Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-03-2010, 18:53   #16
dartheagle

dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
ferres´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
19 mayistan baska saha icine girmemis diye neden alay ediyorsun milletle ben senin girmedigin sahalarin icine girdim 6 yasimdan beri sahalarin icindeyim hemde sizin gibi hali saha toprak saha degil, almanyada gercek boyutlardaki gercek cim sahalar...ve sizin anlatmaya calistiklariniz bence cok komik eger bir takim kazanmak icin sahaya cikiyorsa hücum futbolcularina ihtiyac vardir, ozaman neden dünyada en pahalli futbolcular hep hücum futbolcularidir... diyorsunuzki cok hücumcuyla oynamak cok gol atmak anlamina gelmiyor, size bir sorum neden su anda süperligte en az gol atanlardan biri ve en az gol yiyen takimiz cünkü az hücumcuyla ve coook defans futbolcusuyla oynuyoruz demekki mesele neymis cok defans futbolcusuyla oynarsan az gol yersin ama azda gol atarsin kardessss, mesele 9 defans oyuncusuyla rakiplerden korkarak futbol oynamak degil, mesele erkek gibi sahaya ideal 11 i cikarip güzel futbol oynamaktir....ama siz galiba mustafa denizliyle akrabaliginiz falan var ki onu cok destekliyorsunuz...sonucta herkesin görüsüne saygim vardir siz begenirsiniz ben begenmem ama sizin cikipta burada herzaman insanlarla alay etmenizi bir Besiktasliya yakistiramiyorum...
iyi de Mustafa Denizli herkesden çok o sahaya girmiş o sahanın her köşesini bilen sahanın dışını kulubesini tribününü sayabileceğin stad içindeki her köşeyi senden ve bu forumdaki herkesden çok bilen bir insan sen onla nasıl bu kadar aşağılayıcı konuşabiliyorsun ben de bunu anlamıyorum abicim. Kimse Mustafa Denizli hatasız falan demiyor hatta savunan da yok sadece ağzına gelen söylencek bir ortam değil burası yanılmıyorsam. Biz fikirlerimizle tartışalım derken herkes çıkıp bu adam bunak bu adam deli bu adam kafayı yemiş vs vs. türevlerinde laflar ediyor. Ters fikir söylemekte bir sorun yok hatta desteklediğim bir çok nokta da oluyor ama söyleyiş şekli o kadar çirkin ki haklı gördüğüm görüşü bile savunasım gelmiyor. Bu adama fenerli cimbomlu ajan bu falan bile dedin abicim sen ya bunlar ayıp değil mi lütfen ama. Saha görmüş bu işin içinden çıkmış biriysen başarının öyle 8 hücumcu oynat gelsin tarzında bir şey olmadığını bilmen lazım. Dünyadaki hiç bir takım ilk 11 ine hücum ağırlıklı oyuncu koymaz. Adamlar da bizim mantalitemizde oynuyor ama onların kanatlarında Ekrem Holosko değil Kaka Ronaldinho falan oynuyor. Bizdeki taktiğin sorunu 8 defans oyuncusu değil oyuncuların yetersizliğidir. Yoksa son iki maçtır oynadığımız futbola kimse bir şey diyemez hem çok güzel oynuyoruz hem bir çok pozisyona giriyoruz hem de az pozisyon veriyoruz. Ama hücum oyuncularımız yeterli olmadığı için bunu golle sonuçlandıramıyoruz. Adamlarda xabi alonso var yaya toure falan var bizde i.toraman o bölgelerde oynuyo. Kısacası fark şu bu tarz takımlar defans ve hücum oyuncusu olarak ayrılmıyor. Çünkü sahip oldukları oyuncuların zaten yüzde 80 i hem defans hem hücum yapabildiği için bizden bu kadar farklı görünüşteler. Yoksa bizim son iki maçtır oynadığımız düzende oynuyor dünyadaki bir çok klüp. Tek forvet çıkıp sağdan ve soldan iki tane açık oyuncusuyla ona destek olup onların arkasında iki tane orta saha oyuncusuyla hücuma destek verip bu ortasahaların gerisinde de süpürücü ve defansla ortasahayı birbirine bağlayan bir oyunla oynuyolar. Mustafa Denizli nin en önemli hatası şudur madem bu taktiği oynatacaksın neden devre arasında en azından bir kanat oyuncusu almazsın ya da onu da geçtim neden elindeki tek kanat adamı Erkan ı kiralık yollarsın. Neyse benim bu konudaki fikrim. Hücum futbolu veya defans futbolu değil güzel futbol oynamaya ve sonuca gitmeye yakın neyse o uygulanmalıdır şeklindedir "aynen son maçlarda olduğu gibi". 11 tane hücum oyuncusuyla çıkınca da erkek olmuyosun bu da garip bi yaklaşım gibi geldi bana her büyük takımın yaptığı en önemli şey sahada mücadele gücünü yüksek tutmaktır kimse aman da şov yapalım sürekli pas yapalım diye bir anlayış güdmez. Modern futbol tamamen fizik mücadelesine dayalı bu da hücum defans oyuncusu kavramını ortadan kaldırdı. Her oyuncu hem hücum hem savunma yapabilmelidir ve yapmalıdır. Yoksa bu çağda başarı elde etmek çok zordur. Neyse uzattım umarım anlatabilmişimdir derdimi.

Konu dartheagle tarafından (04-03-2010 Saat 20:35 ) değiştirilmiştir..
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla