Tello’yla birlikte Bobo’yu da hiç bu kadar istekli görmemiştim, belki önemli gol pozisyonlarını harcadı ama gol için çok çabaladı,
gerek şanssızlık gerekse fazla hırslı olması pozsiyonların harcanmasına sebeb oldu, ama olsun, yeterki Bobo her maç böyle oynasın, koşsun, topu kovalasın, aralara kaçsın,
goller elbet gelir.Ortasahada Ernst’te oldukça iyiydi, son maçlarda performansı düşmüştü ama ben bu maçta beğendim Ernst’i, ortasahayı ayakta tutan isimlerin başında geliyordu.
Savunma elemanları da görevlerini en iyi şekilde yaptı, Kayseri’ye fazla bir pozisyon vermedik, Ferrari-Sivok bir kez anlaşamadı maçta, ligin gol kralı Makakula da affetmedi bu hatayı.
Beşiktaş Kayseri gibi bir deplasmanda 2 gol attı, 4-5 tane de kaçırdı, bu pozisyonların çoğunda da Tello-Bobo ikilisi vardı, yani bu 2 futbolcunun maçı Beşiktaş’a kazandırdığını söyleyebilirim.
İnsan şimdi daha da çok sinirleniyor ama, Tello gibi bir oyuncu bu zamana kadar neden böyle oynamaz, böyle oynasa bu kadar çok puan kaybeder miydik diyor ? Neyse, umarım bundan sonra oynar bu futbolcular,
takımlarını dünkü gibi sırtlarlar.Artık rakiplerin puan kayıplarını bekleyip, kazanmaya devam edeceğiz biz, kredimiz yok denecek kadar az çünkü…
4-1′lik Gb maçından sonra dediğim gibi, tek maçlık performans olmaz umarım bunlar, devamı gelir bu galibiyetlerin ve güzel oyunların…

[ Kartalım ] Onur Erbaş \ Besiktashaber.NET