Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-05-2010, 10:55   #1
macho

macho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Barcelona sistemi ile bu borç biter..

Bir Barcelona belgeseli izlemiştim. Kulüp borç batağında ve çok zor günler geçiriyordu. Laporta, yönetimine toplantıda sordu: İki tane seçeneğimiz var, ya küçüleceğiz, masrafları kısacağız ve borcu bitireceğiz yada büyüyeceğiz, gerekirse daha fazla borçlanacağız ama başarıyı yakalayarak bu başarıyı nakite çevirerek borcu kapatacağız. Yönetim ikincisine karar verdi. Durumları ortada. Şimdi Beşiktaş'ta böyle bir yol ayrımında. Tabiiki biz bir Barcelona değiliz ama bizde mantıklı harcamalar yaparak, başarıyı yakalar ve bunu nakite çevirebilirsek o zaman işin içinden çıkabiliriz. Öncelikle elimizden çıkartmamız gereken, paraya çevirebileceğimiz futbolcuları tespit etmeliyiz. Benim şahsi fikrim, Delgado, Tello, Holosko, Zapo ve bunlara Batuhan'ı zaten ekledik. Eğer Holosko ve Tello dünya kupasında biraz kıpırdanırlarsa bu 5 tane isim bize 10 ila 12 milyon euro arası bir para getirebilir. Bence satılmalarında bir mahsur yoktur. Yerlerine, Deco (bonservissiz), Quaresma ve Volkan Şen alınırsa bu takım önümüzdeki yıl uçar. Bu çok kolay bir iş mi? Hayır değil. Ama imkansızda değil. Eğer bir risk alınacaksa bence bu alınması gereken ve sonuç alabilme şansı yüksek bir risktir..