Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-03-2010, 21:09   #2
Asi Ruh
ÇUKUROVA KARTALI

Asi Ruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anadolu takımlarında biraz silkinme var cidden ama bence lider olabilmeye yetecek bir silkinme değil.Olsa bile geri düşer ve düştü de zamanında. Ancak ligi kızıştırdıkları çok açık. Bu bizim için bir etken ama bunun altına sığınmamız çok saçma ve ezikçe olur.Stad var - taraftar var - tesis var ...var da var. Anadolu kulüplerinde olupta bizde olmayan hiçbirşey yok. Bana göre sebep kalitesiz - dandik oyuncular. Febe ve Gese bize göre çok daha kaliteli oyunculara sahip. Bugün için mesela Arda ve Kewell, gününde olsun maç kurtarabiliyor. Alex, gününde olsun maç kurtarabiliyor. Bizim ise bireyselliği iyi olan oyuncumuz yok. Daha çok takım oyunu oynayarak 1-2 gol atıp üzerine yatıyoruz.1-2 milyon bile etmeyen oyunculara verdiğimiz fahiş transfer bonservisleri ile dolu geçmişimiz.Bunun yanı sıra yönetim faktörü de var. Geçmişte sürekli yaptıkları gaflarla çok ön plana çıkan ve takımı kötü etkileyen yöneticiler de var (Mesela : Levent Erdoğan ' ın yanılmıyorsam 2 sezon önce kayseriyle oynayıp 2-0 yenildiğimiz maçta : ''Kız takımı gibi oynadılar'' yorumu). Öteki değindiğin alt yapı konusuna ise kesinlikle katılıyorum.Beşiktaş alt yapısında yetişip oynayan bir oyuncu ile yabancı bir oyuncunun oyunu kesinlikle bir olmaz.Yabancı parasını düşünür.Diğeri ise Beşiktaş'ın çıkarlarını düşünür. Takım içerisinde daha önce bu tür huzursuzluklar çıkmıştı.Aynı zamanda maddi giderlerimizi de çok düşüreceğinden eminim altyapımızın. Her neyse ...Her yol yönetime çıkıyor. Son yönetimden umutluyum. Demirörenin listesindeki kişilerden umutluyum daha çok.Zaten başka da bir şansımız yok.Umarım herşey istediğimiz gibi olur. Saygılarımla...