Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-06-2010, 22:40   #789
BЦЯΛƧı IПöПü
Beşiktaşım Hayat Sensin.!

BЦЯΛƧı IПöПü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşte Beşiktaş'ın sır gibi sakladığı müthiş yetenek

Click the image to open in full size.
Beşiktaş'ın büyük bir operasyonla Danimarkalı menajerlerin elinden aldığı ve sır gibi sakladığı 2.00'lık Ganalı santrafor Clemente ile yazarımız Serkan Üstüner konuştu.

Türk Basını'nda yine kimsenin daha önce yapamadığını Kartalhaber yaptı ve yazarımız Serkan Üstüner, Clemente ile müthiş bir röportaj gerçekleştirdi.

20 yaşındaki genç santrafor A2 takımı ile çıktığı idmanlarda ilk olarak Ulvi Güveniroğlu tarafından yazılan raporda çok beğenilmiş. Daha sonra Tayfur Havutçu'nun da verdiği rapor olumlu olunca Clemente'ye profesyonel sözleşme imzalatılmasına karar verilmiş.

Clemente 6 çocuklu bir ailede büyümüş. Futbol sevdası onu küçük yaşlardan itibaren hiç bırakmamış.

Beşiktaş taraftarını çok iyi tanıyor. Türkiye'ye gelişi de bir anda olmuş. Türk yemeklerini çok seviyor. Meyvelerden Muz ve Elma vazgeçilmezi. İşte karşısınızda Clemente röportajı.

Beşiktaş'a gelişin nasıl oldu?

Ben Danimarka'ya gidecekken birden Türkiye'ye geldim. Beşiktaş'ı biliyorum. Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Benim Beşiktaş'a gelmemde en büyük etken Sinan Vardar'dır. Kendisi şu ana kadar benimle tıpkı bir baba ilgilendi.

Şimdi tatil dönemi formunu korumak için neler yapıyorsun?

Düzenli olarak antrenmanlarımı hiç aksatmıyorum. Yeni kamp döneminde Beşiktaş'a yakışır bir şekilde hizmet etmek istiyorum.

Beşiktaş taraftarını tanıyor musun?

Elbette bir defa şunu söylemem gerekirse onlara hayran olmamak elde değil. Bir gün onların önünde Fenerbahçe'ye gol atmak en büyük hayalim.

Dünya Kupası'nda Gana haricinde diğer favori takımın hangisi?

İngiltere.

Yeni sezonda seni İnönü'de görebilecek miyiz?

Umarım. Bu yönde ben elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ama karar teknik heyetin.

Beşiktaş dünyaca ünlü bir teknik adamı, Schuster'i getirdi. Neler söyleyeceksin?

Bir defa çok büyük bir isim. Onunla çalışmak çok büyük bir zevk olacak.

Beşiktaş taraftarı siyahi oyunculara her zaman çok büyük ilgi gösterdiler. Seninde siyahi bir oyuncu olduğunu düşünürsek sana da ilgi çok büyük olacaktır. Bu seni heyecanlandırıyor mu?

O taraftarın önüne çıkmak heyecan verici olsa gerek.

Beşiktaş'ta başarılı olacağına inanıyor musun?

Kesinlikle evet. Beşiktaş'ın gol yollarındaki tüm sıkıntısını gidereceğim. Türkiye'de her sezon en az 20 gol ortalama ile oynayacağıma inanıyorum.

Son olarak senin boyunda bir santrafor dünyada pek yok. Başarılı olduğun takdirde Beşiktaş'tan ayrılmayı düşünür müsün?

Bunu şu anda söylemek için çok erken ama Beşiktaş'ın menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yaparım.

Quaresma için ne söylemek istersin?

Onun için çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. O dünyanın en büyüklerinden biri. Onunla beraber oynarsam bizi durduracak rakip tanımıyorum.

Son olarak

Beşiktaş?

Her şeyim

Taraftar?

Çılgın insanlar

Gana?

Özlüyorum.

İstanbul?

Daha tanımadığım şehir.

(Kaynak:Kartalhaber,Sabah,spordasondakika.com)