Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-04-2010, 19:20   #18
Karetta2002

Karetta2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar;önce şu "endüstriyel futbol" tanımını iyice belirlemek lazım..futbolun endüstriyeli ve endüstriyel olmayanı diye iki ayrı çeşidi yoktur..Futbolun yarattığı bir endüstri vardır ve bu endüstriyi beslediğin müddetçe mesafe katediyorsun.."Endüstriyel futbol" dediğimiz şeye entegre olamaz iseniz bir zamanlar "Enver Hoca'nın yönettiği Arnavutluk " misali açıkta kalırsınız..gönülle ,hatırla saha sonuçları gelmiyor,gelmeyince de kaos başlıyor..göreceli olarak bu işi daha iyi yapanların gerisinde kalıyorsunuz..
Arkadaşlar..bir şeyin hakkını vermek lazım...Aziz Yıldırım ı seversiniz ya da sevmezsiniz..Ama ;bugün 15 milyon euro geliri sırf store'lardan elde ediyorsa bu doğru iş yapıldığını gösterir..Haa o paralar doğru harcanmıyorsa o onların bileceği iş..35.000 kombine satılıyorsa doğru iş yapılıyor demektir..taraftara, ülkenin en güzel stadında kışın kısa kollu forma ile maç seyrettirilen bir stadı sponsorlara yaptırabilmişse doğru işler yapılmış demektir..Benim FB ye herhangi bir sempatim falan yok ama doğru işlerin hakkını da veririm..Biz ne yapıyoruz..stadın en çok para getirecek yerini çarşı grubuna veriyoruz..Çarşıyı açığa gönderip ,kapalıya loca yapıp bu kulübe tarihinin en büyük gelirini getiren başkanı küfürle gönderiyoruz,hala ,deplasmana bedava otobüs ve bilet istiyoruz,ben bu forumdaki hiçbir arkadaşıma "asalak" falan demem..ama ben biliyorumki bu kulübün yakısında çok asalak var..bunların amigo'luk yapıyorum diye kulüpten aldıkları bedava biletleri,özellikle de derby maçlarda kaça sattıklarınıbiliyorum..O, yere göğe sığdıramadığınız amigo bozuntularının ,kapkaç çetelerine statta çalışma izni (!) sattıklarını çok iyi biliyorum..işte yeni yapılacak ,tabiri caiz ise "dijital" bir stad bu asalaklardan kulübü kurtaracaktır..Arkadaşlar ,futbol bir arz dır... ."talebin kalitesi ne ise arz'ın da kalitesi o'dur..Günümüz futbolunda da bir şekilde "bu arz'ın maliyetine taraftarın da katılması artık zorunlu olmuştur..Lütfen artık Seba dönemlerini vs..unutalım..bu işin gereklerine uymak zorundayız..Kulüpleri Demirörenlerin,Aziz Yıldırımların cebinden kurtarmanın yolu futbol endüstrisinin gereklerine uymak olduğunu idrak etmeliyiz.. ben genel olarak birşeylerin altını çizmeye çalıştım ,lütfen kimse üzerine alınmasın..