Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-03-2010, 11:49   #1
Deschain

Deschain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HADİ HİSSET!

Hiç duygusal girmeyeceğim.

Zaten arabeskten öteye geçemediğimiz için mevcut durumlar bizi “rahatsız ediyor”

Atatürk heykeli dikmekle Atatürkçü olumaz.Bayrak sallamakla vatansever olunmaz, Kur’an’a amin demekle müslüman olunmaz, Che tişörtü giymekle devrimci olunmaz, formanın arkasına Pascal Nouma yazınca isyankar olunmaz, Çarşı montu giyince asi ruh olunmaz.

Aslında uzatmama gerek yok, büyük önder özetlemiş “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

Anlamak ve hissetmek şarttır, gerisi traştır.

Atatürk’ü anlayacaksın, “muasır medeniyet seviyesi” nedir, nasıl varılır o seviyeye bileceksin,En az 3 tefsirden okuyacaksın kutsal kitabı, araştıracaksın, kafa yoracaksın yaratan sana ne demiş, senden ne istiyor, özüne döneceksin.
Hissedeceksin Beşiktaşlılığı, neden “Beşiktaşlılar çok efendi” denildiği bileceksin, ve aynı zamanda neden Beşiktaşlının ruhunun asi olduğunu da.

Çanakkale Zaferi başlıkları atılırken, o zaferden 3,5 yıl sonra işgalcilerin 7 kasım 1918’de tek kurşun atmadan Çanakkale’den geçip gemilerini 13 Kasım 1918’de boğaza demirlediğini bileceksin.

Beşiktaş sadece futbol takımı değil, Beşiktaşlılık da sadece 11 siyah-beyaz formalının rakip kaleye gol attığında sevinmek değildir.

Soracaksın, soracağım

Neden Beşiktaş futbol takımı Çanakkale’de şehit düştü.Ya da neden işgalcilerle maç yapmak varken, sonrasında kokteyl düzenlemek varken, onlarla savaştı?

Neden Beşiktaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün takımı?
Neden Beşiktaş halkın takımı?

Ve neden Beşiktaş’ın gerçek sahipleri halktır, taraftardır?

Çok soruyorum değil mi?Daha da sorarım.

Gün oturmak ve zamanı boşa harcama değil, sormak ve cevabı tüm hücrelerinle istemek günüdür.

Gün ağlama,sızlama günü değil, düşünme, anlama ve neticesinde çalışma, daha çok çalışma ve önlem alma günüdür.

İşte bunları anlamak lazım.

Beşiktaşlılık güçlünün değil, haklının yanında olmaktır.
Ve uyumamaktır, uyursa öleceğini bilmektir.
İşte bunu anlamak lazım.

Bugün 18/03,Yarın19/03

Yüreğinde ay-yıldız olan herkese sevgi ve saygılarımla,

Yakup Sabri İNANKUR

MuTLu aşK YokTUr
BEŞİKTAŞK VARDIR
Deschain Ofline   Alıntı ile Cevapla