Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-05-2010, 23:41   #7
mustafahaluk

mustafahaluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dertören modeli uygulamada

Başka bir modele gerek yok bahsi geçen Barcelona anlayışı için yürekli yöneticiler lazım ve buna inanan bir taraftar topluluğu gerek.Benim tercihim tabiki özkaynaklarımız yani alt yapımızdan gelecek futbolcuların bir anda değil yavaş yavaş takıma kazandırılması nasılmı skor olarak özellikle İstanbul'daki maçlarda öndeyken ve takım rahatken mesela son 15-20 dk bir genç sürüvericen sahaya yani kurtlar sofrasına bir anda atılmıyacak bu çocuklar taraftarında sevgisiyle moral bulacaklar mesela 11 kişilik kadroda bir sezon içinde en az iki oyuncu böyle ince ince diğer sezona alıştırılıcaklar ve bir sezon bitip diğeri başladığında yeni sezona iki tane genç banko onbir de yer bulacak kendine bu tip bir yapılanma altyapıdaki diğer gençleride heyecanlandırıp daha fazla çalışmayı beraberinde getirecek ve yaklaşık beş sene içinde BJK on bir kişilik kadrosunda neredeyse yarısı altyapı çıkışlı futbocular ile geleceğin BEŞİKTAŞ'I kurulacak.Altını çiziyorum gençler birden bire gelmeyecek adeta demlenerek gelecekler beş senelik zaman dilimi içinde en az üç veya dört futbolcu direk on bir kişilik takımda yer bulacaklar böylelikle kulüp ve yönetim otomatikman transfere harcayacağı büyük limitlerde asgariye dönecek ama zamanla.